שתף קטע נבחר

צעיר התמוטט בירדן ופונה לאילת; מצבו קשה

הצעיר הגיע לקבר אהרון עם ישראלים נוספים, אך שם התמוטט ואיבד הכרתו. הניסיון לפנותו לאילת כשל בתחילה נוכח מצבו

צעיר חרדי (28) התמוטט בירדן ופונה הלילה (יום ב') לבית החולים יוספטל באילת. מצבו מוגדר קשה והוא סובל מפרכוסים, לאחר שככל הנראה לקה בדלקת ריאות.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות

"אמא ואבא בתוך דם". צפו במעוז משחזר ומשקר

יחימוביץ': "המאגר הביומטרי - ניסוי בבני אדם"

 

הידיעה על האירוע הגיעה דרך הרב גרוסמן, רבה הראשי של מגדל העמק. סמוך לשעה 03:00 לפנות בוקר ביקשו במשרדו של הרב לטפל בפינוי מהיר של הצעיר, שהתמוטט ואיבד הכרה באתר קבר אהרון הכהן סמוך לפטרה, שאליו עלה עם כמה ישראלים נוספים. לאחר שפונה לבית חולים בירדן וטופל, החלו מגעים בין כמה גורמים: הסהר האדום הירדני, מד"א, רופאים ירדנים, קונסול ישראל בירדן, משרד החוץ וגורמי צה"ל, כולם פעלו על מנת לתאם את העברתו לבית החולים באילת.

 

אך עם הגיעו של האמבולנס שהוביל אותו למעבר רבין שבערבה, הצעיר לקה שוב בהתקף פרכוסים והצוות הרפואי נאלץ לשוב על עקבותיו לבית חולים בפטרה שבירדן. רק בצהריים התאפשרה העברתו לאילת, לאחר שאמבולנס ירדני בליווי רופא מקומי חבר לניידת טיפול נמרץ של מד"א במעבר רבין.

 

"קיבלנו את החולה מחוסר הכרה, נושם בכוחות עצמו ועם מדדים תקינים ויציבים. העברנו אותו לניידת טיפול נמרץ של מד"א, הענקנו לו טיפול רפואי תומך ולאחר מכן פינינו אותו בניידת טיפול נמרץ לבית החולים", סיפר הפרמדיק מאילת, רומאו רדולסקו.  

 

אחד מאנשי ארגון "לקדושים אשר בארץ", המארגן מסעות לקברי צדיקים בירדן, סיפר כי סוכן תיירות ממשלתי ירדני העובד עם קבוצות ישראלים שהה במלון סמוך לזה שבו התמוטט הצעיר, באזור פטרה, והוזעק אליו כדי לסייע בתרגום השיחה בינו לבין הצוות הרפואי. הוא אמר כי מדובר באדם הסובל מבעיות לב ומטופל בכדורים, אך ככל הנראה לא נטל אותם ביום הטיול.

 

בארגון מסרו כי קבר אהרון הכהן, ב"הור ההר" המקראי, הפך בשנים האחרונות מוקד עלייה לרגל עבור קבוצות מאורגנות של חסידים מישראל המבקשים להתפלל במקום. מספר גדול במיוחד של מבקרים מגיעים לקבר בתאריך הפטירה של אהרון, ראש חודש אב, החל היום.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אבי רוקח
(ארכיון)
אבי רוקח
צילום: ג'ו קוט
מעבר רבין (ארכיון)
צילום: ג'ו קוט
מומלצים