שתף קטע נבחר

בלי משכורת: עובדי עיריית שדרות חסמו כביש

לפני החגים, העובדים עדיין לא קיבלו את המשכורת - ולא בפעם הראשונה - ויצאו להפגין. הוועד מאיים: "נמנע את פתיחת שנת הלימודים". העירייה: היום יש דיונים. משרד הפנים: סוכם על מתווה תקציבי לחודש הקרוב

איפה הכסף? ועד עובדי עיריית שדרות הודיע במהלך סוף השבוע על פתיחת עיצומים בעקבות עיכובים במשכורות עובדי העירייה. הבוקר (יום א') יצאו העובדים להפגין בכניסה לעיר ואף חסמו את הכביש.

 

עוד חדשות ב-ynet:

גרמן על חיסון הפוליו הארצי: "אין חשש"

האיש שהפיל את מורסי: "אובמה, לך לעזאזל"

אחרי הצילום מיצהר: הוקפא השימוש בטייזר

 

זה חודשים שעובדי עיריית שדרות מקבלים את שכרם באיחור של שבועות. משכורת חודש יולי טרם נכנסה, למרות שכבר חלף התאריך המקובל (10 בחודש).

 

"המינוסים בבנק גדלים, הצ'קים חוזרים". העובדים מפגינים ()
"המינוסים בבנק גדלים, הצ'קים חוזרים". העובדים מפגינים

 

"העובדים מגיעים לעבודה אבל לא נותנים שירות", אמר יו"ר ועד העובדים של עיריית שדרות, מורדי אליאסי. "מאסנו במצב. כל חודש אנחנו סובלים מאיחור בתשלומי המשכורות.

 

"בעוד כמה שבועות ייכנסו החגים ולאנשים אין משכורת. זה בלתי נסבל. צ'קים חוזרים, המינוסים בבנק גדלים והעובדים קורסים תחת הנטל. אנחנו מחריפים את העיצומים עד כדי שביתה ויוצאים להפגין. בהמשך נחסום את העיר ואם צריך נמנע את פתיחת שנת הלימודים".

 

עיריית שדרות שרויה בקשיים כלכלים מזה תקופה ארוכה, והגירעון רק הולך ומעמיק.

 בעירייה פועל חשב מלווה שיחד עם ראש העיר, דוד בוסקילה, מגבש תוכנית הבראה שתכלול בין השאר פיטורי עובדים.

 

כבר לפני כעשרה חודשים עלו עובדי העירייה לירושלים כדי למחות על מצבה הקשה, והצטרפו לראש העירייה בוסקילה שפתח אז בשביתת רעב מול משרד ראש הממשלה.

 

מעיריית שדרות נמסר כי במהלך היום יתקיימו דיונים עם נציגי משרד הפנים במטרה לבחון אפשרויות להעברת תשלומי השכר בהקדם האפשרי. 

 

ממשרד הפנים נמסר: "למרות שעיריית שדרות לא עמדה בתכנית ההבראה ולפנים משורת הדין, בישיבה שהתקיימה במשרד הפנים, בהשתתפות נציגי עריית שדרות, סוכם על מתווה למתן מענה תקציבי לעיריית שדרות לחודש הקרוב. ייעודו, בין היתר, הוא תשלום משכורות לעובדים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת העובדים בכניסה לשדרות
מומלצים