שתף קטע נבחר

כוננות הוריקן: "קארן" בדרך לחופי ארה"ב

מצב חירום הוכרז בלואיזיאנה, אלבמה ואזורים מסוימים בפלורידה לקראת פגיעת ההוריקן. תושבי עיירות בנתיב הסופה פונו מבתיהם, עובדי המרכז הפדרלי למצבי חירום הוחזרו מהשביתה לעבודה

לקראת סופה: מצב חירום הוכרז היום (יום ו') במדינות לואיזיאנה ומיסיסיפי ובאזורים בפלורידה לקראת הוריקן "קארן" העושה דרכו לחופי מפרץ מכסיקו. תושבי עיירות הסמוכות לחופים פונו מבתיהם. הבית הלבן, המתמודד בימים אלה עם השבתת הממשלה הפדרלית, הצהיר כי השירות הפדרלי למצבי חירום החזיר לעבודה כמה מעובדיו כדי להתכונן לסופה. דובר הבית הלבן ג'יי קרני אמר כי הנשיא ברק אובמה מעודכן באופן שוטף לגבי הסופה.

 

עוד חדשות בעולם:

"הטובעים אחזו בבקבוקי מים". צפו בספינה

תיעוד: נענשה במלקות כי נסעה עם גבר זר

 

דייגים מושכים סירותם מהמים לקראת הסופה (צילום: AP) (צילום: AP)
דייגים מושכים סירותם מהמים לקראת הסופה(צילום: AP)


מנוף מוריד מחסום מפני השיטפונות לתוך תעלת הירו (צילום: AP) (צילום: AP)
מנוף מוריד מחסום מפני השיטפונות לתוך תעלת הירו(צילום: AP)

 

תושבי העיירה גרנד אייל בלואיזיאנה התבקשו מוקדם יותר היום לעזוב את האי לקראת הסופה "קארן". ראש העיר דיוויד קמרדל הורה על פינוי תושבי האי, שהיציאה היחידה ממנו היא כביש הראשי הנוטה לשיטפונות. ההוריקן, שנחלש וכעת מוגדר הוריקן חלש או סופה טרופית חזקה, צפוי לפגוע בארצות הברית מחר, בעונת סופות הוריקן שנראתה עד כה כשקטה יחסית.

 

מרכז החיזוי האמריקני לסופות הוריקן צופה כי "קארן" תתקרב לחופי המפרץ מחר ותלווה ברוחות עזות. ביום ראשון בלילה צפויה לרדת כמות גשמים עצומה שתסתכם בשבעים עד 150 מילימטרים, וייתכן שתגיע גם עד 250 מילימטרים. לפי התחזית, ההוריקן יחצה את מדינת לואיזיאנה שנמצאת בדרום-מזרח ארצות הברית, לפני שתשנה את כיוונה דרומה לעבר אלבמה ופלורידה. בניו אורלינס, הורה השריף לפנות יותר מ-400 אסירים ממתקנים זמניים למבנים בטוחים יותר כאמצעי בטיחות.


חזאים במרכז החיזוי האמריקני (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
חזאים במרכז החיזוי האמריקני(צילום: רויטרס)

 

תושבי ברייטווייט שבקצה הדרום-המזרחי של לואיזיאנה התבקשו גם הם

להתפנות עד השעה 18:00 בערב (שעון מקומי). אנשי העיר עדיין מתאוששים מנזקי ההוריקן החלש יחסית "אייזק" שפקד את האזור בשנה שעברה, והביא עמו שיטפונות בלתי צפויים. "אני לא מצפה לעוד 'אייזק', אבל ייתכן שיהיו פה קצת מים, אז אני מזיז מה שאני יכול", אמר הדייג לרי ברטרון, בזמן שאחסן את רשתותיו וציוד הדיג שלו בתוך סירתו, שאותה הוא מתכוון להשיט לתוך תעלה.

 

סימנים של חששות נראו גם בין המבקרים בחופי פלורידה, שם ניצלו גלשנים את הגלים הגבוהים. "יש בערך 30 ימים בשנה שבהם המים ממש טובים אבל צריך לשים לב למזג האוויר, כדי שתהיה לך היכולת לקפוץ החוצה ברגע שיש אזהרה אמיתית", סיפר הגולש סטפן בנז.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
חזאים במרכז החיזוי האמריקני חוזים כמות גשמים עד 20 מילימטרים
צילום: רויטרס
מומלצים