שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  העובד הודיע על התפטרותו - וחטף שבץ מוחי

  פסיקה מפתיעה: ביטוח לאומי קבע שעובד שהתפטר בזעם עקב לחץ בעבודה וסבל משבץ מוחי באותו היום יוכר כנכה כתוצאה מתאונת עבודה, וזיכה אותו בקצבה של אלפי שקלים בחודש. בסופו של דבר חזר העובד למקום העבודה - הפעם בתפקיד אחר

  האם אירוע מוחי שנגרם כתוצאה מהתפטרות יכול להיחשב כתאונת עבודה? ב', תושב נתניה בן 45, התפטר בזעם ממקום עבודתו כמנהל אזורי בחברת מזגנים גדולה, וזמן קצר לאחר מכן לקה באירוע מוחי בעצב הראייה שגרם לו לעיוורון חלקי.

   

  המוסד לביטוח לאומי הכיר במקרה כתאונת עבודה המאפשרת קביעת נכות זמנית וקבלת קצבה של אלפי שקלים בחודש.

   

   

  עוד חדשות בריאות:

   

  במסגרת תפקידו היה אחראי ב' על ניתוב טכנאים לתיקון תקלות, על עבודה מול קבלנים ולקוחות, ואף ביצע בעצמו תיקוני תקלות מסובכות יותר. במסגרת התפקיד נדרש ב' גם להרים ציוד כבד מאוד, בתנאי טמפרטורה וגובה לא קונבנציונליים.

   

  בקיץ האחרון נרשם עומס מיוחד בעבודה, ומספר רב של טכנאים נעדרו ממשמרתם בשל מחלות, חופשות וצמצום כוח האדם. גם מנהלו הישיר של ב' נעדר במשך שבועיים בשל חופשה בחו"ל, וב' נאלץ לטפל בעצמו במספר רב של תקלות.

   

  על פי התביעה שהוגשה בשמו למוסד לביטוח לאומי על ידי עו"ד אמיר לוי, מיד כשחזר מנהלו הישיר לעבודה פנה אליו ב' וביקש לגייס באופן מיידי טכנאים נוספים אשר יקלו את העומס. "הוא התריע בפני מנהלו ובפני מנכ"ל החברה כי לקוחות רבים התלוננו על אי קבלת שירות הולם ועל אי עמידה ביעדים שעליהם התחייבה החברה", אומר עו"ד לוי. לדבריו, המנהלים חזרו והבטיחו כי תקופה זו תחלוף והפצירו בב' להתאזר בסבלנות.

   

  חודש לאחר מכן, תשו כוחותיו. הוא ביקש סיוע מאחד מהטכנאים ומשזה סירב - איבד ב' את עשתונותיו. האירוע הכעיס אותו באופן חריג, והוא הודיע למנהלו כי אינו יכול להמשיך לעבוד בתנאים אלו. הוא עזב את מקום העבודה בטריקת דלת, עד כדי כך שהמנהל הישיר נבהל מעוצמת הרגשות, רץ אחריו וביקש ממנו להירגע בסוף השבוע בביתו ולחזור לאחר מכן.

   

  בשעות הערב חש ב' לפתע בהבזקים סביב עינו, בסחרחורות ובתחושת טשטוש. הוא קיווה כי מנוחה תשפר את מצבו, אך למחרת הבין שאיבד את הראייה בעין ימין.

   

  בקופת החולים אבחנו כי הוא סובל מקריש דם הסותם את אחד מנימי הדם האחראיים על תפקוד עצב הראייה, והוא הופנה בדחיפות לחדר המיון בבית החולים מאיר בכפר סבא, שם עבר ב' בדיקות מקיפות ונקבע כי הוא סובל מאירוע מוחי.

   

  במשך שלושה יומים אושפז ב' במחלקה הנוירולוגית בבית החולים, ולאחר מכן המשיך בטיפול שוטף ובשיקום בקופת החולים בעיר מגוריו.

   

  "מאדם בריא, חיובי ושמח, שמקפיד על תזונה ועל כושר גופני", מתאר עו"ד לוי, "הפך ב' לאדם חולה הסובל מאובדן ראייה משמעותי בעין ימין, מחולשה ומתחושת נימול בגפיים".

   

  לאור הפגיעה באיכות חייו, תבע ב' מהמוסד לביטוח לאומי כי יכיר באירוע המוחי ובהשלכותיו כתוצאה של פגיעה בעבודה. כאמור, הביטוח הלאומי נענה לפנייה זו וקבע לו נכות זמנית בשיעור של 20%, וכן נכות קבועה ביכולת הראייה בשיעור של 10%.

   

  לאחרונה שב ב' לעבוד באותה חברה למיזוג אוויר, אך הפעם בתפקיד אחר שאינו כרוך בלחץ נפשי ופיזי רב כמקודם.
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המשבר בעבודה הוביל לאירוע מוחי בשעות הערב
  צילום: Shutterstock
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים