שתף קטע נבחר

הסטודנטיות משתלבות בתחום הנדסאות הגז

50 סטודנטים, ביניהם 3 סטודנטיות, החלו לאחרונה קורס ראשון מסוגו להכשרת הנדסאי גז טבעי, שנפתח במכללות הטכנלוגיות תל-חי ובאר-שבע. אחת הסטודנטיות: "להיות אחות זה לא אני, אז חיפשתי משהו שיכול להתאים לי וזה תפס אותי"

קורס חדש להכשרת הנדסאי גז-טבעי נפתח לראשונה, לפני כמה שבועות, במכללה הטכנולוגית תל-חי ובמכללה הטכנלוגית באר-שבע. הקורס נערך ביוזמת המשרד לפיתוח הנגב והגליל ובשיתוף קדימה-מדע ועמותת ידידי עתידים, בהשתתפות כ-50 סטודנטים בשני מוסדות הלימוד, ביניהם גם שלוש סטודנטיות צעירות.

 

 

הליך המיון לקורס כולל מבחנים וראיונות אישיים. הסטודנטים יכולים לקבל סבסוד לימודים מלא באם יבחרו לגור בנגב או בגליל. תקופת ההכשרה הינה כ-17 חודשים, שהם כארבעה סמסטרים, שבסופם מקבלים הסטודנטים תעודת הנדסאי. בוגרי הקורס יוכלו להשתלב בתעשייה הישראלית, במפעלים העוברים להשתמש באנרגיה המופקת מגז טבעי.

 

אחת מהסטודנטיות החדשות היא ליאור אזוט בת ה- 23 שמספרת לynet: "אני בחורה קצת מטעה, בצבא הייתי מדריכת נשק ובלי ללמוד פירקתי והרכבתי אותו. בבית אני צובעת קירות, מחליפה נורות ושקעים. גם גלגל באוטו אני יודעת להחליף. אני מסתדרת הרבה יותר טוב עם בנים".

 

מימין: אנה פרץ, סבינה רגימוב וליאור אזוט (צילום: המכללה הטכנולוגית באר שבע) (צילום: המכללה הטכנולוגית באר שבע)
מימין: אנה פרץ, סבינה רגימוב וליאור אזוט(צילום: המכללה הטכנולוגית באר שבע)

 

סטודנטית נוספת היא סבינה רגימוב, בת 26 ואימא לשלושה ילדים: "אני רגילה לעבוד עם גברים - אני עובדת כמאבטחת במתקנים צבאיים ובצבא הייתי לוחמת, זה לא מוזר לי", היא אומרת, "להיות אחות זה לא אני, אז חיפשתי משהו שיכול להתאים לי וזה תפס אותי".

 

גם הנדסאית הגז העתידית, אנה פרץ, מפשילה שרוולים. לדבריה, רק אתמול צבעה את כל הבית. "אני עושה מעולה שפכטל על הסכין, ויצא מהמם".

 

אנה כבר הספיקה לסיים שנת לימודים של הנדסת ביו-טכנולוגיה באוניברסיטת בן-גוריון, אך מסבירה כי נאלצה להפסיק את לימודיה בשל מצבו בריאותי של אחד מבני משפחתה, והחליטה לאחר מכן לשנות כיוון: "לא פשוט למצוא עבודה בתחום, צריך לעשות תואר שני, וגם יכול להיות שבסוף אחפש את עצמי. אני בחורה שטובה עם כל מה שקשור לעבודה עם הידיים כמו אפייה, אומנות, ואני ממש מרוצה".

 

מנכ"לית המשרד לפיתוח הנגב והגליל, סיגל שאלתיאל הלוי, מסרה: "השתתפותן של הנשים בתכנית להכשרת הנדסאי גז טבעי היא מבורכת, אני מאמינה שזה יהווה צוהר ומודל לנשים נוספות לרצות להפוך לנשות מקצוע פורצות דרך בתחום".

 

מנכ"לית משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, אורנה הוזמן בכור: "תחום האנרגיה הוא מהמתפתחים בישראל ועל כן אנו מחויבים להשקיע בפיתוח ובהכשרת דור העתיד של מהנדסי ישראל. אני גאה שגם נשים פונות אל תחום זה וגאה בעובדה כי שני המשרדים פועלים יחדיו לקידום התחום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: המכללה הטכנולוגית באר שבע
הסטודנטיות בקורס להנדסאיות גז טבעי
צילום: המכללה הטכנולוגית באר שבע
מומלצים