שתף קטע נבחר

סקר: ליברמן 10 מנדטים, כחלון 10 מנדטים

סקר "ידיעות אחרונות" מעלה שאם משה כחלון ואביגדור ליברמן ירוצו לבד בבחירות הבאות, צפוי הליכוד לקבל 22 מנדטים

לאחר איומי הפרישה של נפתלי בנט וההצהרות של אביגדור ליברמן ושל משה כחלון על התמודדות עצמאית בבחירות הבאות, מגלה סקר "ידיעות אחרונות" בביצוע מינה צמח ומנו גבע ממכון מדגם שהליכוד מתייצב על 22 מנדטים (לעומת 31 כיום) ואילו מפלגותיהם של ליברמן ושל משה כחלון יקבלו 10 מנדטים כל אחת.

 

עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

 

לפי הסקר, מפלגת העבודה תקבל 16 מנדטים - מנדט יותר מבכנסת הנוכחית, הבית היהודי 11 מנדטים, לעומת 12 בכנסת הזו, יש עתיד תרד מ-19 ל-10 מנדטים. כאמור, גם ליברמן וכחלון יקבלו 10 מנדטים וכך גם מרצ שמתחזקת בארבעה מנדטים לעומת הכנסת הנוכחית. ש"ס תרד ל-8 מנדטים (לעומת 11 בכנסת הזו). המפלגות הערביות רע"מ-תע"ל ובל"ד יקבלו 8 מנדטים (לעומת 7 בכנסת הזו). יהדות התורה תישאר עם 7 מנדטים.

 

התנועה בראשות ציפי לבני תקבל 4 מנדטים, לעומת 6 בכנסת הזו. חד"ש תישאר עם 4 מנדטים וקדימה בראשות שאול מופז לא תצליח להיכנס. אם ליברמן ונתניהו היו רצים יחד בבחירות, הייתה מקבלת הרשימה המאוחדת 29 מנדטים, הבית היהודי הייתה מקבלת 12 מנדטים. כחלון היה מקבל עוד מנדט - 11, וגם ש"ס הייתה נהנית ממנדט נוסף - 9. הסקר מבוסס על תשובותיהם של 500 נשאלים המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת. הסקר נערך בימים 10-9 באפריל. טעות הדגימה עומדת על 3.9%.

 

ליברמן עצמו אמר בראיון לגיליון פסח של "ידיעות אחרונות" שהוא אינו פוסל אפשרות לשיתוף פעולה עם משה כחלון שמתכנן קאמבק שאינו במסגרת הליכוד. "אני מברך על החזרה של כחלון", הוא אומר. "הוא בחור איכותי, עם קבלות ועשייה, הוא אדם רציני. אני יכול רק לפרגן לו. שיתפנו פעולה המון שנים, עוד לפני שהיינו חברי כנסת, ואני לא רואה סיבה למה לא לשתף פעולה איתו גם עכשיו". הוא העריך שהאולטימטום של יו"ר הבית היהודי מהווה איום סרק. "אני מתקשה לראות את בנט מממש את איומיו. האמת, אנחנו לא מתרגשים מהאיומים האלה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
ירוצו בנפרד. נתניהו וליברמן
צילום: EPA
צילום: מוטי קמחי
יגרוף 10 מנדטים. משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים