שתף קטע נבחר

חג עצוב בהדסה: "רקדנו, כי מרן היה רוצה כך"

בני משפחה, אנשי ש"ס ותומכים אחרים העבירו את החג ליד חדרו של הרב עובדיה יוסף בבית החולים. כדי לא לבטל לחלוטין את מצוות החג הם רקדו עם ספרי תורה במתכונת צנועה ומצומצמת. דרעי: "מרן היה מצווה עלינו לשמוח"

בזמן שמאות אלפים ציינו את החג בתפילות ארוכות ובהקפות סוערות עם ספרי תורה, העבירו בני משפחתו ומקורביו של הרב עובדיה יוסף יומיים מורטי עצבים סביב מיטתו בבית החולים הדסה עין כרם בירושלים. בניו הרבנים עזבו את קהילותיהם ובכירי ש"ס את המשפחות כדי לשהות לצד הרב בן ה-93, המאושפז במצב קשה, מורדם ומונשם במחלקה לטיפול נמרץ.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

סמוך לחדרו התקיים מניין תפילה מאולתר בהשתתפות בנו, הרב הראשי יצחק יוסף, יו"ר ש"ס אריה דרעי ואחרים, זאת כדי לא לבטל לחלוטין את מצוות ואווירת החג. לפי המנהג הם אף רקדו עם ספרי תורה, אבל עשו זאת במתכונת צנועה ומצומצמת. הם השלימו את מחזור הקריאה השנתי והתחילו לקרוא בו מחדש מ"בראשית".

 

מתפללים בבית הכנסת עם צאת החג (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
מתפללים בבית הכנסת עם צאת החג(צילום: אלי מנדלבאום)


 (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
(צילום: אלי מנדלבאום)

 

במהלך החג סיירו הרבנים לבית משפחת יוסף בין מחלקות המרכז הרפואי כדי לשתף את החולים בשמחת התורה, לעודד אותם - וגם להתעודד בעצמם. "היה קשה, אבל ידענו שאם מרן היה יכול - הוא היה מצווה עלינו לשמוח", סיפר ח"כ דרעי.

 

גם אמש (יום ה') השתדלו בני המשפחה לקיים את מנהג ההקפות השניות למרות מצבו של אביהם, והגיעו לזמן קצר לכמה מוקדים מרכזיים שבהם הן נערכות.

הם ניצלו את ההזדמנות שהגיעו למקום שבו מתכנס ציבור כדי להתפלל יחד לרפואת הרב, ולאחר מכן שבו לבית החולים.

 

עם צאת החג עדכן פרופ' דן גילון, הרופא המטפל ברב: "מצבו קשה עד קשה מאוד, אבל בסך הכול יציב. הוא עבר את החג ללא שינוי משמעותי. אין החמרה וזה טוב. המחלות שיש לרב בשילוב הגיל שלו - הסכנה תמיד נמצאת ברקע ולא מאוד רחוק. כרגע אין שום סיבה לשינוי מיידי. אנחנו אפילו לא נכנסים לשאלה אם להיות אופטימיים או לא. כל רווח קטן הוא טוב וכל שינוי קטן הוא לא לטובה".

 

הרב דוד יוסף, בנו של הרב עובדיה, הוסיף: "היינו אצלו כל ארבעת בניו. עבר עלינו חג שמחת תורה קשה מאוד ואנחנו מקווים לרחמי שמיים. כרגע המצב יציב ואנחנו מאוד מקווים שיהיה טוב. הרופאים אומרים שיש סיכוי שייצא מהמצב הזה, זה לא בלתי הפיך. יש כמה בעיות שהוא צריך להתגבר עליהן".

פורסם לראשונה 26/09/2013 23:44

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי מנדלבאום
מתפללים בבית החולים, אמש
צילום: אלי מנדלבאום
מומלצים