שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בורסת וול סטריט ננעלה בעליות

  דאו ג'ונס עלה ב-0.6%, S&P 500 ב-0.7% ונאסד"ק ב-1.2%. מיקרוסופט תודיע עד סוף החודש על השקת גרסת אופיס לאייפד של אפל. ברקליס העלה המלצה על HP. מדד המחירים בארה"ב עלה ב-0.1%. קצב האינפלציה השנתי - 1.1%

  המסחר בבורסת וול סטריט ננעל בעליות שערים.

   

  מדדי מניות וסחורות

  מדד דאו ג'ונס עלה ב-0.55% ל-16,336.19 נקודות. מדד נאסד"ק עלה ב-1.25% ל-4,333.31 נקודות. מדד S&P 500 עלה ב-0.72% ל-1,872.24 נקודות.

   

  במסחר בבורסת הסחורות עלה מחיר הנפט ב-1.7% ל-99.7 דולר לחבית. מחיר הזהב ירד ב-1% ל-1,359 דולר לאונקייה.

   

  ברקע המסחר

  האנליסטים

  מייחסים את העליות בניו יורק לאמירתו של פוטין לפיה, לצד סיפוחו של חצי האי קרים לרוסיה, אין בכוונתו להשתלט על אוקראינה. במילים אחרות - בניו יורק סומכים על רוסיה, מאמינים שתסתפק בקרים. לא כולם שותפים לחגיגה - קאת'י ליין (Kathy Lien) מ-BK Asset Management חושבת שהאווירה האופטימית משקפת לא יותר ממשאלת לב: "אנו מאמינים שהסנטימנט החיובי הוא סוג של תקוות שווא, שכן אם רוסיה תחבר להטיל סנקציות על אוקראינה תגובת המערבת צפויה להיות חריפה. רוסיה כבר הושעתה מה-G-8 ובידודה אף יכול להגיע לרמה גבוהה יותר. יש לזכור שהרוסים גם הגבירו את הכוחות הצבאיים בגבולות אוקריאינה. המעשים בפועל חשובים יותר מהמילים ועד כה, יש סיבות למכבי להאמין שהמשבר באוקרינה יוסיף להחמיר לפני שיבוא פיתרון ושיפור מהותי", אומרת ליין.

   

  באירופה נרשמה היום אכזבה קשה כשמדד אמון המשקיעים בגרמניה צנח ל-46.6 נקודות - מול צפי ל-52.8 נקודות ולאחר 55.7 נקודות בפברואר. המדד המקביל האירופי צנח גם הוא לרמה של 61.5 נקודות, מול צפי ל-67.3 נקודות ולקריאה של 68.6 בפברואר. האירו בתגובה איבד גובה עד לרמה של 1.390 דולר לאירו.

   

  התפרסמה רשימת המותגים בעלי השווי הגבוה ביותר - על פי דוח המותגים החדש של Brandirectory: אפל ראשונה (שווי מותג - 104.6 מיליארד דולר), גוגל שנייה (68.6 מילארד דולר), ואחריהן בעשיריה הפותחת על פי סדר: מייקרוסופט (62.7), וריזון (53.4), ג'נרל אלקטריק (52.5), AT&T (שווי של 45.4 מיליארד דולר), אמזון (45.1), וולמארט (44.7), IBM (שווי של 45.1 מיליארד דולר), וקוקה קולה (33.7 מיליארד דולר).

   

  את הענקים הפיננסיים מוביל וולס פארגו שבמקום ה-11 הכללי (שווי מותג של 33.3 מיליארד דולר), מייד אחריו במקום ה-12 הכללי בנק אוף אמריקה (26.6), סיטי במקום השלישי, ובמקום ה-14 הכללי (24.5). ג'יי.פי מורגן, הבנק הגדול ביותר בארה"ב מבחינת שווי נכסים, ממוקם רק במקום ה-33 הכללי (14 מיליארד דולר).

   

  עפר קליין, ראש אגף כלכלה ומחקר בהראל ביטוח ופיננסים: "מחר תתפרסם החלטת הריבית של הפד. הבנק יפרסם את הערכותיו המעודכנות לצמיחה, לאינפלציה ולריבית הקצרה. בנוסף, זו תהיה מסיבת העיתונאים הראשונה של ג'נט ילן כיו"ר הבנק המרכזי. למרות שהנתונים שפורסמו בחודש האחרון היו פחות טובים, להערכתנו לא יהיה שינוי במדיניות של הפד ובמתווה צמצום תכנית הרכישות, בפגישה זו ל-55 מיליארד דולר בחודש. בנוסף, להערכתנו, נוכח ירידת שיעור האבטלה סביר שהבנק ידגיש או יחדד את הכוונה העתידית שלו. זאת על ידי פרסום משתנים נוספים שיילקחו בחשבון על ידי הבנק, מלבד שיעור האבטלה והאינפלציה. מהלך דומה נקט לאחרונה הבנק המרכזי בבריטניה".

   

  מניות במרכז

  פרשת הריקול בג'נרל מוטורס: המנכ"לית החדשה מארי בארה (Mary Barra) יצאה אתמול בהודעת וידאו לכל העובדים, בה נשבעה כי החברה תקבע כללים חדשים להתמודדות יעילה ומיידית עם דיווחים בענייני בטיחות. זאת על רקע ארבע חקירות פדרליות המתנהלות נגד ג'נרל מוטורס, בחשד כי ידעה לפני שנים על הבעיה המכנית שבגינה יצאה לפני כחודש בריקול ל-1.6 מיליון מכוניות - בעיה שגרמה למותם של 12 נוסעים לפחות. היום מינתה ג'נרל מוטורס את ג'ף בויר (Jeff Boyer) למשרה חדשה בחברה, של סגן נשיא לענייני בטיחות. בויר יהיה אחראי לכל ענייני הבטיחות בחברה, ובכלל זה על אפקטיביות ומיידיות של ביצוע ריקול.

   

  סיטי נקנס ב-1.1 מיליון דולר במסגרת הסדר עם הרשויות, בגין פעילות לא חוקית באג"ח בשנים 2010-2009. כ-538 אלף דולר מהקנס מבוססים על הרווח שהשיג הבנק מהפעילות, בתוספת ריבית, כששאר הסכום נפסק כקנס. כחלק מההסדר, סיטי לא הודה ולא הכחיש את ההאשמות.

   

  מניית מיקרוסופט עלתה היום על רקע דיווחים לפיהם החברה תודיע עד סוף החודש על השקת גרסת אופיס חדשה המתאימה למכשיריי האייפד של אפל. לפי פרסומים בעיתונות, מנכ"ל מיקרוסופט סאטיה נאדלה יודיע על כך ב--27 במרץ במסיבת עיתונאים מיוחדת בסן פרנצ'יסקו.

   

  טאואר וג'י-פיקסל הודיעו היום בכנס Image Sensors 2014, על יצור חיישן CMOS Image Sensor ברזולוציה הגבוהה בתעשייה תוך שימוש בטכנולוגית TS18IS של טאואר-ג'אז. החיישן של ג'י-פיקסל (GMAX3005) מיועד לשווקים הרפואיים, התעשייתיים והמדעיים הצומחים במהירות בסין.

   

  אמזון תתחיל לשווק את מכשירי הסטרימינג שלה בתחילת אפריל, באמצעות האתר וכן בקמעונאיות גדולות, כולל בסט ביי. לאחר שהפכה לשחקנית מרכזית בתחום שירותי הסרטים ברשת עם Amazon Instant Video, מתכננת אמזון להשיק סטרימר זעיר ראשון. לפי דיווח של הוול סטריט ג'ורנל, המכשיר צפוי להתחרות בכרומקאסט של גוגל ומוצרים כאפל TV, רוקו וסטרימרים אחרים. החברה כבר הפיצה למפתחי אפליקציות נבחרים גרסאות מוקדמות של המכשיר.

   

  פוטומדקס מדווחת כי המכשיר להסרת שיער בפיתוחה שבר שיא מכירות בערוץ הקניות באנגליה. באירוע מכירות בן 24 שעות, במסגרתו השיקה פוטומדקס את הדגם החדש של המכשיר, רכשו צופי הערוץ יותר מ-10,500 ערכות של המכשיר בסכום כולל של יותר מ-2.8 מיליון דולר.

   

  אקסון מוביל מכרה אג"ח בדירוג AAA בהיקף של 5.5 מיליארד דולר - גיוס האג"ח הגדול ביותר שעשתה החברה. הסכום שיגויס צפוי לשמש להחזר חובות לבנקים ולרכישות. אחר הגיוס, היקף האג"ח של החברה עומד על 22.7 מיליארד דולר.

   

  אמריקן אקפסרס מתכננת לבצעה הנפקה נפרדת (ספין אוף) של יחידת התיירות העסקית בשווי של 900 מיליון דולר. החברה המונפקת תקים פעילות שבה תשתף אמריקן אקספרס פעולה עם קבוצת משקיעים, כשאחת המובילות בקבוצה תהיה קרן מקטאר.

   

  ענקית השכרת הרכב הרץ (Hertz) דיווחה על רווח של 26 סנט למניה - פחות מצפי האנליסטים שעמד על 32 סנט. הכנסות החברה עלו .9% ל-2.55 מיליארד דולר - 70 מיליון דולר פחות מהצפי. החברה הודיעה כי היא מתכננת לבצע הנפקה נפרדת (ספין אוף) של פעילות הציוד והחלפים ולגייס 2.5 מיליארד דולר. הכסף ישמש למימון רכישה עצמית של מנות בהיקף של מיליארד דולר.

   

  אורקל צפויה לדווח על רווח של 70 סנט למניה ברבעון הפיסקאלי השלישי. "אנחנו נשארים בקנייה על מניית אורקל וממליצים למשקיעים להגדיל את ההחזקה, בציפייה לרבעון חיובי", אמר ישראל הרננדז (Israel Hernandez), אנליסט ב-MKM Research.

   

  חדשות טובות לטבע, לאחר הפרסום על מגעים מתקדמים לרכישת גמידה סל שבבעלות אלביט מדיקל, החבר הבת של אלביט הדמיה ( 0.27 35.00% ) . טבע מחזיקה ב-8% מגמידה סל. לפי ההערכה, שווי חברת התרופות הישראלית בעת הרכישה יעמוד על 600-500 מיליון דולר. אלביט מדיקל מחזיקה בכשליש ממניות החברה. ייהנו מהאקזיט גם כלל ביוטכנולוגיה (20%), וקרן ההון סיכון IHCV של הדר רון.

   

  נגד חברת כרטיסי האשראי של ג'נרל אלקטריק מתנהלות שתי חקירות בגין התנהלות פסולה מול לקוחות. Synchrony Financial, המתכוננת להפנקה בניו יורק, נחקרת על ידי משרד ההגנה על הצרכן (Consumer Financial Protection Bureau) בשל שיווק פסול של שירותי הלוואות, ועל ידי משרד המשפטים, בשל הפרת חוקי האיסור האפליה בפעילות ההלוואות.

   

  וריזון הודיעה אתמול על הנפקת אג"ח חדשה בהיקף של 8.2 מיליארד דולר, עם מועדי החזר ב-2016 וב-2018. הסכום המגוייס צפוי לשמש לרכישת אג"ח ישנות יותר, במסגרת תוכנית להסדרה פיננסית מחודשת של הלוואות החברה. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים