שתף קטע נבחר

מחאת החרדים בבית שמש: "אתם נאצים"

ביום השלישי ברציפות למחאה נגד עבודות במתחם שבו לטענת החרדים נמצאים קברים עתיקים, נעצרו חמישה מפגינים. אחד המוחים נפצע בראשו בחילופי מהלומות עם השוטרים. את המאבטחים הם כינו "רוצחים"

יום שלישי לעימותים בבית שמש: עשרות חרדים מפגינים גם היום (ד') במתחם הבנייה במתחם גולובנציץ' בבית שמש. אחרי שעה של מחאה שקטה הם החלו להתעמת עם שוטרים ומאבטחים. המהומות פרצו כשהחרדים קראו לעבר המאבטחים: "נאצים ורוצחים".

 

אחד מהמפגינים נפצע בראשו לאחר חילופי מהלומות עם השוטרים במקום. מקצת מהמוחים פרצו למתחם הבנייה מדרך צדדית.

 

כוח משטרה מנע מהמפגינים החרדים להיכנס למתחם הבנייה ועצר חמישה מהם. במהלך ההתקהלות יידה מאבטח של חברת השמירה הפרטית אבנים לעבר החרדים שקיללו אותו. במשטרה אומרים כי הוא עוכב לחקירה ופוטר על ידי מעסיקו. כמו כן נמסר כי לוחם מג"ב נפצע בעימותים באורח קל וטופל במקום.

 

מחאה שקטה התפתחה לעימותים אלימים (צילום: נועם 'דבול' דביר) (צילום: נועם 'דבול' דביר)
מחאה שקטה התפתחה לעימותים אלימים(צילום: נועם 'דבול' דביר)
 
המאבטחים מנעו פריצה למתחם (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
המאבטחים מנעו פריצה למתחם(צילום: אוהד צויגנברג)

עבודות הבנייה נמשכות (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
עבודות הבנייה נמשכות(צילום: אוהד צויגנברג)

 (צילום: אוהד צויגנברג) (צילום: אוהד צויגנברג)
(צילום: אוהד צויגנברג)

החרדים מוחים על העבודות שנעשות במתחם גולובנציץ', מכיוון שבמקום נמצאים לטענתם קברים עתיקים. אתמול פרצו כמה מפגינים למתחם ונהדפו על ידי המאבטחים. שלשום, עם פתיחת המחאה, הגיעו כ-100 חרדים לאתר הבנייה והתפרעו במקום. המשטרה עצרה 29 מהם. עם זאת, בין רבני "העדה החרדית" חלוקות הדעות בשאלה אם עבודות הבנייה במתחם המריבה בבית שמש מותרות מבחינה הלכתית. 

 

בפשקוויל שפרסם הוועד למען קברי ישראל נכתב כי "לפני שנתיים, כשהחלו עבודות הפיתוח במתחם, החלו להתגלות במקום פירים בזה אחר זה. היזמים ניסו לטעון שלא מדובר במערות קבורה, כי אם 'במחסני תבואה ושמן'. כחלוף שנה לאחר סחבת ארוכה מצד היזמים, הוכרע הנושא בבד"צ שהורה לערוך בדיקה בשלוש מערות. בבדיקה נמצאו עצמות אדם". בפשקוויל נקרא הציבור "היו נכונים להגן על מערות הקבורה!".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נועם 'דבול' דביר
פצוע בהפגנה בבית שמש
צילום: נועם 'דבול' דביר
מומלצים