שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בורסה: אי.די.בי אחזקות נסקה ב-75.5%

  הבורסה ננעלה בעליות: מדד ת"א 25 עלה ב-0.3%, ת"א 100התחזק ב-0.5%. מחזור המסחר היומי הממוצע של אחזקות בחודש האחרון: 875 אלף שקל. אפריקה נכסים קפצה ב-7% אחרי הדו"חות - תחלק דיבידנד של 275 מיליון שקל עד סוף 2015 - אפריקה ישראל התחזקה ב-4.8%. מחזור המסחר הכולל - 1.18 מיליארד שקל

  המסחר בבורסה לניירות ערך בתל אביב ננעלה היום (ג') בעליות, ובמחזור של 1.18 מיליארד שקל.

   

  מניית אי.די.בי אחזקות נסקה ב-75.5% לאחר שהחברה דיווחה כי החברה הבת, אי.די.בי פתוח, קיבלה הלוואת גישור מבעלי השליטה בחברה - מוטי בן משה ואדוארדו אלשטיין בסכום של 170 מיליון שקל. ככל הנראה הסיבה היא גם רכישות מצד משקיעים שבונים על ניצול ההפסדים שנצברו באי.די.בי אחזקות לצורכי מס. מחזור המסחר היומי הממוצע של אחזקות בחודש האחרון: 875 אלף שקל.

   

   

  מדדי המניות

  מדד ת"א 25 עלה ב-0.32% ל-1,371.22 נקודות, מדד ת"א 100 עלה ב-0.47% ל-1,272.66 נקודות, מדד הבנקים עלה ב-0.13% ל-1,292.33 נקודות ומדד נדל"ן עלה ב-0.33% ל-394.76 נקודות.

    

  ברקע המסחר

  וול סטריט ננעלה אמש בירידות: דאו ג'ונס ירד ב-0.2%, נאסד"ק ו-S&P 500 נסגרו בירידות קלות של פחות מ-0.1%. ב-S&P 500 מדובר בירידה ראשונה לאחר שלושה ימי מסחר רצופים של עליות.

   

  עליות מחירים לצד גידול במכירות הביאו לעליה בשיעור 4.37% במכירות תנובה שהסתכמו ב- 7.17 מיליארד שקל בשנת 2013. הגידול ברווח הגולמי ושיפור בתוצאות חברות מוחזקות הביאו לעליה חדה בשיעור 8.5% ברווח התפעולי שהסתכם ב-614 מיליון שקל. השיפור ברווח התפעולי היה אף חד יותר, אך קוזז בשל גידול בהוצאות המכירה והשיווק על השקת מוצרים חדשים ולאור התחרות הגוברת.

   

  מניות במרכז

  אפריקה נכסים (קפצה ב-7%) פרסמה את דוחותיה, לפיהם הרווח הנקי של החברה בשנת 2013 הסתכם ב-149 מיליוני שקל, לעומת הפסד של 27 מיליון שקל אשתקד. אפריקה ישראל התחזקה ב-4.8%.

   

  אפריקה נכסים גם הודיעה כי תחלק דיבידנד של 75 מיליון שקל ב-2014 ו-200 מיליון שקל ב-2015. שי עזר, אנליסט הנדל"ן של IBI, אמר: "הכרזה זו של חלוקת דיבידנד נובעת בין היתר בכדי להשיא רווח לבעלי המניות, במיוחד לאפריקה השקעות שצמאה למזומנים לקראת 2015, אז מצפים לה פירעונות של אג"חים ובנקים בהיקף של כ-600 מיליון שקל". 

   

  "ההיבט השלילי הוא שאפריקה נכסים תאלץ להיפרד כנראה מנכסים מובילים ואיכותיים שמהווים מנועי צמיחה לחברה. אולם ההיבט החיובי הוא שגם לאחר חלוקת הדיבידנד יישאר לה תזרים פנוי בכדי לפתח את מלאי הקרקעות העצום שלה", הוסיף עזר.

   

  מנכ"ל דלק קידוחים, יוסי אבו, אמר בכנס בתל אביב: "הממשלה צריכה להתאים את הרגולציה המקומית לפרקטיקה הנהוגה (best practice) בתעשיית הגז-נפט העולמית. זו הדרך היחידה לעודד את התעשייה, וליצור וודאות שתביא לכאן חברות בינ"ל עם יכולות טכניות ומימוניות, שיגלו ויפתחו עוד תגליות. יש עוד פוטנציאל אדיר לתגליות נוספות באגן הלבנט, בעיקר בשכבה העמוקה של חולות תמר. עד עכשיו כיסינו רק חלק קטן מחולות תמר.

    

  חברת רדקום, המספקת פתרונות לניהול חווית המשתמש והבטחת שירות למפעילי תקשורת, הודיעה היום כי החלה בהטמעת פתרונותיה אצל מפעיל תקשורת מוביל בברזיל, במסגרת חוזה בהיקף של כ-3.5 מיליון דולר למשך מספר שנים. עסקה זו כוללת פתרונות להאצת רשתות ה-3G וה-LTE של המפעיל, וצמצום ההוצאות התפעוליות וההשקעה ברכוש קבוע.

    

  בריינסווי דיווחה על תוצאות ביניים שהתקבלו בניסוי שמטרתו לבחון את יעילות מכשיר ה-Deep TMS של החברה תוך שימוש בסליל אלקטרומגנטי ייעודי שפותח במיוחד לטיפול בהפרעת קשב, ריכוז והיפראקטיביות (ADHD) במבוגרים.

   

  מוטי קירשנבאום, יו"ר מגדלי הים התיכון, אמר הבוקר בפתיחת המסחר בבורסה: "אנו בטוחים כי ההנפקה תהווה צעד משמעותי בצמיחת החברה. הפיכתה לחברה ציבורית תאפשר לנו לשפר עוד יותר את השירות עבור הדיירים שלנו, הנכס החשוב ביותר של מגדלי הים התיכון, ולהמשיך להוביל את שוק הדיור המוגן בישראל".

   

  אלעד שמש האסטרטג הראשי של Colmex (קולמקס) בית השקעות: "נראה כי הולך ומתבשל גל יורד בשווקים. היעדר האלטרנטיבות לכסף הזול בסביבת ריבית אפסית הוא הסיבה העיקרית להמצאות השווקים בקרבה לשיאי כל הזמנים. בסוף השבוע לאחר נתון האבטלה בארה"ב ניתן היה לזהות מגמת גלגול מכשירי גידור בינוניים מהרבעון הראשון לרבעון השני של השנה. חשוב לשמור על מרכיב מזומן מספק בכדי לנצל הזדמנויות שורט אשר עתידות להגיע".

   

  צ'ארלס דיווידסון, מנכ"ל נובל אנרג'י, אמר היום בכנס בתל אביב כי הוא מאמין כי העסקה עם וודסייד תיסגר בעתיד הקרוב.

   

  "תוצאות הרבעון הרביעי של בנק מזרחי-טפחות היו חלשות יחסית: הצפי שלנו היה לרווח של 245 מיליון שקל ברבעון, נמוך משמעותית מהרווח ברבעון הקודם וגם מהרבעון המקביל", כך לפי פסגות ברוקראז' שהורידו המלצה לבנק ל"החזק".

   

  "אנו עדיין חושבים שמזרחי נמנה מבין הבנקים האיכותיים ויעילים ביותר במערכת. עם זאת, מבחינת שיפור התשואה על ההון השנים 2014 ואולי גם 2015 מסתמנות כמאתגרות", הוסיפו בפסגות.


  פורסם לראשונה 11/03/2014 15:16

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים