שתף קטע נבחר

הגיע לפגישה ושכח את בתו ברכב, הפעוטה מתה

יום אחרי שתינוקת נשכחה ומתה, שוב זה קורה. אב שהיה אמור לקחת את בתו בת השנתיים לגן, שכח אותה במכוניתו ביישוב דולב בבנימין. בצהריים הגיעה האם לגן, והפעוטה לא הייתה שם. היא התקשרה לאב, ורק אז הוא נזכר: הילדה נשארה שעות ברכב

בפעם השנייה בתוך יומיים פעוטה הושארה לבד ברכב: מתה פעוטה כבת שנתיים, שנשכחה היום (ב') ברכב למשך כמה שעות ביישוב דולב שבבנימין. פרמדיקים של מד"א ביצעו בה פעולות החייאה ופינו אותה בניידת טיפול נמרץ לבית החולים אסף הרופא, שם נקבע מותה.

 

סמוך לשעה 13:15 התקבלה קריאה במשטרה מאזרח, שהבחין בפעוטה כשהיא מחוסרת הכרה ברכב. מחקירה ראשונית של המשטרה עולה כי ככל הנראה נשכחה על-ידי אביה. שוטרים ממחוז ש"י נמצאים בזירה.

 

התינוקת מגיעה לאסף הרופא, היום (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
התינוקת מגיעה לאסף הרופא, היום(צילום: מוטי קמחי)

 

הרכב שבו נשכחה הפעוטה (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
הרכב שבו נשכחה הפעוטה(צילום: גיל יוחנן)

 

 (צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר, דודי ועקנין, אתר פאנט) (צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר, דודי ועקנין, אתר פאנט)
(צילום: גיל יוחנן, ירון ברנר, דודי ועקנין, אתר פאנט)

 

בתוך יממה, שני מקרים דומים במרחק של קילומטרים בודדים ()
בתוך יממה, שני מקרים דומים במרחק של קילומטרים בודדים

 

פקד אבי חזן, ראש משרד סיור בנקודת במודיעין עילית, סיפר כי "האב שהיה אמור לקחת את הבת לגן, הגיע בסביבות השעה 9:30 בבוקר לפגישה ביישוב דולב. ב-12:30 הגיעה האם לקחת את הבת מהגן ואז הבינה שהוא לא הגיע לשם. האם התקשרה לאב שהבין ששכח את בתו ברכב".

 

חזן אמר עוד כי "התחושות של האב קשות, לא צריך להרחיב כמה האב במצב קשה. אנו קוראים לכולם, הורים וצוות חינוכי, להיות ערניים ולשים לב כדי למנוע מקרים כאלו".

 

פראמדיק מד"א, עמנואל שטרן, שטיפל בפעוטה סיפר: "מתנדבת מד"א, נערה תושבת היישוב, שהגיעה למקום ראשונה ואני החלנו לבצע בתינוקת פעולות החייאה. היא הייתה ללא דופק וללא נשימה. האב היה במקום. היא שהתה ברכב כמה שעות. מצבה היה קשה. פינינו אותה באמבולנס תוך כדי פעולות החייאה".

 

דובר היישוב דולב אמר: "מדובר שוב באירוע מזעזע ומצער של ילדה כבת שנתיים שנשכחה מחוסר תשומת לב, ברכב שחור באמצע יום לוהט. מדובר באחת המשפחות החזקות ביישוב, שתורמת יותר מכל משפחה אחרת. אנחנו נערכים לסייע להם".

 

האמבולנס שבו פונתה הפעוטה לבית החולים (צילום: איתמר פליישמן) (צילום: איתמר פליישמן)
האמבולנס שבו פונתה הפעוטה לבית החולים(צילום: איתמר פליישמן)

 

זמן קצר לאחר הטרגדיה בדולב, התקבל דיווח במשטרת באר-שבע על שני ילדים שהושארו ברכב במרכז ביג בעיר. עד שהשוטרים הגיעו למקום הגיעה אמם של השניים לרכב, שנותר מונע ולכן השוטרים לא התערבו.

 

שתי טרגדיות החודש

אתמול הסתיים מקרה דומה בטרגדיה, כשתינוקת בת חמישה חודשים נפטרה כשהושארה על-ידי אביה למשך כמה שעות ברכב. אתמול סמוך לשעה 16:20 התקבל במוקד מד"א דיווח ממשפחה ביישוב שילה כי פעוטה נשכחה ברכב שעות רבות ומצבה קשה. מוקדני מד"א תדרכו את בני המשפחה כיצד לבצע פעולות החייאה בתינוקת. במקביל, הוקפצו למקום כוננים ופרמדיקים והחלו לבצע בה פעולות החייאה בתוך הבית, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותה.

 

בני המשפחה מיררו בבכי זמן רב מחוץ לביתם, ואל הבית זרמו מכרים רבים.

 למקום הגיעה סבתה של הפעוטה שהתקשתה לעכל את הבשורה ונתמכה בידי קרוביה. בתום תחקור ראשוני של המשטרה עזבו בני הזוג את אזור האירוע והם שוהים כעת בבית קרובים ביישוב. הרכב שבו נשכחה הפעוטה נלקח על ידי המשטרה.

 

לפני כשבועיים, ביום הראשון של החופש הגדול, מתה תינוקת בת תשעה חודשים לאחר שנשכחה במשך שעות במכונית המשפחתית. היא נמצאה מחוסרת הכרה, ללא דופק ונשימה, במכונית ברחוב אריה בן אליעזר ברמת גן.

 

בהכנת הידיעה השתתף ירון קלנר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כיסא הבטיחות ברכב
צילום: גיל יוחנן
האמבולנס שבו בוצעו פעולות ההחייאה בפעוטה
צילום: איתמר פליישמן
מומלצים