שתף קטע נבחר

דירוג האוניברסיטאות בארה"ב: סטנפורד ראשונה

דירוג האוניברסיטאות של פורבס התמקד השנה ברמת הסיפוק בקרב הסטודנטים ושיעור ההצלחה של הבוגרים. איזו מכללה דחקה את פרינסטון למקום השלישי, ואיפה דורגה הרווארד?

מגזין פורבס פרסם את דירוג האוניברסיטאות האמריקאיות השנתי שלו. למקום הראשון ברשימה הגיעה אוניברסיטת סטנפורד הנמצאת בפאלו אלטו בקליפורניה, מקום מושבן של כמה ענקיות טכנולוגיה. סטנפורד זכתה במקום הראשון בכל הקטגוריות - דירוג המכללות הפרטיות, דירוג אוניברסיטאות המחקר ודירוג האוניברסיטאות במערב ארה"ב.

 

 

השנה התמקד הדירוג בקריטריונים הבאים: רמת הסיפוק בקרב הסטודנטים, שיעור ההצלחה של בוגרים, חובות סטודנטים, שיעור המסיימים, ופרסים בתחרויות ארציות. 

 

מאז הדירוג של שנה שעברה אירעו מספר שינויים דרמטיים בראש הטבלה. מכללת פומונה (Pomona College) לאומנויות בקליפורניה עלתה למקום השני השנה מדירוגה במקום התשיעי בשנה שעברה. רק אחריה מדורגת אוניברסיטת פרינסטון, שהובילה בעבר את הרשימה. היא נוסדה ב-1746 והינה האוניברסיטה הרביעית הוותיקה ביותר בארה"ב.

 

במקום הרביעי דורגה אוניברסיטת ייל, שנוסדה ב-1701 והינה האוניברסיטה השלישית הוותיקה ביותר בארה"ב ובמקום החמישי דורגה אוניברסיטת קולומביה מניו יורק שנוסדה בשנת 1754.

 

למרבה הפלא, דורגו אוניברסיטת הרווארד ו-MIT במקומות ה-8 וה-10 בהתאמה.

 

מי שמבקש להירשם לאוניברסיטת סטנפורד ולכבוש את ספסל הלימודים לצד כמעט 20 אלף סטודנטים אחרים, ייאלץ לשלם שכר לימוד של כמעט 60 אלף דולר לשנה. 

 

"בחירת אוניברסיטה היא אחת מההחלטות החשובות ביותר בחיים", אמר מנהל בכיר בפורבס מייקל נואר. "דירוגי האוניברסיטאות שלנו נערכים כדי להעניק לקוראינו מידע על אודות איכות החוויה החינוכית. כמו כן דירוג היציבות הכלכלית החדש שלנו מאפשר להם לראות אילו אוניברסיטאות עדיין ישמרו על רמתן גם בעתיד הרחוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים