שתף קטע נבחר

הבורסה ננעלה בירידות קלות; ת"א 25 איבד 0.3%

המדדים המובילים בבורסה באחד העם ננעלו בירידות קלות. מניית בי קומיוניקיישנס של אינטרנט זהב עלתה ב-2.6% לאחר שטדי שגיא רכש מניות שלה ב-125 מיליון שקל. מחזור המסחר הסתכם ב-1.5 מיליארד שקל לאחר פקיעת האופציות הבוקר

המסחר בבורסה של תל-אביב ננעל היום (ה') בירידות שערים, למרות מגמה חיובית במקביל בבורסת וול סטריט. מחזור המסחר הסתכם ב-1.5 מיליארד שקל לאחר פקיעת האופציות על מדד ת"א 25 והבנקים לפני תחילת המסחר.

 

מדדי המניות

מדד תל-אביב 25 ירד ב-0.34% ל-1,189.67 נקודות. מדד תל-אביב 100 ירד0.11% ל-1,069.56 נקודות. מדד בלוטק 50 ירד ב-0.39% ל-299.07 נקודות. מדד נדל"ן עלה ב-0.27% ל-345.15 נקודות.

 

האופציות על מדד ת"א 25 פקעו ברמה של 1192.61 נקודות ועל מדד הבנקים ב-1136.83 נקודות.

 

ברקע המסחר

כלכלני בנק לאומי כתבו היום בסקירתם השבועית כי חזרתה של "סביבת האינפלציה" בחודשים הקרובים לעבר מרכז היעד צפויה להביא להמשך הירידה בריבית הריאלית הצפויה של בנק ישראל שהיא הריבית הנומינלית בניכוי הציפיות לאינפלציה הנגזרות משוק ההון. "הריבית הריאלית של בנק ישראל משקפת מדיניות מוניטרית מרחיבה למדי", כתבו כלכלני הבנק.

 

אגף שוק ההון באוצר פרסם את מסקנות הביניים שלועדת גולדשמידט לבחינת שוק ההלוואות הפרטיות של המוסדיים. עם פרסום המסקנות נרשמה אנחת רווחה בקרב הגופים המוסדיים, לאחר שפגו החששות לדרישות מחמירות בתחום השקיפות ובתחום הגבלת היקף ההלוואה.

 

בניגוד לחששות המוסדיים, הוועדה בראשותו של פרופ' אמנון גולדשמידט - שהוקמה על ידי המפקח על הביטוח עודד שריג - תומכת בהמשך התפתחות שוק ההלוואות הפרטיות, במקביל להשקעה באג"ח סחיר. "הוועדה רואה בחיוב את השתתפות הגופים המוסדיים בשוק האשראי, הן מנקודת ראות של חוסכים פנסיונים, והן מנקודת ראות משקית, ככלי להנגשת אשראי גם לחברות שאג"ח סחירות לא מתאימות להן" נכתב בדו"ח.

 

מניות במרכז

חברת אינטרנט זהב דיווחה היום לפני נעילת המסחר על מכירת 12% ממניות בי קומיוניקשנס לידי חברה זרה הנמצאת בבעלות טדי שגיא וזאת תמורת 125 מיליון שקל. מדובר במחיר של 35 שקל למניה - פרמייה של 17% לעומת מחיר השוק בעת פרסום הידיעה. 

 

מזור רובוטיקה, העוסקת בפיתוח ומכירה של מכשור רפואי מתקדם לניווט כלים כירורגיים בדיוק גבוהה ובפולשנות מזערית לניתוחי עמוד שדרה, מדווחת כי בית החוליםNathan Littauer במדינת ניו-יורק רכש מערכת רנסנס ראשונה של מזור. לבית החולים טכנולוגיה מתקדמת וצוות רפואי מסור ומקצועי המשרת את תושבי מחוז Fulton County במדינת ניו יורק וקהילות נוספות באזור.

 

חברת אפוסנס, המפתחת מוצרים לאבחון ולטיפול במגוון מחלות, דיווחה כי קיבלה אישור לרישום פטנט בארה"ב המגן על המולקולה המובילה של החברה, ה-ATT-11T, המיועדות לטיפול בעיקר בסרטן המעי הגס. תוקף הפטנט הוא עד 22 בנובמבר 2030.

 

באחד מהאירועים הדרמטיים בחיי החברה לישראל הודיעה אתמול החברה כי בכוונתה להפריד את אחזקותיה לשתי חברות שונות. מטרת הפיצול היא להציף ערך למשקיעים, על רקע הפער הגדול בין שווי נכסי החברה לבין שווי השוק של החברה לישראל. יו"ר החברה לישראל אמיר אלשטיין אמר כי "המהלך לא נולד היום. הוא נועד לענות על צרכים פרקטיים הנוגעים לאיך להצמיח חברות חדשות ואיך לנהל אותן. הדגש הוא להצמיח נכסים גלובליים והגענו לנקודה שיש נכסים של צמיחה במקביל לנכסי ערך. גוש חברות הצמיחה יעמוד בפני עצמו ויהיה לו מיקוד בינלאומי משלו".

 

יצרנית הציוד הרפואי בי.אס.פי (BSP), העוסקת במחקר ופיתוח מכשור לאבחון מחלות לב, דיווחה אתמול כי קיבלה אישור לרישום פטנט בארה"ב. חברת בניהולו של תמיר בן דוד, מפתחת ומייצרת מוצרים מתקדמים לאבחון מדויק ולא פולשני של מחלות לב באמצעות טכנולוגיית עיבוד אות ייחודית.


פורסם לראשונה 27/06/2013 10:07

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים