שתף קטע נבחר

וול סטריט ננעלה במגמה מעורבת

דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, ואילו נאסד"ק ו-S&P איבדו 0.3% ו-0.2%, בהתאמה. ברקע למסחר: נתוני הצמיחה לרבעון הראשון שהפתיעו לרעה

המסחר בוול סטריט ננעלה במגמה מעורבת, על רקע פרסום נתוני הצמיחה המאכזבים בארה"ב והמשך עונת הדו"חות. דאו ג'ונס עלה ב-0.1%, ואילו נאסד"ק ו-S&P איבדו 0.3% ו-0.2%, בהתאמה. בסיכום שבועי, נאסד"ק עלה ב-2%, דאו ג'ונס טיפס בכ-1%, ומדד S&P הוסיף 1.7% לערכו.

 

לפי נתונים שפרסם היום משרד המסחר האמריקאי, כלכלת ארה"ב צמחה ב-2.5% ברבעון הראשון של השנה, לעומת עלייה של 0.4% ברבעון האחרון של 2012. תחזיות האנליסטים היו לעלייה של 3%. הצריכה הפרטית, המהווה את המנוע מאחורי הכלכלה האמריקאית, טיפסה ב-3.2%, העלייה החדה ביותר מאז סוף 2010.

 

עם זאת העלייה נובעת בחלקה ממחירי הנפט הגבוהים. מדד אמון הצרכנים נפל באפריל לרמה של 76.4 נקודות, מ-78.6 נקודות - שפל של שלושה חודשים; עם זאת מדובר בירידה מתונה מהצפוי, שכן האנליסטים חזו שהמדד יירד לרמה של 73.5 נקודות. הירידה במדד משקפת פסימיות בקרב הצרכנים, ועשויה להעיד על ירידה הצפויה בהמשך השנה בצריכה הפרטית.

 

אתמול דיווחו 59 חברות במדד S&P 500 על תוצאותיהן לרבעון הראשון, כאשר רק 40% עקפו את תחזיות ההכנסות ו-75% עקפו את תחזיות הרווח. היום ידווחו 16 חברות במדד על תוצאותיהן. מבין החברות שדיווחו עד כה בעונת הדוחות הנוכחית, 74% עקפו את תחזיות הרווח ו-55% החמיצו את תחזיות המכירות, כך לפי בלומברג.

 

באירופה ננעל יום המסחר בירידות שצמצמו את הראלי הגדול ביותר שנרשם שם מזה חמישה חודשים. בורסות אסיה רשמו היום מגמה מעורבת. ברקע למסחר: מספר חברות מובילות דיווחו על צמיחה חזקה ברווחים, כולל חברות הכרייה באוסטרליה שזכו לחיזוק בדמות עליית מחירי הסחורות.

  

מניות במרכז

מניות יצרניות הטלפונים החכמים כמו אפל ובלקברי נסחרות על רקע ההכרזה של חברת המחקר IDC כי מכירות הטלפונים החכמים עקפו לראשונה את מכירות הטלפונים הפשוטים. לפי החברה, ברבעון האחרון נמכרו 216 מיליון טלפונים חכמים ברחבי העולם, לעומת 202 מיליון טלפונים פשוטים.

 

חברת יאהו הודיעה אמש כי פרד אמרוסו, יו"ר הדירקטוריון, התפטר מתפקידו ויפרוש ביוני הקרוב. הוא הכריז כי גם לא יתמודד שוב ויפרוש מהדירקטוריון. באופן זמני, יחליף אותו בתפקיד היו"ר החבר החדש ביותר בדירקטוריון, היזם והסופר-אנג'ל מיינרד ווב ג'וניור.

 

אמזון דיווחה אמש לאחר תום המסחר בוול סטריט על תוצאותיה לרבעון הראשון והציגה רווח מתואם של 18 סנט למניה והכנסות של 16.07 מיליארד דולר. אנליסטים צפו כי החברה תדווח על רווח מתואם של 8 סנט למניה והכנסות של 16.15 מיליארד דולר, כך לפי ממוצע התחזיות של תומפסון רויטרס.

  

סטארבקס פרסמה גם כן את תוצאותיה לרבעון שהסתיים במרץ והציגה רווח מתואם של 48 סנט למניה והכנסות של 3.56 מיליארד דולר. אנליסטים צפו כי החברה תדווח על רווח של 48 סנט למניה והכנסות של 3.59 מיליארד דולר.

 

מלאנוקס, בניהולו של איל ולדמן, צללה אתמול ב-12.5% במסחר בוול סטריט לאחר שפרסמה את תוצאותיה לרבעון הראשון של 2013 וסיפקה תחזית מאכזבת לרבעון השני. החברה צופה כי ההכנסות ברבעון השני יסתכמו בטווח של 97.5-92.5 מיליון דולר, לעומת ציפיות האנליסטים להכנסות של 108 מיליון דולר. ולדמן לא צופה עסקות משמעותית למלאנוקס ברבעון השני אלא ברבעון הרביעי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים