שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קבוצת דלק עברה להפסד של 195 מיליון שקל

  הקבוצה שבשליטת יצחק תשובה רשמה ברבעון הראשון הפסד, לעומת רווח נקי של 56 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. החברה מייחסת את עיקר ההפסד להפחתות חשבונאיות שנרשמו עקב כוונת החברה לממש נכסים

  קבוצת דלק פרסמה היום (ה') את תוצאותיה לרבעון הראשון של השנה. החברה שבשליטת יצחק תשובה (62.91%) דיווחה על מעבר להפסד של 195 מיליון שקל ברבעון, לעומת רווח נקי של 56 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. על פי דוחות החברה, תוצאות הרבעון הושפעו באופן משמעותי מהפחתות חשבונאיות שנרשמו עקב כוונת החברה לממש חלק מהשקעותיה.

   

  ההפחתה המהותית ביותר נעשתה באחזקות דלק US בסכום של 240 מיליון שקל, בשל ירידת מחיר המניה בשוק מ-33 דולר בסוף 2013 לרמה של 28 דולר בסוף הרבעון הראשון של השנה. בהקשר זה ציינה הקבוצה כי, מימשה לאחר תאריך המאזן 17.8% ממניות דלק US במחיר של 30 דולר למניה, וכתוצאה מכך תרשום ברבעון השני רווח לפני מס של 75 מיליון שקל.

   

  הפחתות נוספות שתרמו לשחיקה ברווחיות הקבוצה: הפחתה של 60 מיליון שקל לנוכח חתימת הסכם למכירת השליטה בחברת הביטוח ריפבליק, והפחתה של 50 מיליון שקל שנרשמה כתוצאה מחוק הריכוזיות שעבר לאחרונה. בשל הוראות החוק תידרש הקבוצה למכור את השליטה בהפניקס במהלך 6 השנים הקרובות.

   

  תזרים המזומנים שנבע לקבוצה מהמימושים ברבעון הראשון של השנה הסתכם ב-1.4 מיליארד שקל. נכון לסוף הרבעון, בקופת המזומנים של הקבוצה סכום של 2.3 מיליארד שקל (כולל מסגרות אשראי לא מנוצלות).

   

  הרווח התפעולי של הקבוצה הסתכם ב-375 מיליון שקל לעומת 463 מיליון שקל ברבעון המקביל.

   

  תרומה לרווח הנקי בחלוקה למגזרי פעילות

  פעילות הגז והנפט תרמה לקבוצה רווח של 38 מיליון שקל, מול הפסד של 5 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד. הפער טמון בכך שברבעון הראשון של השנה הניב קידוח תמר הכנסות לקבוצה, בניגוד לרבעון המקבל.

   

  פעילות הדלקים בישראל תרמה לקבוצה רווח של 40 מיליון שקל, עלייה משמעותית מהנתון של הרבעון הראשון ב-2013, אז הניבה הפעילות רווח של 1 מיליון שקל. מנגד, פעילות הדלקים בארה"ב רשמה ירידה חדה בתרומה לרווח, שהסתכמה ברבעון הראשון ב-10 מיליון שקל, מול תרומה של 138 מיליון שקל ברבעון הראשון בשנה שעברה.

   

  פעילות הביטוח והפיננסים בישראל תרמה לקבוצה רווח של 94 מיליון שקל, ירידה חדה מהרווח של 144 מיליון שקל שנרשם ברבעון המקביל אשתקד. 

   

  הרווח שהניבה פעילות הרכב ירד גם הוא באופן חד, והסתכם ב-30 מיליון שקל, מול 51 מיליון שקל ברבעון המקביל.

   

  תחת שורת רווחי-הפסדי הון ואחרים רשמה הקבוצה גידול בהפסד ל-386 מיליון שקל, מול הפסד של 289 מיליון שקל ברבעון המקביל.

   

  מנכ"ל קבוצת דלק אסי ברטפלד אמר בעקבות הדוחות כי "מתחילת השנה חתמה החברה על הסכמים והבנות בדבר מכירת כל האחזקות בדלק אירופה, ואת השליטה בחברת הביטוח האמריקאית רפבליק. כמו כן, במסגרת מדיניות החברה להקטין את החוב הפיננסי, מימשה החברה מניות בדלק US אשר הניבו תזרים מזומנים של כ-1.1 מיליארד שקל, וכן גויסו על ידי שותפויות הנפט כ-2 מיליארד דולר כמימון פרויקטלי על בסיס מאגר 'תמר'. בכך הוכחה פעם נוספת הגמישות הפיננסית של הקבוצה והבעת האמון שהקבוצה זוכה לה מהשווקים הבינלאומיים".

   

  קבוצת דלק פועלת באמצעות חברות בנות פועלת בישראל ובחו"ל בין היתר בתחומי הזיקוק, תחנות דלק, אנרגיה, נדל"ן, רכב, פיננסים וביטוח וכן ביוכימיה.
  בנוסף, קבוצת דלק פועלת בתחום התקשורת בכבלים בארץ ובארה"ב. הקבוצה מחזיקה בשלוש חברות בנות עיקריות המרכזות את פעילותה: דלק פטרוליום, דלק נדל"ן ודלק השקעות ונכסים. קבוצת דלק שולטת בדלק ישראל (99.99%), הפניקס (53.22%), דלק אנרגיה (86.67%), כהן פיתוח (51.76%), גדות ביוכימיה (99.99%) ודלק ארה"ב. כמו כן, מחזיקה הקבוצה 24.19% ממניות דלק רכב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים