שתף קטע נבחר

מצבו של הרב עובדיה מידרדר: הוא מורדם ומונשם

החמרה נוספת חלה במצבו של הרב עובדיה יוסף והוא מורדם ומונשם בבית החולים הדסה עין-כרם בירושלים. למרות ההידרדרות, הרופא המטפל בו מבהיר כי הרב "יציב מבחינת כל המדדים". ח"כ דרעי: "אני פונה לכל אחד ואחת, דתיים וחילונים, להתאחד בשעה זו ולהתפלל לרפואתו"

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, המאושפז בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים, חובר למכונת ההנשמה ואף הורדם, זאת בעקבות הידרדרות נוספת שחלה במצבו וקשיי נשימה מהם הוא סובל.  

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

הרב, המאושפז בבית החולים מאז מוצאי שבת האחרון, סובל בשבועות האחרונים מבעיות רפואיות בעיקר בלב ובכליות. אתמול הושתל בגופו קוצב לב והבוקר טופל בדיאליזה.

 

פרופ' דן גילון, מנהל היחידה למערך הלב בבית החולים הדסה עין-כרם והקרדיולוג המטפל ברב יוסף, אמר כי הוחלט לחבר אותו למכונת ההנשמה ולהרדימו בשל "קושי נשימתי שהתקדם". הוא הדגיש כי לא מצב קיצוני של הרב הוביל לכך, אלא כי מדובר בצעד שנועד למנוע הידרדרות נוספת. "בסך הכל המצב לא טוב, הוא טופל בדיאליזה והושתל לו קוצב לב", סיכם פרופ' גילון אך הדגיש כי הרב "יציב מבחינת כל המדדים".   

 

 

"התפללו לרפואתו"

הערב התקיימה תפילה המונית לרפואת הרב יוסף ברחבת הכותל המערבי, בהשתתפות בניו, בהם הרב הראשי, יצחק יוסף. יו״ר ש"ס, ח"כ אריה דרעי, קרא לציבור להתפלל עבור הרב. "בעקבות ההחמרה בשעה האחרונה במצבו של נשיא מועצת חכמי התורה, מרן הרב עובדיה יוסף, אני פונה לכל אחד ואחת, דתיים וחילונים, להתאחד בשעה זו ולהתפלל לרפואתו", מסר דרעי.

 

"אני פונה לכל אחד ואחת, דתיים וחילונים, להתאחד בשעה זו ולהתפלל לרפואתו". אריה דרעי בבית החולים (צילום: גיל יוחנן) (צילום: גיל יוחנן)
"אני פונה לכל אחד ואחת, דתיים וחילונים, להתאחד בשעה זו ולהתפלל לרפואתו". אריה דרעי בבית החולים(צילום: גיל יוחנן)

 

הרב הראשי האשכנזי, דוד לאו, הצטרף למבקשים להתפלל לרפואת הרב. "מדובר באישיות תורנית בסדר גודל של דורות. אבקש מכל אחד ואחת להניח לרגע את שמחת החג ולומר פרק תהילים בתפילה לרפואתו", אמר הרב לאו. כמו כן, הוסיפו רבנים מקובלים את השם "חיים" לשמו, כסגולה לרפואה.

 

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התקשר לבנו של הרב עובדיה, הראשון לציון הרב יצחק יוסף, ואיחל רפואה שלמה לאביו: ״אני מתפלל לשלומו של אביך״. הרב הראשי הודה לו, ואמר כי הספיק לספר לאביו על השתתפותו בשבוע שעבר בחוג התנ״ך שהתקיים בבית ראש הממשלה.

 

יום הולדת 93

בשבוע שעבר חגג הרב את יום הולדתו ה-93, בטקס הכתרת בנו, הרב הראשי, יצחק יוסף, ל"ראשון לציון". ביום חמישי, חג סוכות,

נפטר אחיו הצעיר של הרב, נעים עובדיה, והוא בן 92. בהמלצת בנו, הרב הראשי יוסף, הוחלט שלא לבשר לו על כך עקב מצבו הבריאותי, זאת כדי שלא יתחייב ב"שִבעה" ובדיני האבלות האחרים הנהוגים לאחר פטירת אח.

 

רק לפני כשבועיים שוחרר הרב מאשפוז בן שבוע במחלקת לטיפול נמרץ פנימי - שם קיבל טיפול אנטיביוטי תוך-ורידי לטיפול בזיהום שבו לקה. ההידרדרות החלה לפני כשלושה חודשים וחצי, מעד הרב עובדיה בביתו שבירושלים, כשהיה בדרכו לבית הכנסת הצמוד, ומאז יצא וחזר מבית החולים מספר רב של פעמים. הנפילה הובילה לחבלה קשה בפלג גופו התחתון, ובראשית חודש יולי עבר הרב ניתוח בהרדמה מלאה לאיחוי החוליות בגבו.

 

בשנה האחרונה אושפז המרן מספר פעמים, ובחודש ינואר האחרון אף דווח כי עבר אירוע מוחי קל. זה כבר למעלה מחודש שהוא אינו מעביר את השיעור השבועי במוצאי השבת.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
צילום: גיל יוחנן
חגג 93 שנים בשבוע שעבר. הרב עובדיה יוסף
צילום: גיל יוחנן
צילום: גיל יוחנן
גם אלי ישי הגיע ל"הדסה"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים