שתף קטע נבחר

היינו בהקפות שניות עם משפחת רזאל

כבר עשרים שנה שיונתן ואהרן רזאל, שני כוכבים (כל אחד בזכות עצמו) עושים שמח בהקפות שניות ירושלמיות - שעושות נחת לתורה ולהמוני החוגגים. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" העבירו את האירוע כאן, בשידור חי

מה שהתחיל בקטן, בחצר בית ספר בנחלאות - הפך לאירוע שמוצאי שמחת תורה אינו שלם בלעדיו. כבר עשרים שנה שיונתן ואהרן רזאל, שני כוכבים (כל אחד בזכות עצמו) עושים שמח בהקפות שניות ירושלמיות - שעושות נחת לתורה ולהמוני החוגגים. ynet ו"אורות - טלוויזיה יהודית" העבירו את האירוע בשידור חי. היה שמח.

 

<< הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. כנסו  >>

 

 

הם התחילו לשמוח ולשמח בהקפות השניות עוד לפני שפרצו לתודעה, אך מעמדם בשמי המוזיקה היהודית לא הרחיק אותם מהאירוע העממי, אלא להיפך: הפך אותו לסוג של "מוסד", וההקפות עברו מבית הספר שליד ביתם - לאיצטדיון קראפט בגן סאקר שבירושלים, תמורת השתתפות צנועה של המשתפים בסך 30 ש"ח, מאחר שהוצאות האירוע בן ה-20 הן של המשפחה, כפי שמספרים מקורבים.

 

 (משה מיכאלי, אורות) (משה מיכאלי, אורות)
(משה מיכאלי, אורות)

 

השנה נוסף משתתף נוסף לאירוע - בן הדוד, הכנר ניצן חן רזאל. "למה זה נקרא 'הקפות'?" שואלים הרזאלים, "כי זו רק תחילת שנה, ואנו באים לקב"ה בלי מעשים - ובכל זאת מבקשים טובות. תן לנו בהקפה, אנו אומרים לו, ונשלם לך בהמשך".

 

 (צילום: משה מיכאלי, "אורות") (צילום: משה מיכאלי,
(צילום: משה מיכאלי, "אורות")

 

בקו הסיום של חגי תשרי, עם צאת הכוכבים, הסתיים שמחת תורה וימי החול החלו להידפק על הפתח. אבל

רגע לפני החזרה לשגרה, לעבודה, ללימודים, אפשר לשיר ולרקוד עוד לילה אחד.

 

ברחבי הארץ התקיימו הערב (ה') אירועי הקפות שניות, שבהן המשיכו מאות-אלפי אנשים את שמחת תורה אל תוך הלילה - והפעם עם תזמורות, נגנים, זמרים ומגברים. קדימה, תנו בהקפה - גם בבית. ואם בא לכם לשיר - קבלו את שירון ההקפות המלא שלנו .

 

סייע בהכנת הכתבה: קובי נחשוני

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבשלום לוי
אהרן רזאל
צילום: אבשלום לוי
צילום: עופר עמרם
יונתן רזאל
צילום: עופר עמרם
צילום: שרון דרעי
ניצן חן רזאל
צילום: שרון דרעי
מומלצים