שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  ראש העיר שדרות שובת רעב: "לא צריכים להתחנן"
  על רקע המצב הכלכלי הקשה של הרשות העירונית וההסלמה בדרום, פתח דוד בוסקילה בשביתת רעב מול משרד ראש הממשלה בירושלים: "חרף האטימות של הממשלה, אני מאמין שהם יתעשתו לפני קצה גבול היכולת שלי"

  ראש העיר שדרות, דוד בוסקילה, החריף היום (ד') את מאבקו נגד הממשלה ופתח בשביתת רעב מול משרד ראש הממשלה בירושלים, על רקע מצבה הכלכלי הקשה של הרשות העירונית וטענותיו על אוזלת יד ממשלתית בטיפול בנושא. חובות העירייה נאמדים בעשרות מיליוני שקלים.

   

  בחירות 2013 - לכל הכתבות ב-ynet

  בחירות בארה"ב 2012 - לכל הכתבות של CNN ו-ynet

   

  שביתת הרעב של ראש העיר שדרות    (צילום: אבי פרץ)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  בוסקילה בן ה-56 הבהיר בשיחה עם ynet שהספיק "להסתובב בשדרות ולוודא את ביטחונם של התושבים. עברתי בין בתי הספר וראיתי למעלה מ-80% הגעה למרות שאנחנו היישוב היחידי בעוטף עזה שבו התקיימו הלימודים כסדרם. זה מעיד על החוסן של העיר שבשבילה אני נלחם".

   

  שביתה כללית בעירייה

  עובדי העירייה פתחו בשביתה כבר ביום א', ועלו לירושלים להפגין נוכח מצבה של העירייה. זאת במטרה לגרום לשרי הממשלה לסייע להם בתיקון מצבה הכלכלי הקשה.

   

  מפגינים מחוץ לישיבת הממשלה. עובדי העירייה
  מפגינים מחוץ לישיבת הממשלה. עובדי העירייה

   

  בחודשים האחרונים סבלו עובדי העירייה מאיחורים של שבועות בקבלת המשכורות וכספי הפנסיה. לטענת מנהלי העירייה, הדבר נבע מקיצוץ משמעותי שנעשה בתמיכת הממשלה לעירייה כבר לפני כמעט ארבע שנים. מאז מצבה הכלכלי רק הולך ומדרדר.

   

  בחודשים האחרונים עוברת עיריית שדרות תהליך התייעלות, במסגרת תוכנית ההבראה שמבצע חשב חיצוני. עם כניסתו לעבודה לפני שנה וחצי עמד גירעון העירייה על יותר מ-70 מיליון שקל, כשלטענת ראש העיר, במסגרת תוכנית זו הובטח שכעבור מספר שנים ייסגר הגירעון. תוכנית ההבראה כללה בין היתר פיטורי עובדים. אך בעקבות התערבות ועד העובדים והתנגדויות חוזרות ונשנות, סיימו רק 25 מהם את עבודתם בעירייה.

   

  "איפה הכסף?"

  שביתת הרעב נועדה להציף את מחאת העיר, שנמצאת כבר כשנתיים תחת פעילות חשב חיצוני. לטענת בוסקילה, מתוך סכום של 70 מיליון שקלים שהובטח לעירייה כדי לסייע ביסוי הגירעון שאליו נקלעה, התקבלו עד כה כ-7 מיליון שקלים בלבד. "חרף האטימות של הממשלה, אני מאמין שהם יתעשתו לפני קצה גבול היכולת שלי", אמר בוסקילה.

   

  לדבריו, "זו לא בקשה חדשה, זה כסף שכבר אושר. בכסף הזה אנחנו נפתור את הבעיות הבוערות שלנו. אני לא מתכוון לנצל את המצב הביטחוני הקיים לפתרון בעיותינו הכלכליות, ממשלת ישראל הייתה צריכה לעשות את זה כבר מזמן. אנחנו לא צריכים להתחנן לכסף שמגיע לנו". 

   

  כעת, כשהבינו עובדי העירייה שצפויים עיכובים נוספים בתשלום המשכורות וכי השירותים לתושבים נפגעים, החליטו לצאת לשביתה שהעלתה הבוקר הילוך, כשראש העיר פתח בשביתת רעב.

   

  ממשרד האוצר נמסר: בדצמבר 2011 חתמה עיריית שדרות לאחר חודשים של דיונים על הסכם הבראה, שבמסגרתו תכסה המדינה את הגירעון הצבור של הרשות בסך 67 מיליון שקל. מנגד התחייבה העירייה לנקוט צעדי התייעלות, כנהוג בכל תוכנית הבראה. נכון להיום העירייה איננה עומדת בתוכנית ההבראה. משרדי הפנים והאוצר בוחנים בימים אלה את הסיבות לכך.

   

  Read this article in English

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "ראש העיר שדרות שובת רעב: "לא צריכים להתחנן""
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים