שתף קטע נבחר

חשש באנטרקטיקה: עוד ספינת חילוץ נתקעה

כישלון רביעי רצוף: ספינה סינית שמסיפונה אמור להמריא מסוק לחילוץ אנשי האונייה שנתקעה בקרח באנטרקטיקה לא זזה יממה וככל הנראה נתקעה במים הקפואים - אחרי ששוברות קרח אוסטרלית, סינית וצרפתית נתקעו אף הן

סבא אליעזר, גרסת אנטרקטיקה: כוח משימת החילוץ של האונייה Akademik Shokalskiy, שתקועה כבר שבוע בקרח באנטרקטיקה, נמצא בסכנה לאחר שהתקבלו דיווחים שאחד מכלי השיט נתקע אף הוא בקרח. כך דווח ברשת הבריטית BBC.

 

עוד חדשות בעולם:

רופאה בסין: מכרתי תינוקות של מטופלים

כדור אש בצ' דקוטה: רכבות התנגשו ליד עיירה

האנטישמים של השנה: חמינאי ורוג'ר ווטרס

 

52 נוסעים ו-4 אנשי צוות שעל סיפון האונייה היו אמורים להתפנות ממנה על ידי מסוק שימריא מהספינה הסינית "שול לונג" ברגע שתנאי מזג האוויר יאפשרו זאת, אך נראה כי גם הספינה, שלא זזה ממקומה זה יממה, נתקעה בקרח.  

 

מנסים לפלס  (צילום: AFP/ Andrew Peacock   ) (צילום: AFP/ Andrew Peacock   )
מנסים לפלס (צילום: AFP/ Andrew Peacock )

על סיפון האונייה (צילום: AFP/Andrew Peacock / www.footloosefotography.com) (צילום: AFP/Andrew Peacock / www.footloosefotography.com)
על סיפון האונייה(צילום: AFP/Andrew Peacock / www.footloosefotography.com)

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

לפי ה-BBC, החילוץ האווירי מצריך ששתי שוברות הקרח - האוסטרלית והסינית - יהיו זו לצד זו במים, הרחק מהקרח. עם זאת, קפטן "שול לונג" אמר כי כלי השיט שלו יישאר במיקום הנוכחי שלו ולא יתקדם. שוברת הקרח האוסטרלית, Aurora Australis, תנסה לפלס דרכה בקרח כדי לסייע לספינה הסינית. בסרטון שצולם היום טרם הידיעות על הספינה הסינית שנתקעה גם היא בקרח, יצאו כמה מדענים מהספינה והחלו לשטח ברגליהם את הקרח כדי להכין את השטח שבו ינחת המסוק.

 

האונייה הרוסית יצאה מניו זילנד ב-28 בנובמבר במסגרת נסיעה פרטית שנועדה לציין 100 שנה ליציאת משלחת המחקר של החוקר האוסטרלי דגלאס מוסון לאנטרקטיקה. ב-24 בדצמבר היא נתקעה בקרח במרחק של כ-185 קילומטרים מזרחית לתחנה הצרפתית האנטרקטית Dumont D'Urville ובמרחק של כ-2,800 קילומטרים ממדינת המחוז האוסטרלית טזמניה. על סיפונה של

האונייה 74 מדענים, תיירים ואנשי צוות.

 

הצוות מסר כי באונייה יש די אוכל ושלא נשקפת כל סכנה לנוסעי כלי השיט. הניסיון השלישי לחלץ את האונייה מהקרח נכשל אתמול בשעות הבוקר המוקדמות כשרוחות עזות ותנאי ראות קשים מנעו משוברת הקרח האוסטרלית להגיע אליה. ניסיונות חילוץ קודמים של שוברות קרח סינית וצרפתית גם נכשלו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
חשש לספינת החילוץ
צילום: AFP
מומלצים