שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  מחברים בין החיילים הבודדים למשפחותיהם בחו"ל

  תארו לעצמכם שהייתם מבלים את החגים לבד, בלי המשפחה, בלי החברים - לבד. מאות חיילות וחיילים בודדים המשרתים בצה"ל נשארים בבסיסים הן בשבתות הפנויות והן בחגים כי אין להם עם מי להיות. בחגים האלה יש לכם הזדמנות לעזור להם - הקרן לידידות, אל- על, חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על והאגודה למען החייל חברו יחדיו ויטיסו מאות חיילים בודדים לחגוג את החגים בחיק משפחותיהם - גם אתם יכולים לתרום נקודות ולקרב את החיילים הבודדים למשפחה שלהם

  בצה"ל משרתים כיום אלפי חיילים וחיילות בודדים שמשפחותיהם מתגוררות בחו"ל. בימות השבוע החיילים נמצאים במסגרת הצבאית בין חבריהם ליחידה, אך בסופי השבוע כשהחברים חוזרים למשפחותיהם הם נשארים להעביר את השבת לבדם.

   

   

  מתוך הערכה עמוקה על שירותם של החיילים על אף הקושי והבדידות, ועל מנת להקל עליהם, החליטו הקרן לידידות חברת אל על יחד עם חברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על והאגודה למען החייל להתגייס למשימה ולממן טיסות של מאות חיילים בודדים למשפחותיהם בחו"ל בתקופת החגים. זאת במסגרת פרויקט "מתגעגעים הביתה" של האגודה למען החייל ואגף כ"א בצה"ל, פרויקט הטסת חיילים בודדים למשפחתם בחו"ל.

   

  במסגרת הקמפיין הקרן לידידות ואל על הכריזו על מבצע תרומת נקודות להטסת החיילים. על כל נקודה שתיתרם על ידי חברי הנוסע המתמיד, אל על תעניק נקודה מתנה (עד לתקרה כוללת של 200,000 נקודות) והקרן לידידות תשלים את העלות של נסיעת ההמשך ליעד הסופי ותממן את מיסי הנמל והביטוח הרפואי. המטרה: הטסת למעלה מ-300 חיילים בודדים בתקופת החגים הקרובה.

   

  הקרן לידידות היא הארגון בעל היקף התרומות הגדול ביותר לטובת חיילים נזקקים ובודדים בצה"ל. הקרן משקיעה מדי שנה כ-10 מיליון שקלים בסיוע לאספקת צרכים בסיסיים לחיילים נזקקים ובודדים באמצעות כרטיסים לרכישת ביגוד ומזון ובאמצעות "קופות מג"ד" המשמשות מפקדים לסיוע למשפחותיהם של חיילים במצוקה כלכלית. הקרן משקיעה בנוסף כארבעה מיליון שקלים בשנה למימון מלגות לימוד ללוחמים משוחררים מרקע סוציו-אקונומי נמוך, תומכת בתכנית אמיר לשילובם של יוצאי אתיופיה בתפקידים משמעותיים בצה"ל ועוד.

   

  נשיא הקרן לידידות, הרב יחיאל אקשטיין: "החיילים הבודדים בצה"ל הם דוגמא ומופת לאזרחי ישראל והעולם היהודי כולו. חיילים אלה בחרו לשרת ולהגן על כולנו על אף קשיים עצומים והיעדר משפחה תומכת כאן בישראל. אנו מקווים שכל החיילים יזכו לבלות את החגים הקרובים בחיק משפחותיהם ומבטיחים כי נעשה את כל הנדרש יחד עם שותפינו כדי להשיג זאת".

   

  מנכ"ל אל על אליעזר שקדי: "אל על שמחה להירתם ולסייע לחיילים הבודדים, שהגיעו לארץ לבדם בכדי לשרת את המדינה, לטוס למשפחותיהם, על מנת לחגוג עימן את חגי ישראל. אנו גאים לקחת חלק בפרויקט מיוחד זה ביחד עם הקרן לידידות והאגודה למען החייל, עימה יש לאל על שיתופי פעולה רבים"

  מר אביגדור קהלני, יו"ר האגודה למען החייל: "האגודה למען החייל מטפלת בהטסתם של כ- 1,000 חיילים בודדים לביקור בני משפחתם בחו"ל. חשוב לנו לסייע למי שעזבו את משפחתם וכל המוכר להם, והגיעו לכאן כדי לסכן את חייהם בהגנה על המדינה. אנו מודים ומוקירים את פעילותה של הקרן לידידות לאורך כל השנה בתמיכתה בחיילים הבודדים ומעוטי היכולת הכלכלית בצה"ל וכן את התגייסותה של חברת אל על בסיוע להטסת החיילים הבודדים.

   

  הקרן לידידות היא הקרן הפילנתרופית הגדולה במדינה הפועלת לחיזוק חוסנה החברתי של ישראל. הקרן, הפועלת באמצעות תרומתם הנדיבה של מעל ל-1.2 מיליון תורמים אוהבי ישראל שאינם יהודים ברחבי העולם, חרטה על דגלה סיוע לאוכלוסיות במצוקה ותרמה עד כה מעל לשני מיליארד שקלים לביצוע פרויקטים מגוונים, בתחום הרווחה, קליטת עלייה ובטחון לשעת חירום בישראל.

   

  אל על נתיבי אוויר לישראל, הנה המוביל הלאומי הישראלי. אל על הטיסה בשנת 2012 כ-4 מיליון קטעי טיסה החברה טסה לכ- 38 יעדים ישירים בעולם וליעדים רבים נוספים באמצעות הסכמי שיתופי פעולה עם חברות אחרות. אל על מפעילה כיום 37 מטוסים.

   

  האגודה למען החייל הינה ארגון הגג המוביל בטיפול בחיילי צה"ל בתחומי רווחה, חינוך וסיוע. בשנת 2012 העבירה האגודה למען החייל כ- 175 מיליון שקלים בפרויקטים שונים לרווחת חיילי צה"ל.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  רוח טובה
  יד שרה
  כיתבו לנו
  מומלצים