שתף קטע נבחר

מתחת לרדאר: חרדים הפועלים למען השלום

חרף הדעה הקדומה שלפיה מדובר בציבור ימני המתנגד לתהליך השלום, מתקיימת פעילות חרדית שמטרתה לקדם פתרון לסכסוך עם הפלסטינים. הרב מיכאל מלכיאור, ח"כ יעקב מרגי ואיציק סודרי יפתחו לכם את העיניים

הציבור הישראלי לא רגיל לשמוע על גורמים דתיים - קל וחומר רבנים חרדים - שלא רק תומכים בשלום עם הפלסטינים אלא אף פועלים בשטח כי לקדם אותו. הסרטון שלפניכם מציג את מי שמנסים במקביל לפעול להידברות בין הציבור היהודי המאמין לבין הצד הפלסטיני, ועל הדרך גם לנפץ את הדעה הקדומה. "בתפיסה הכללית אנשים דתיים מתנגדים לשלום", אומר הח"כ לשעבר, הרב מיכאל מלכיאור. "בסטריאוטיפ, חרדי הוא ימני קיצוני. אבל זה לא נכון", מוסיף איציק סודרי, לשעבר דובר ש"ס. שניהם, ואחרים, עושים כל שביכולתם כדי לשנות את המצב: 

 

הם סבורים שהאמונה, והאנשים המיישמים אותה הלכה למעשה, צריכים להיות בחזית המאבק לשלום. "כמנכ"ל המפלגה צירפתי פעילי ש"ס לסמינרים של יוזמת ז'נבה, כולל משלחות לפגישות עם פלסטינים", מספר ח"כ יעקב מרגי. "בהתחלה הייתה הרמת גבה. אם צוותי המו"מ לשלום היו מורכבים אך ורק מאנשי דת, כבר היינו אחרי הסכם".

 

סודרי: "בבסיס שלו, הציבור החרדי שייך למחנה השלום הרחב. התפקיד שלנו הוא להכיר להם את הסכסוך, כי הם באים מהשכלה תורנית בלבד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים