שתף קטע נבחר

לא הושתל קוצב: "מצבו של הרב עובדיה יציב"

רופאי בית החולים הדסה החליטו לא להחליף את קוצב הלב הזמני שהושתל ברב עובדיה יוסף בקוצב קבוע, ובמקום זאת החליפו אלקטרודה. "הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה, אך מצבו עדיין קשה". ח"כ אטיאס: להמשיך להתפלל

גם במהלך החג ימשיכו התפילות להחלמתו של מרן, ובבית החולים נמשך כל העת המאמץ הרפואי להציל את חייו. מצבו של הרב עובדיה יוסף מוסיף להיות קשה אך יציב, גם לאחר שעבר הבוקר (יום ד') פרוצדורה רפואית לא פשוטה. המשנה למנכ"ל בית החולים הדסה, פרופ' יעקב נפרסטק, מסר כי הוחלט לא להחליף את קוצב הלב הזמני שלו בקוצב לב קבוע, אלא להחליף אלקטרודה בלבד. "קיימת סכנה לחייו, אך לא בטווח המיידי", הדגיש פרופ' נפרסטק.

 

"לפני מספר שעות התכנס צוות הרופאים שמטפל ברב ודנו בשאלה האם לשים קוצב לב קבוע", פירט פרופ' נפרסטק, בעדכון שמסר לכתבים בסביבות השעה 11 בבוקר. "לאור העובדה שלא היה הכרח בכך הוחלט לא לבצע את השתלת הקוצב הקבוע והוחלפה רק אלקטרודה, אותו תיל של הקוצב הזמני, לאלקטרודה חדשה ויציבה יותר. הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה, הקוצב עובד היטב ומצבו מהבחינה הזאת יציב.

 

פרופ' נפרסטק מסר כי הפרוצדורה נעשתה במחלקה הקרדיולוגית והרב, בן 93, חזר למחלקת טיפול נמרץ, "שם הוא ממשיך לקבל את אותם טיפולים אשר מייצבים את מצבו". לגבי המשך הטיפול במנהיגה הרוחני של ש"ס, שעדיין מורדם ומונשם, אמר המשנה למנכ"ל הדסה: "כל הזמן יש תוכנית פעולה, אנחנו ממשיכים באותה תוכנית שהיא בנויה על הטיפול הרפואי ועל התקווה שגופו יתייצב".

 

נפרסטק הוסיף כי הכוונה הראשונית להשתיל לרב יוסף קוצב לב לא יצאה אל הפועל ובמקום זאת הושתלה רק אלקטרודה יציבה יותר. "הרב עבר את הפרוצדורה בהצלחה. הקוצב עובד היטב ומצבו מהבחינה הזאת יציב. הפרוצדורה נעשתה במחלקה הקרדיולוגית והרב חזר למחלקת טיפול נמרץ, שם הוא ממשיך לקבל את אותם טיפולים אשר מייצבים את מצבו", סיפר. "קיימת סכנה לחייו אך לא בטווח המיידי. אנו ממשיכים לפי תוכנית הפעולה בתקווה שגופו יתייצב".

 

פרופ' נפרסטק מעדכן על מצב הרב (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
פרופ' נפרסטק מעדכן על מצב הרב(צילום: גיל יוחנן)

 

מתפללים לרפואת הרב עובדיה (צילום: EPA) (צילום: EPA)
מתפללים לרפואת הרב עובדיה(צילום: EPA)

 

ח"כ אריאל אטיאס הגיע לבקר את הרב יוסף והביע תקווה שמצבו ישתפר. "אנחנו אחרי לילה של הושענה רבה של עם ישראל בבתי הכנסת התפללו ולמדו כל הלילה לרפואתו של מרן. כולם התפללו שתהיה לו רפואה שלמה", אמר. "אנחנו מתפללים וצריכים להמשיך להתפלל. המצב שלו קשה אבל הוא עדיין במצב קשה ונשקפת סכנה לחייו. אפילו שחרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל להתייאש מן הרחמים. היו דברים מעולם, אנשים יצאו מהמקרים הסבוכים האלה. אנחנו מצפים לרחמי שמיים".

 

מאז יום שני בשעות אחר הצהריים מאושפז המנהיג החרדי-ספרדי במחלקה לטיפול נמרץ כשהוא מחוסר הכרה. בתחילה נרשם שיפור קל במצבו, וההרדמה אכן השיגה את מטרתה - בלימת ההידרדרות וקריסת המערכות, אך אתמול התהפכה המגמה והמצב החמיר שוב. כעת מטופל הרב בדיאליזה ובתרופות בשל בעיות בתפקוד הכליות ובלחץ הדם, עדיין ללא הטבה של ממש. 

 

דוברת הדסה מסרה בשל קדושת החג לא יימסרו הודעות כתובות ולא יתקיימו תדרוכים על ידי הרופאים על מצבו של הרב  יוסף מכניסת חג שמחת תורה ועד צאתו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
הרב עובדיה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים