שתף קטע נבחר

משה ליאון במחנה יהודה: "כולם יכירו אותי"

המועמד לראשות עיריית ירושלים התקבל בחמימות על ידי הסוחרים שהשליכו לעברו סוכריות והבטיח לסייע: "הייתי רוצה לראות בעלי דוכנים מלאי פרנסה"

כל מי שמתיימר לכבוש את ראשות עיריית ירושלים חייב לעבור את זה: משה ליאון (52) סייר היום (ב') בשוק מחנה יהודה בבירה והתקבל בחמימות על ידי הסוחרים, שהשליכו לעברו סוכריות. מנגד, חלק מהקונים לא זיהו את המועמד שהתגורר עד לאחרונה בגבעתיים. "אני בטוח שהתושבים מכירים אותי ואם לא אז הם יכירו במהירות", הבטיח ליאון.


 

עוד בערוץ החדשות של ynet:

עוד הרוגה בכביש הדמים: 'כסף עדיף מחיים?'

רק בודדים התחסנו ברהט: "קשה לשכנע"

 

ליאון בן ה-52 כיהן עד לאחרונה כיו"ר הרשות לפיתוח ירושלים אך התפטר מתפקידו לטובת המירוץ לראשות העירייה. במהלך הסיור אמר: "השוק הוא אחד המעוזים הגדולים אחרי הכותל. זה המקום לאזרחים ולתיירים, כשאתה מדבר על ירושלים זה שוק מחנה יהודה. הייתי רוצה לראות בעלי דוכנים מלאי פרנסה".

 

 

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)

 (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
(צילום: גיל יוחנן)
 

השוק שינה בשנים האחרונות את פניו והפך ממתחם קניות של פירות וירקות למוקד בילוי שכולל מסעדות, פאבים ואף חנויות מעצבים. חלק מהסוחרים טוענים כי השוק הופך לאטרקציה שמביאה מבקרים, אך פחות רוכשים ושהפדיון הצטמצם. אבי מסיקה, אחד הסוחרים, אמר: "ברקת דאג רק לקבוצה מצומצמת של תושבים, המרתון והפורמולה נעשו דווקא בימי שישי ואז פגעו בסוחרים. אם הייתי יכול הייתי בוחר בטהוניה מהאח הגדול".

 

על התמיכה שהוא מקבל מהליכוד אמר ליאון כי "יש עובדה אחת והיא שסניף הליכוד בירושלים קיבל החלטה דמוקרטית והכריז עליי כמועמד הליכוד-ביתנו לראשות העיר. אני מקווה שאהיה מועמד גם של מי שמנסה לקעקע את הנושא הזה".

 

ארבעה סקטורים גדולים עומדים בירושלים במוקד הבחירות לרשויות המקומיות שיתקיימו ב-22 באוקטובר: הציבור החילוני שממנו מגיע ראש העיר המכהן ניר ברקת, המגזר החרדי, המגזר הדתי-לאומי שעמו נמנה ליאון והמגזר הערבי, שנמנע במשך שנים מלממש את זכות הבחירה לראשות העירייה.

 

ב-45 השנים האחרונות כיהנו בתפקיד ראש העיר בבירה ארבעה

ראשי ערים בלבד: טדי קולק, אהוד אולמרט, אורי לופוליאנסקי וניר ברקת. גדי, תושב העיר, אמר: "אנחנו נפעל כדי שלא ייבחר כאן ראש עיר שיתאחד עם החרדים. גם ככה יש הגירה שלילית ואנחנו נלחמים כאן על השבתות ועל איכות החיים. כמי שגדל כאן אני חושש מעתידה של העיר".

 

נתונים שפרסם המכון לחקר ירושלים ב"יום ירושלים" האחרון, הצביעו על כך ש-60 אחוז מתושבי העיר היו מרוצים עד מרוצים מאוד מהכנסתם. עוד הראו הנתונים כי 91 אחוז מהירושלמים ציינו כי הם מרוצים מאוד מחייהם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
משה ליאון בשוק
צילום: גיל יוחנן
מומלצים