שתף קטע נבחר

העימות בבית שמש: "הכו אותנו כשהתפללנו"

אחד המפגינים הוכה על ידי שוטר, אך זה טוען שנאלץ לעשות זאת כי המפגין ניסה לסייע לעצור להימלט. גם אחד השוטרים נזקק לטיפול

שימוש מופרז בכוח? היום השלישי להפגנות בבית שמש הסתיים עם פצועים משני הצדדים. החרדים טוענים כי השימוש נגדם בכוח היה מופרז, ואילו במג"ב טוענים כי השתמשו בכוח סביר כלפי מפגין שביצע עבירה וניסה לסייע לחברו להימלט. במהלך היום גידפו החרדים את השוטרים והתגרו בהם, במחאה על שנעשות במתחם גולובנצ'יץ עבודות למרות הימצאותם של קברים עתיקים במקום.

שוטר מג"ב מכה מפגין (צילום: נועם (דבול) דביר) (צילום: נועם (דבול) דביר)
שוטר מג"ב מכה מפגין(צילום: נועם (דבול) דביר)

 

דיווחי חדשות נוספים ב-ynet:

מחאת החרדים בבית שמש: "אתם נאצים"

חרדים התפרעו בי-ם ובבית שמש וחסמו כבישים

 

אל בית החולים הדסה עין כרם בירושלים הובהל מפגין לאחר שהוכה על ידי שוטר מג"ב. המפגין ניסה לסייע לאחד העצורים להימלט ופתח את דלת ניידת המשטרה. בתגובה קפץ עליו שוטר ומנע ממנו לעשות זאת. במהלך התקרית הכה השוטר את המפגין, שנפגע בראשו ודימם. השוטר נזקק אף הוא לטיפול רפואי וכף ידו קובעה.

בית שמש: שבעה עצורים נחקרו במשטרה (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
בית שמש: שבעה עצורים נחקרו במשטרה(צילום: אוהד צויגנברג)

 

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: נועם 'דבול' דביר) (צילום: נועם 'דבול' דביר)
(צילום: נועם 'דבול' דביר)

 (צילום: נועם 'דבול' דביר) (צילום: נועם 'דבול' דביר)
(צילום: נועם 'דבול' דביר)
 

החרדים באתר הבנייה גולובנצ'יץ בבית שמש מנסים למנוע את העבודות שהתחדשו שם. הם קראו לעבר השוטרים "נאצים" ו"רוצחים". אחד מהם, שהופל לקרקע, טען: "לא עשיתי כלום, אפילו לא ניסיתי להיכנס למתחם. פשוט עמדנו שם, התפללו וצעקנו. השוטרים הם אלא שהרביצו לנו ודחפו אותנו". מפגין אחר שנפצע אמר: "צריך לצלם את זה ולהראות, אני לא מבין איך יהודים עושים ככה, הם יותר גרועים מהנאצים, פשוט אכזרים. אני מקווה שזה ירדוף את השוטרים כל לילה התמונות שלו פצוע ככה עם הדם. הם פשוט חיות". במהלך היום הצליחו כמה חרדים להסתנן אל אתר הבנייה עצמו, והמשטרה פיזרה אותם כשהשפריצה עליהם מים צבועים כחול.

 

קודם לכן ספג מאבטח של חברת השמירה הפרטית במקום קללות ועלבונות מצד המפגינים. הם התגרו בו, קראו לעברו "נאצי", "גוי" ו"רוצח". בתגובה הוא השליך אבן על אחד המפגינים. שוטרים שהיו במקום עיכבו אותו ובמשטרה ציינו כי מעסיקו פיטר אותו נוכח התנהלותו.

מפגינים נגד עבודות במתחם. בית שמש היום (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
מפגינים נגד עבודות במתחם. בית שמש היום(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)
 

לאחר סיום ההפגנות פרסמו המפגינים "הודעה דחופה" מטעם הארגון הבינלאומי להגנת זכויות הציבור החרדי, ובה נכתב כי "לאור אירועי האלימות הברוטאלית של משטרת שיראל ושל חברת האבטחה נגד מפגינים באתר החפירות במתחם גולובנצ'יץ ברמת בית שמש, תוך רמיסת הזכויות הבסיסיות והפרת אמנות זכויות אדם בינלאומיות, אנו פונים לכל מי שנפגע מאלימות המשטרה או שהיה עד לה - לפנות למשרדי הארגון".

  

בסך הכול נעצרו היום בבית שמש שבעה חשודים בהפרעה לסדר ולבנייה. החשוד שנפצע קל ופונה לשערי צדק חזר לתחנת המשטרה להמשך חקירה. במשטרה אומרים כי חקירתם של כל השבעה נמשכת. מתוך 19 העצורים שמעצרם הוארך אתמול עד היום, סירבו 16 להזדהות ומעצרם הוארך עד ליום שישי. העצורים הנותרים ישתחררו לאחר שיפקידו ערבות.

 

דובר מג"ב מסר בתגובה כי החומר יועבר לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
מפגינים בבית שמש
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים