שתף קטע נבחר

חרדי ביקש מאישה לעבור לאחור - וחטף אגרוף

תקרית אלימה בקו 54 בירושלים: צעיר הלם בחרדי שביקש מאישה לסור לחלקו האחורי של האוטובוס, ומשך בזקנו. במשטרה מחפשים אחר החילוני שנמלט, ועדיין לא קבעו מה הרקע לתגרה. אגד: התקרית לא קשורה להדרת נשים

חילוני היכה היום (ה') בצהריים גבר חרדי שביקש מאישה לעבור לספסל האחורי במהלך נסיעה בקו 54 בירושלים. על פי החשד, הצעיר היכה אותו באגרוף לפנים ומשך בזקנו לפני שנמלט מהמקום. החרדי הגיש נגד הצעיר תלונה במשטרה, והחיפושים אחר התוקף נמשכים. אגד: הרקע לקטטה הוא התגרות של הנוסע בקשיש.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות:

שעה וחצי לצד גופה: "בכיתי כשחתכתי אותה"

בלי אפידורל: ילדה תינוקת במשקל 6 ק"ג

 

קו 54 עובר ברחוב כנפי נשרים בשכונת גבעת שאול ואינו נחשב לקו חרדי. סמוך למרכז המסחרי עלתה האישה לאוטובוס והתיישבה בחלקו הקדמי, ולפי המשטרה החרדי העיר לה וביקש שתעבור לאחור. הצעיר החילוני תקף את החרדי, שדימם באפו וטופל במקום. נוסעי האוטובוס יצרו קשר עם המשטרה, שפתחה בסריקות אחר הצעיר.

 

תיק החקירה מתנהל בתחנת מוריה. השוטרים גבו עדות מהאישה, שסיפרה כי התבקשה לעבור לאחור, אך החרדי לא התעקש על כך. במשטרה בודקים אם עדותה של האישה תשמש כתלונה נגד החרדי המבוגר על הדרת נשים או שמא יש להתרכז רק בתקיפה.

 

עם זאת, חברת אגד תיארה בתגובה גרסה אחרת לאירועים: לפי החברה, במהלך נסיעה בקו 54 עלה לאוטובוס אדם שלוקה בנפשו והחל להציק לקשיש חרדי כבן 90, תוך שהוא מושך בפאותיו ובזקנו. שני נוסעים חרדים נחלצו לטובת הישיש ובתוך זמן קצר פרצה תגרה בין הצדדים.

 

בתגובה צוין כי נהג האוטובוס הגיב במהירות לאירוע והזעיק את המשטרה,

תוך שהוא עוצר את האוטובוס וממתין לשוטרים, אשר הגיעו ועצרו את המעורבים בקטטה. לטענת אגד, עדים לאירוע סיפרו כי הרקע לפריצת הקטטה הוא ההתגרות של הנוסע בישיש ואין לה כל קשר למקומן של נשים במרחב הציבורי.

 

בשבוע שעבר אירעה התפרעות בבית שמש על רקע מקרה נוסף של הדרת נשים. חרדים יידו אבנים על שני אוטובוסים וניפצו במכות פטיש חלונות של אוטובוס נוסף בקו 417 של אגד - כל זאת בעקבות מעצר שבוצע מוקדם יותר היום של בני זוג שדרשו מאישה לעבור לחלקו האחורי של אוטובוס אחר שעבר בעיר.

 

Read this article in English 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים