שתף קטע נבחר

50 ימי מחבוש למפיץ תמונות עירום של חברתו

החוק החדש קבע עד 5 שנות מאסר למפיץ תמונות מיניות, אבל חייל שהעביר לחבריו תמונות עירום של בת זוגו ירצה עונש קל בהרבה. מה הסיבה?

בית הדין הצבאי ביפו גזר עונש קל יחסית על חייל המשרת בתפקיד לוגיסטי בחיל האוויר, לאחר שהורשע בהפצת תמונת עירום של חברתו לשעבר באמצעות אפליקציית הוואטסאפ. בית הדין אישר את עסקת הטיעון של החייל עם הפרקליטות הצבאית, שקבעה כי תמורת הודאתו יירצה עונש של 50 ימי מחבוש בכלא הצבאי, בנוסף לקנס של 1,000 שקלים ופיצוי של 2,000 שקלים למתלוננת והורדה לדרגת טוראי.

 

עוד בחדשות

הדרישה: לפחות שש שנות מאסר לאולמרט

רצח בשפלה, לאחר חילופי ירי בכביש מרכזי

 

על פי החוק החדש, שאושר בחודש ינואר השנה, מפיץ תמונות מיניות של אדם ללא ידיעתו תהווה הטרדה מינית שעונשה עד 5 שנות מאסר. אבל עורך דינו של החייל, שגיא גרינפלד, שכנע את התביעה הצבאית להסתמך באישומם על החוק הישן, מאחר שהעבירות בוצעו לפני ינואר השנה.

 

החייל הודה בעסקת הטיעון כי קיבל בטלפון מבת זוגו, חיילת אף היא, תמונת עירום שלה, ולא מילא את בקשתה למחוק התמונה לאחר שנפרדו. יתרה מכך: בשנה שעברה הוא הפיץ את התמונה בקרב חבריו כמה וכמה פעמים. העבירה שיוחסה לו הייתה הטרדה מינית במתכונתה הקודמת, ולאור הבעת חרטה מצידו, סוכם על העונש המקל. בערב חג הפסח אישר בית המשפט את הסדר הטיעון.

 

השופטים הצבאיים בתיק, רס"ן שחר גרינברג, רס"ן שרון אבקסיס וסרן עומר כהן, ציינו לטובתו של הנאשם שורה של חוות דעת חיוביות והמלצות טובות שהציג ממפקדיו, מראש העיר במרכז הארץ בה הוא גר, ממחנכת בית ספרו ומיו"ר קבוצת הכדורגל בשורותיה הוא משחק.

 

למדנו מחוות דעת אלה על אופיו החיובי של החייל", ציינו השופטים, אך הוסיפו בגזר הדין כי "ראוי לציין כי העבירה בה הורשע הנאשם הינה מכוערת הפוגעת בכבוד האדם בהיותה מבזה את מיניותה של מי שהייתה חברתו". עורך דינו של החייל, שגיא גרינפלד מסר בתגובה: "מדובר במעידה חד-פעמית של בחור נורמטיבי, אשר הביע צער וחרטה על המעשה. אנו שמחים שביהמ"ש קיבל את עמדתנו והטיל עליו עונש מקל יחסית, הצופה פני העתיד".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: Shutterstock
פחות מחודשיים מאסר על הפצת התמונות
צילום: Shutterstock
צילום: טל גרינפלד
עו"ד שגיא גרינפלד
צילום: טל גרינפלד
מומלצים