שתף קטע נבחר

הסדר בנגב טקסטיל: הלוואה של 3 מיליון שקל

משרד הכלכלה ואיגוד התעשיינים ילוו למפעל את הסכום, ומענק נוסף יוענק לו לצורך מעבר לפעילות על בסיס גז טבעי. ההסדר מותנה ביישום תוכנית הבראה

פריצת דרך במאבק של מפעל נגב טקטסטיל: שר הכלכה נפתלי בנט הודיע בצהריים (יום ד') למנהל המפעל אורי הדר על מתווה חדש שיציל את המפעל, ולפיו משרד הכלכלה יעניק לו הלוואה בסך 1.5 מיליון שקלים ואיגוד התעשיינים בראשות צביקה אורן ילווה לו סכום זהה. בנוסף סוכם כי המפעל יקבל מענק של רבע מיליון שקלים לצורך הסבתו לפעילות בגז טבעי, מענק שהמפעל יזכה בו לאחר שיסיימו לבצע את תוכנית ההבראה. ההערכה היא שהמפעל יקבל את ההצעה ובכך תימנע סגירתו.

 

נגב טקסטיל על סף סגירה - כתבות נוספות:

בנגב טקסטיל נערכים לחג עצוב: "הופקרנו"

נגב טקסטיל בשדרות שוב עומד בפני סגירה

 

בבוקר התכנסו עשרות העובדים במפעל וביקשו: "אל תשכחו אותנו כשאתם יושבים בשולחן החג", עת ערכו טקס הרמת כוסית לכבוד ראש השנה, כשאיום סגירתו של המפעל עדיין מרחף מעל ראשם. עשרות עובדים הגיעו לטקס עם בני משפחותיהם. רחל לוגסי, מנהלת החשבונות במפעל שהצליחה מוקדם יותר השבוע לחלץ הבטחה אישית לסיוע למפעל מהשר בנט, ניצלה את האירוע כדי להעביר לו מסר: "אני רוצה להזכיר לבנט שבמערכת הבחירות שלו הוא קרא לנו 'אזרחי ישראל, אחיי ואחיותיי'. צר לי להגיד לך, בנט. אולי אני אחותך אבל לא מאותה אימא". היא ביקשה: "תסתכל עלינו בגובה העיניים, כי אנחנו זקוקים לתמיכה שהיא פחות מאחוז ממה שלפעמים מקבלים בארץ כשי לחג". בהמשך, כאמור, הוכרזה ההסכמה על הלוואה למפעל.

מקווים להמשיך להתפרנס. עובדי נגב טקסטיל (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
מקווים להמשיך להתפרנס. עובדי נגב טקסטיל(צילום: אבי רוקח)

 (צילום: אבי רוקח) (צילום: אבי רוקח)
(צילום: אבי רוקח)
 

אתמול התקיימה פגישה בין שר הכלכלה לנציגי המפעל. בנט שוחח עם בעלי המפעל והציע את המתווה החדש שבבסיסו הלוואת 3 מיליון שקל. בנוסף נבחנת אפשרות להנחה בארנונה שתיבחן מול הרשות המקומית.

 

שלום זוביב סיפר על "אופטימיות זהירה. יש שיחות בין בנט לבעלים לגבי עתידו של המפעל. אני מקווה לשמוע בשורות טובות אחרי החג, אבל עד שלא נקבל תשובה סופית אם המפעל ניצל או לא, מוקדם לשמוח".

 

ארתור אביטוב, אב לשניים בני 8 ו-10, הראה להם את מקום עבודתו אולי בפעם האחרונה. "אני חותם אבטלה כבר שבוע, ומחכה לשמוע מה יהיה אחרי החג ואם יש לי לאן לחזור. בינתיים יש לי משכורת אבל אני לא יודע מה יהיה בעוד חודש או חודשיים".

 

את הטקס במפעל יזמו התנועה הקיבוצית, המועצה האזורית שער הנגב ועיריית שדרות. יואל מרשק מהתנועה הקיבוצית שיזם וארגן את הטקס, אמר: "חוזק השרשרת הלאומית נמדד בחולייה החלשה. באנו לכאן להושיט את היד למי שזקוק לכך, ולחזקו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי רוקח
ערב ראש השנה במפעל
צילום: אבי רוקח
מומלצים