שתף קטע נבחר

לשחק את חיזבאללה: שגרו קטיושות לישראל

בסדרת משחקי מחשב מוזמנים הגולשים לדמות תקיפה של מוצבי צה"ל ופעולות אחרות שביצעו בעבר לוחמי ארגון הטרור נגד מטרות ישראליות. מנהל האתר: "זה הסיוע המועט שלנו להיסטוריה שכבר כתבו לוחמי הג'יהאד"

"שחק והתנגד" - זהו שמו של אתר חדש שהשיקו בחיזבאללה לאחרונה. האתר מציע סדרה של משחקי פלאש המאפשרים להתנסות בפעולות שביצע ארגון הטרור הלבנוני נגד ישראל מ-1982 ועד שנת 2000, השנה שבה צה"ל נסוג מלבנון.

 

עמוד הפייסבוק של אתר משחקי המחשב 

 

עדכונים נוספים בחדשות ynet:

מזימת הפיגוע בניגריה: אנשי חיזבאללה זוכו

"250 לוחמי חיזבאללה נהרגו ליד דמשק"

 

עד כה עלו לאתר האינטרנט חמישה משחקים משנים שונות. לצד המשחק ניתן הסבר מפורט על הפעולה המדוברת. בין היתר ניתן למצוא משחק שבו מדמים שיגור קטיושות לעבר יישובי הצפון כמו ב-1996, מהלך שהוביל למבצע "ענבי זעם". קרב נוסף שיכול הגולש להתנסות בו הוא זה שאירע במבואות ביירות במלחמת לבנון הראשונה ב-1982.  

המבצע של הארגון נגד מוצבים ישראליים ומוצבי צד"ל בספטמבר 1986 כונה בחיזבאללה "פלישה לסוג'וד", וגם הוא מופיע באתר כמשחק. משחק נוסף מדמה את הפעולה שבה נהרג תת-אלוף ארז גרשטיין, מפקד יחידת הקישור ללבנון, בפיצוץ מטען צד שהניח חיזבאללה בפברואר 1999. משחק פלאש נוסף מדמה את התקיפה של חיזבאללה נגד מוצב גלגלית בינואר 2000.  

 

ברשת אל-מנאר של חיזבאללה החלו לשווק את האתר, ושידרו כתבה הכוללת קטעים מהמשחקים לצד תמונות ארכיון מהפעולות המדוברות. מוחמד יונס, מנהל אתר "ההתנגדות האיסלאמית" של חיזבאללה ביחידת התקשורת האלקטרונית של הארגון, ייחל בכתבה כי "סדרת משחקי 'השחרור' שכרגע פועלים בטכנולוגיית פלאש ישודרגו בתלת-ממד ובטכניקות של הטלפונים החכמים". לדבריו, "זהו הסיוע המועט מצדנו להיסטוריה האדירה שכתבו לוחמי הג'יהאד של ההתנגדות האיסלאמית".

  

באתר החדש נכתב: "ברוכים הבאים לאתר 'שחק והתנגד' השייך לאתר ההתנגדות האיסלאמית בלבנון. הוא מכיל שורה של משחקים המספרים את סיפורה של ההתנגדות, פעולותיה ותגובתה נגד הנפשעות והטרור של האויב הציוני באזורנו".

 

באתר מופיעה כתובת אלקטרונית שאליה מוזמנים הגולשים לשלוח הצעות לייעול וגם רעיונות למשחקים חדשים. בסוריה נוטל הארגון של נסראללה חלק במשחקי מלחמה אמיתיים וסופג אבידות, ואילו מול ישראל במישור הפומבי המשחקים נותרים כרגע במסגרת המלחמה הפסיכולוגית. 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מתוך משחק המחשב
צילום: AFP
חסן נסראללה, מזכ"ל חיזבאללה
צילום: AFP
מומלצים