שתף קטע נבחר

"250 לוחמי חיזבאללה נהרגו ליד דמשק"

נסראללה משתתף בקרבות בכמה חזיתות בסוריה, גורמי אופוזיציה טוענים כי ארגונו ספג מכה קשה בקרבות האחרונים ועשרות מלוחמיו נשבו. אמש פגע סקאד בשוק הומה אדם, לפחות 40 נהרגו

שיחות הפיוס בסוריה עדיין לא החלו, ובינתיים שפיכות הדמים גוברת, וכך גם אבידות חיזבאללה. רשת אל-ערבייה דיווחה הבוקר (יום ה') כי אמש נורה סקאד לעבר העיר א-רקה ופגע בשוק העתיק וההומה אדם אל-האל. לפי הדיווח, 40 נהרגו מפגיעת הסקאד ו-220 נפצעו. גורמי אופוזיציה טענו כי רבים עדיין לא חולצו מתוך ההריסות ומסרו כי קיים מחסור חמור במנות דם להעברה לפצועים. 

 

על פי דיווח דרמטי אחר, לא פחות מ-250 לוחמי חיזבאללה נהרגו בקרבות האחרונים בפרברי דמשק. העיתון הלבנוני "אל-מוסתקבל", שציטט גורמי אופוזיציה סוריים, טען בנוסף כי עשרות אנשי חיזבאללה נשבו על ידי "צבא סוריה החופשי", ארגון המורדים העיקרי. בעיתון נטען שמדובר בקלף מיקוח חשוב לפני פתיחת ועידת הפיוס בז'נבה ב-22 בינואר, ששני הצדדים כבר אישרו עקרונית את השתתפותם בה.

 

כתבות נוספות בערוץ החדשות של ynet:

 

לדיווח זה אמנם אין אישור מכל מקור אחר, אולם בימים האחרונים מגיעים יותר ויותר עדויות על אבידות לחיזבאללה בקרבות בפרברי דמשק. שלשום הודיע "צבא סוריה החופשי" כי הרג 70 חיילים מכוחותיו של אסד ובעלי בריתו בקרבות העזים בין הצדדים באותו אזור וכי מבין ההרוגים 12 לוחמים בחיזבאללה. המורדים טענו אז כי הם מחזיקים בשתי גופות של אנשי חיזבאללה, שהם מתכוונים להחזיר תמורת אסירים ששבה ארגון הטרור השיעי.

 

ארגונו של חסן נסראללה נוטל חלק בשבועות האחרונים בלחימה בכמה חזיתות, ובהן במערכה העיקרית בהרי אל-קלמון באזור הגבול בין סוריה ללבנון. על פי הדיווחים בתקשורת הערבית, אלפי לוחמים של חיזבאללה משתתפים בקרבות בחזית זו.

 

אתמול התייחס סגנו של נסראללה, נעים קאסם, לדרישות בלבנון שחיזבאללה תפסיק להילחם בסוריה ותהה בין היתר: "האם אנחנו בלבנון היינו במצב טוב יותר אם עשרות אלפי חמושים היו חוצים את הגבול מסוריה ללבנון ועמם אמצעי לחימה, טילים, פשיעה, טרור ושנאה, כדי שהם יתפרסו באזורנו ויזרעו בו הרס ושחיתות?". לדבריו, "הגנו על לבנון וההתנגדות שלה ממצב מסוכן מאוד באמצעות קיום חובת הג'יהאד המכובדת בשדה הקרב בעיתוי ובזמן המתאימים, כדי שנגיע אליהם לפני שהם יגיעו אלינו".

 

כאמור, בזמן שמלחמת האזרחים הסורית נמצאת בחודש ה-32 שלה, נמשכות ההכנות לשיחות הפיוס, שאולי יובילו להפוגה מסוימת בקרבות. ממשלת סוריה הודיעה אתמול כי תיקח חלק בשיחות השלום בחסות האו"ם, אך הבהירה כי אין בכוונתה להגיע לכינוס כדי למסור את השלטון.

 

שיחות הפיוס, שייפתחו בז'נבה ב-22 בינואר, צפויות להפגיש לראשונה בין נציגיו של בשאר אסד לבין מתנגדיו. ארגון גג של האופוזיציה, המגובה על ידי המערב, הביע מוקדם יותר את הסכמתו להשתתף בשיחות, אך קרא לצעדי אמון מקדימים מצד השלטון בדמשק.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ההרס ב-רקה בעקבות פגיעת הסקאד
מומלצים