שתף קטע נבחר

הסנאט דחה הצעת התקציב של בית הנבחרים

ההצעה שנדחתה כללה את ביטול המימון ל"אובמה-קר". אם לא תושג הסכמה, יושבתו השירותים הפדראליים כבר מחר כשלפי הדיווחים מתקיים מו"מ לדחייה של שבוע בהשבתה. אובמה: לא איבדתי תקווה שניתן יהיה להגיע להסכמה

השבתת השירותים הפדראליים בארה"ב הולכת ומתקרבת, זאת לאחר שהסנאט דחה הערב (ב') את הצעת התקציב של בית הנבחרים. מדובר בהצעה המבטלת את המימון ל"אובמה-קר". ברקע מדווח על מו"מ בין הסנאט והרפובליקנים בבית הנבחרים לדחייה של שבוע בהשבתה, שתיכנס לתוקף כבר מחר אם לא תושג הסכמה בין הצדדים עד אז. תהיה זו ההשבתה הראשונה מאז 1996 והממשל הפדרלי יוציא כמיליון עובדים לחופשה ללא תשלום.

 

הבית הלבן: 1,265 עובדים לחופשה כפויה

מתקרבים להשבתה; וול סטריט ננעלה בירידות

הנאום הירוק של אובמה: ברווז צולע או מהפכה?

 

נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אמר מוקדם יותר היום כי עדיין לא איבד תקווה שניתן יהיה להגיע להסכמה בקונגרס בעניין התקציב. הוא מתכוון לשוחח עם מנהיגי הקונגרס בעניין בהמשך היום.

 

אובמה התייחס בקצרה לדברים בתום פגישת עם ראש ממשלת ישראל, בנימין נתניהו. לדבריו, הוא תומך במימון קצר הטווח וה"נקי" כפי שאושר בסנאט בשבוע שעבר.

 

לאחר ההליך שהתקיים בשבוע שעבר בסנאט, אישר בית הנבחרים שבשליטת הרפובליקנים בהצבעה לילית מיוחדת, הצעה לתקציב שבמסגרתה יידחה בשנה יישומה של רפורמת הבריאות של הנשיא אובמה, הידועה כ"אובמה-קר".

 

לפי תנאי ההצעה, הממשל הפדרלי יקבל מימון עד 15 בדצמבר 2013 ויבוטל מס בגובה 2.3% שצפוי היה להיות מוטל על מכשור רפואי. ההצבעה הוכרעה ברוב של 231 לעומת 192 זמן קצר לאחר חצות ביום ראשון, אך הדמוקרטים בסנאט כבר הודיעו כי יתנגדו לתוכנית, בהתאם לקו שהתווה אובמה שחזר ואמר כי יטיל עליה וטו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
נשיא ארה"ב, ברק אובמה
צילום: AFP
מומלצים