שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  נלחמים בתור הארוך לניתוח: יופעל מאגר אינטרנטי
  צריכים לעבור ניתוח דחוף אבל התור שלכם במועד רחוק? החל משנת 2014 יופעל מאגר אינטרנטי שיציג לציבור הרחב את זמן ההמתנה המדויק לניתוח הרצוי ויאפשר לבחור את בית החולים בו מועד הניתוח הקרוב ביותר

  ממתינים חודשים ארוכים לניתוח? בקרוב תוכלו לדעת כמה זמן בדיוק עוד תצטרכו לחכות: משרד הבריאות הודיע כי יקים מאגר אינטרנטי שיפרסם את זמן ההמתנה לניתוחים בבתי החולים בארץ. המאגר יאפשר לבחור את בית החולים בו מועד הניתוח הוא הקרוב ביותר.

   

   

  ההחלטה נדונה אתמול (ב') בוועדת הבריאות של הכנסת, שדנה בפרקי הזמן הארוכים, העשויים להגיע לשלוש שנים, עד אשר מתבצעים ניתוחים שונים, ובהם הניתוח השכיח להסרת שקדים בילדים.

   

  יו"ר הועדה, ח"כ חיים כץ (הליכוד ביתנו) מתח ביקורת על זמן ההמתנה הממושך ואמר: "הממשלה חייבת לקבוע סנקציות על בתי החולים הנמצאים בבעלותה על מנת לייעל את קביעת התורים לניתוחים, אחרת זה בזבוז זמן. כשזה נוגע למלחמות באחרים, משרד הבריאות הוא תותח, אבל כשזה נוגע לו עצמו הוא אקדח עם קפצונים".

   

  עוד כתבות בערוץ הבריאות:

   

  בוועדה הוצגו נתונים כי חדרי ניתוח רבים בבתי החולים השונים מופעלים באופן חלקי, עד לשעות הצהריים בלבד, וכי לאחר מכן הם נותרים מיותמים והחולים נאלצים לבחור בין ניתוח בבית חולים פרטי לבין המתנה ממושכת. לדברי חלק מחברי הוועדה, רופאים רבים בוחרים לעבוד בבתי חולים פרטיים החל משעות הצהריים.

   

  מנכ"ל המועצה הלאומית לשלום הילד, ד"ר יצחק קדמן, ציין בעניין זה כי "מנהל בית חולים ממשלתי אמר לי שבעיית התורים אינה בגלל מחסור בכסף, אלא כדי שרופאים יוכלו לעזוב בשעה אחת בצהריים ולעבור לנתח באופן פרטי. צריך לזכור שדחיית ניתוח עולה כסף רב למדינה: טיפולים לילד והיעדרות ההורים מעבודתם".

   

  פרופ' ארנון אפק, ראש מינהל הרפואה במשרד הבריאות, הודה כי קיימת בעיה במערכת וכי כיום ישנה המתנה של למעלה מ-4 חודשים לניתוח להוצאת שקדים, והודיע כי משנת 2014 יפורסם לציבור מידע ממוחשב על זמינות
  התורים לניתוחים בבתי החולים השונים.

   

  כך לדבריו, תיווצר שקיפות, שתאפשר להורים לבחור את בית החולים בו המועד הקרוב ביותר, ותאפשר גם בקרה על משכי הניתוחים במערכת הבריאות.

   

  ח"כ כץ סיכם את הדיון ואמר כי זמני ההמתנה לניתוחים אינם סבירים לדבריו, וכי הועדה תקיים דיונים נוספים בנושא, ותפעל לקידום קיצור התורים.
   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "נלחמים בתור הארוך לניתוח: יופעל מאגר אינטרנטי"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום:index open
  כמה זמן תצטרכו לחכות לניתוח? התשובות באינטרנט
  צילום:index open
  שלום דוקטור
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים