שתף קטע נבחר

העסק נסגר בגלל תאונת דרכים. מה הפיצוי?

בעקבות פציעתה התקשתה בעלת חנות בגדים בהרצליה להמשיך לעבוד ונאלצה לסגור אותה. בהסכם פשרה נקבע שחברת הביטוח מנורה תשלם לה 260 אלף שקל

מה הפיצוי לאישה שלטענתה איבדה את היכולת להפעיל את חנות הבגדים שהייתה בבעלותה? תושבת הרצליה שנפצעה בתאונת דרכים הגיעה להסכם פשרה עם חברת הביטוח "מנורה", שלפיו תקבל 260 אלף שקל, וזאת בנוסף לתשלומים מהביטוח הלאומי עבור הפציעה, הנכות הצמיתה והמוגבלויות שהתלוו אליה. הסכם הפשרה קיבל לאחרונה את אישור בית המשפט.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

התאונה שבה הייתה התובעת מעורבת התרחשה ב-2007. היא נהגה ברחוב ויצמן בהרצליה, ומכונית שבאה מולה ופנתה ללא התרעה התנגשה בה בעוצמה. כתוצאה מהתאונה היא נפגעה בכל חלקי גופה. ממקום התאונה הובהלה התובעת באמבולנס של לבית חולים מאיר, שם אובחנה כסובלת מ"צליפת שוט" ומרגישות מעל עמוד השדרה.

 

 

מאז התאונה וכתוצאה ממנה נבדקה הנהגת אצל רופאים רבים, ואובחנה שוב ושוב כסובלת בין היתר מכאבים, הגבלות ורגישות בצוואר, בעמוד השדרה הצווארי, בכתפיים ובידיים, כאבי ראש, סחרחורות, טינטון כרוני באוזניים, הפרעות בשינה ועוד.

 

הנהגת יוצגה על ידי עו"ד ענת גינזבורג, שעוסקת בתביעות נזיקין וביטוח, וטענה שלפני התאונה הייתה בריאה לחלוטין ובעלת עסק עצמאי – חנות בגדים. עבודתה הייתה כרוכה בעמידה ממושכת על הרגליים במשך כל שעות היום. אבל לדבריה, בעקבות התאונה היא נאלצה לסגור את החנות, כיוון שהפגיעה שנגרמה לה פגעה ביכולתה התפקודית והיא לא יכלה עוד לעמוד שעות ממושכות על הרגלים.

 

בעקבות הפירוט של הנזקים, האבחונים והטיפולים בכתב התביעה הסכימה חברת מנורה להגיע לפשרה עם התובעת, ובמסגרתה תשלם 260 אלף שקל בתמורה לסילוק סופי ומוחלט של כל התביעות של הנהגת נגדה.

פורסם לראשונה 21/05/2014 23:56

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: shutterstock
אילוסטרציה
צילום: shutterstock
צילום: ברק אהרון
עו"ד ענת גינזבורג
צילום: ברק אהרון
מומלצים