שתף קטע נבחר

לאומית בית שמש: "נא לבוא בלבוש צנוע"

בכל זימון תור למרפאת "יפה נוף" בבית שמש בקופת חולים לאומית מופיע הכיתוב: "נא להגיע בלבוש צנוע למרפאה". עמותת "ישראל חופשית" התרעמה על הכיתוב ופרסמה מחאה בעמוד הפייסבוק שלה. לאומית: "מדובר באזור חרדי, אולם נוריד את הכיתוב"

"נא להגיע בלבוש צנוע למרפאה". זו ההודעה שמלווה כל זימון תור במרפאת יפה נוף בבית שמש באתר קופת חולים לאומית. העמותה החילונית "ישראל חופשית" התרעמה על כך, והנהלת הקופה הורתה להסיר את ההערה.

 

 • עוד סיפורים חמים – בפייסבוק שלנו

   

  "קופת חולים לאומית חושבת שסניפיה קדושים ודורשת ממטופליה, בניגוד לחוק, להגיע בלבוש צנוע. מה זה לבוש צנוע? שרוולים ארוכים באוגוסט? חצאית מתחת או מעל לברך? גרביונים? פאה נוכרית? אולי שביס?", נכתב בעמוד הפייסבוק של העמותה.

 •  

 •  

  הקשר בין טיפול רפואי ללבוש צנוע ( )
  הקשר בין טיפול רפואי ללבוש צנוע( )

 •  

  עוד חדשות בריאות

  אפשר היה להציל את גיא בן 4? מדריך שפעת

  בתוך שעות: 2 תינוקות נפטרו ממוות בעריסה

  האם גם בישראל יבדקו לחץ דם לבני 3?

   

  "גם בית שמש היא חלק ממדינת ישראל, וגם בבית שמש אף אחד לא יכול להגיד לכם איך להתלבש - לא בקופת חולים, לא במכולת, לא בדואר ולא בשום מקום. אנחנו דורשים מקופת חולים לאומית למחוק את ההודעה הפוגענית", הוסיפו בישראל חופשית.

   

  כפייה דתית או בקשה לגיטימית?

  בלאומית אמרו היום כי מדובר בסניף שמשרת אוכלוסייה חרדית בלבד. בין התגובות לפוסט של העמותה היו כאלה שסברו כי מדובר דווקא בבקשה לגיטימית. "סך הכל מבקשים להגיע בלבוש צנוע ולכבד את האוכלוסייה המקומית.

   

  גם לבקש אסור? אין פה שום כפייה דתית. ככל הנראה המרפאה הזו משרתת אוכלוסייה שצניעות חשובה לה, זכותם לבקש להגיע בלבוש צנוע. אתם מצד שני ככל הנראה לעולם לא תגיעו למרפאה הזאת, אז למה לדחוף את האף ולעשות דווקא?", כתב אחד מהם.

   

  "יש הבדל עצום בין בקשה לשמור ולכבד את אורח החיים במקום ובין הסתרת נשים במכוון", הוסיפה אחרת.

   

  מקופת חולים לאומית נמסר בתגובה: לאומית שירותי בריאות מאפשרת קבלת שירות לכל מבוטחיה בארץ ב-340 מרכזים רפואיים ללא הבדלי דת, גזע ומין. מדובר במרפאה שכונתית באזור חרדי מובהק בבית שמש ובעקבות פניות תושבי השכונה, מנהל המרפאה הכניס את ההערה בנושא. ההנהלה הורתה להסיר ההערה לאלתר".


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לקבוע תור ולהתלבש צנוע. קו"ח לאומית
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים