שתף קטע נבחר

שלט של חיזבאללה בגבול: "אנחנו באים"

לקראת "יום ירושלים העולמי", שבמהלכו יביע הארגון השיעי את תמיכתו בפלסטינים, הציבו אנשיו של חסן נסראללה שלט מתריס על הגבול עם ישראל. לצד הכיתוב בעברית הופיעה תמונה של מסגד אל-אקצא

על רקע הקמפיין התקשורתי האינטנסיבי שמנהל צה"ל בשבועות האחרונים נגד חיזבאללה, נראה כי בארגונו של חסן נסראללה מכינים תגובה תעמולתית. לקראת "יום ירושלים העולמי" שארגון הטרור השיעי יציין מחר (יום ו') כמדי שנה, תלו אנשיו שלט גדול ממדים מול הגבול עם ישראל עם כיתוב בערבית ובעברית: "אנחנו באים".

 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

מטוס התרסק באילת: אדם נהרג ושניים נפצעו

החקירה בשב"כ: מהטלפונים הציבוריים בירושלים לשגרירות איראן בברלין

 

הכנה ל"יום ירושלים העולמי". השלט של חיזבאללה ()
הכנה ל"יום ירושלים העולמי". השלט של חיזבאללה

 

לצד הכיתוב בשלט, שהונף בגבעה המשקיפה על אזור הוזאני, הופיעה תמונה של מסגד אל-אקצא. "יום ירושלים העולמי" מצוין באזור ביוזמת המשטר האיראני מאז המהפכה האיסלאמית של האייתוללה חומייני, ומטרתו הפומבית היא הבעת תמיכה בסוגיה הפלסטינית.

 

בעיתון "אל-אחבאר" הלבנוני שמזוהה עם חיזבאללה, ציינו השבוע כי הארגון מתכנן לקיים בגבעה שבה הוצב השלט טקס לציון "יום ירושלים העולמי". לאחר מכן צפויה להיערך תפילת יום השישי של המשתתפים בשער פאטמה, בצד הלבנוני של הגבול.

 

שלטים דומים נוספים ייתלו באזור ()
שלטים דומים נוספים ייתלו באזור

 

אנשי חיזבאללה הציבו לוח ברזל במקום כדי להשעין עליו את השלט. באתרים המזוהים עם חיזבאללה פרסמו תמונות מהגבול בין ישראל ללבנון שבהן רואים כלי רכב של צה"ל. בנוסף פורסמו באתרים תמונות של חלק מאותו שלט ענק לפני תלייתו. גורם המקורב לחיזבאללה טען כי שלטים דומים ייתלו אף הם באזור.

 

הטקס המרכזי והגדול של הארגון השיעי לציון "יום ירושלים

 העולמי" ייערך בפרבר הדרומי של הבירה ביירות. נסראללה, שאמור להעביר מסר דרך המסכים, כבר קרא הלילה להמונים להשתתף באירועים.

 

בנאום הלילה אמר נסראללה כי בעקבות האירועים שמתרחשים באזור יש צורך לתשומת לב מיוחדת בציון "יום ירושלים העולמי", כדי להדגיש את חשיבותו. לדבריו, "אנחנו צריכים השנה יותר מכול שנה שהנוכחות תהיה בולטת. בגלל מלחמת לבנון השנייה יש חשבון גדול של נקמה היסטורית בינינו לבין הישראלים שאורבים לנו, למנהיגים שלנו, לאנשינו, לנוכחותנו ולישותנו כפי שהם פגעו בעימאד מורנייה ואחרים".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים