שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  בעקבות האח הגדול: הנחיות חדשות לריאליטי

  הרשות השנייה בדקה את התנהלות "קשת" בפרשת הכדורים שנחשפה ב"ידיעות אחרונות", וקבעה כללים חדשים לתכניות ריאליטי. בינהם: הרופא יהיה בעל הסמכות המכריעה על בריאות המשתתפים בתוכנית, ורשאי להפסיק את השתתפותם בה

  בעקבות פרשיית הכדורים בבית האח הגדול שנחשפה על-ידי "ידיעות אחרונות", החליטה הרשות השנייה לקבוע לזכייניות כללים חדשים על פיהן יחויבו לפעול בתוכניות ריאליטי.

   

  בין היתר נקבע שכל זכיינית או ערוץ שיישדר תוכנית ריאליטי ינסח כללי השתתפות לתוכנית שיפורסמו באתר האינטרנט של הזכיין. במידה ובתוכנית ישנם אנשי צוות רפואי, הם יחויבו לפעול לפי הנחיות משרד הבריאות וההסתדרות. בנוסף, תהיה הזכיינית אחראית לכך שהחוזים שייחתמו עם המשתתפים יעמדו בדין.

   

  הזכיינית קשת תיאלץ לעמוד בכללים חדשים לריאליטי (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
  הזכיינית קשת תיאלץ לעמוד בכללים חדשים לריאליטי (צילום: גיל יוחנן)

   

  עוד נקבע שהזכיינים יחויבו לפעול בהתאם להנחיות בתחום הרפואי: הרופא המלווה לא יסכים לכל התנייה מטעם ההפקה בטח אם זו אינה מתאימה לשיקול דעתו. הרופא יהיה הגורם בעל הסמכות הסופית והמכריעה בכל הנוגע לבריאות המשתתף, הרופא יהיה רשאי להורות על הפסקת השתתפותו של מתמודד, ויהיה זמין לכל משתתף בכל שלב בתכנית.

   

  כזכור, במרץ 2012 סער שיינפיין, דייר לשעבר בתוכנית, העניק ראיון לרז שכניק ב"ידיעות אחרונות", בו טען שקיבל כדורים פסיכיאטרים בזמן השתתפותו בתוכנית.

  בעקבות הכתבה הוגשו תביעות הדדיות בינו לבין "קופרמן הפקות" - המפיקה את התוכנית. בעקבות המקרה, החליט משרד הבריאות לפתוח בבבדיקה, אך בסופה החליט שלא להמליץ על מסקנות אישיות. במקביל פנתה הרשות השנייה למשרד הבריאות וללשכה לאתיקה של ההסתדרות הרפואית בישראל על מנת לקבל את חוות דעתן. הרשות הקימה צוות מקצועי שבחן את המקרה ואת הדרך בו טיפלה קשת במתמודדים.

   

  הרשות דרשה לקבל מקשת את תקנון כללי ההתנהגות של "האח הגדול", ואת מערכת ההסכמים המלאה של "קשת" ו/או חברת ההפקה עם ד"ר רבינוביץ. במסגרת בדיקת הנהלת הרשות, נפגש צוות מטעמה עם ראשי הזכיינית ועם נציגי הפקת התכנית ונבחנה התנהלות ההפקה, על פרטיה. היום כאמור ניסחה את מסקנותיה בעניין וקבעה על כללים חדשים.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ערוץ 2
  ארז טל, אסי עזר. מנחי האח הגדול
  צילום: ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים