שתף קטע נבחר

הייגל: זה זמן קשה ומסוכן, נישאר קרובים מתמיד

בפגישתו עם ראש הממשלה, הביע שר ההגנה של ארצות הברית תקווה לפעילות משותפת "שתהפוך את האזור לטוב ובטוח יותר". נתניהו: "ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה בעצמה"

הבעת הערכה לתמיכה הביטחונית מצד ארצות הברית, תקווה לחיזוק שיתוף הפעולה בין המדינות וקיבוע אמירותיהם של בכירי הממשל האמריקני באשר לזכותה של ישראל להגן על עצמה מפני האיום האיראני, כך קיבל היום (ג') ראש הממשלה בנימין נתניהו את שר ההגנה של ארצות הברית צ'אק הייגל.

 

עוד חדשות בעמוד הפייסבוק של ynet

 

בפגישה שנערכה בירושלים, אמר נתניהו להייגל כי "בארבע השנים האחרונות היחסים של ישראל וארצות הברית בנושאי הגנה וביטחון הוגברו משמעותית, ואני בטוח לחלוטין שנמשיך לחזק אותם תחת הנהגתך. זה חשוב כי אנחנו ניצבים בפני אתגרים רבים".

 

נתניהו הביע הערכה ל"תמיכה הצבאית והביטחונית שישראל מקבלת מארצות הברית, תמיכה שמשקפת ברית חזקה מאוד בין המדינות בהגנה על האינטרסים והערכים המשותפים שלנו. אלו מאוימים יותר מהכול על ידי צבא של קבוצות טרור בחסות איראן עם נשק מתוחכם". הוא הדגיש כי ניסיון איראן לחמש את עצמה בנשק גרעיני הוא "אתגר שישראל לא יכולה להסכים לו, וכפי שאתה והנשיא אובמה אמרתם שוב ושוב, ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה בעצמה נגד כל איום".

 

יממה לאחר שסייר בשמי הארץ יחד עם שר הביטחון משה יעלון, הודה הייגל לנתניהו והוסיף כי תמיד העריך את המדינה ואת אזרחיה. "ישראל היא מודל לעולם. היחסים בין שתי המדינות הם חזקים מתמיד, הם נמדדים לא רק ביחסים הצבאיים אלא על ערכים משותפים וכבוד לאחרים, זה היסוד של היחסים".

 

על פי הייגל, "האזור לא הולך ונהיה פחות מורכב, זה זמן קשה ומסוכן. בזמן הזה חברינו ובני בריתנו חייבים להישאר קרובים מתמיד, ואני מחויב להמשיך לחזק את מערכת היחסים הזאת ולהבטיח אותה. אני מאמין שביחד נוכל לעשות את הדבר הנכון למדינה שלכם, למדינה שלי, ולהפוך את האזור הזה לטוב יותר ובטוח יותר".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משה מילנר, לע"מ
נתניהו והייגל, הבוקר
צילום: משה מילנר, לע"מ
מומלצים