שתף קטע נבחר

צילום: אבישג שאר ישוב, EPA, ירון ברנר, מאיר אזולאי, ששון טירם, גיל יוחנן

המועמדים: מצטערים על החלטת בן אליעזר

לאחר פרישת ח"כ בן אליעזר מהמרוץ לנשיאות, חמישה מועמדים יתמודדו על קולות הח"כים ביום שלישי. ח"כ ריבלין: "יש לי צער גדול על האווירה הקשה". ח"כ שטרית: "המרוץ לנשיאות הגיע למקומות שאינם ראויים". איציק: "מקווה שפואד יוכיח את חפותו". הערב תכריע סיעת העבודה במי לתמוך

המועמדים לנשיאות מקווים שהחשדות נגד בנימין (פואד) בן אליעזר יתבררו כלא נכונים: בן אליעזר הודיע אחר-הצהריים (שבת), בהודעה שפורסמה לראשונה ב-ynet, כי הוא פורש מהמירוץ לנשיאות בעקבות חקירה המתנהלת נגדו בנוגע למימון דירתו במתחם יוקרתי ביפו. בן אליעזר אמר בין השאר: "עשו לי סיכול ממוקד". לאחר ההודעה התקשר אליו נשיא המדינה שמעון פרס ואמר לו: "אני יודע שאתה עובר ימים קשים ולא פשוטים, ואני מבקש לחזק את רוחך".

 

הדרמה במירוץ לנשיאות - כתבות אחרונות

העבודה: נגבש עמדה אחרי מיצוי החקירה

דליה איציק: תזכרו - כרגע פואד חף מפשע

החוקרים בודקים: בן אליעזר פדה בחנות change צ'ק

 

ח"כ רובי ריבלין (ליכוד), אמר: "יש לי צער גדול על פואד וצער על האווירה הקשה האופפת את מערכת הבחירות לנשיאות". ח"כ לשעבר דליה איציק: "אני מצטערת עבור פואד, שיש לו זכויות רבות בתפקידים המשמעותיים בהם כיהן ומקווה בשבילו שיוכיח את חפותו". איציק הוסיפה: "לא ככה ייחלנו שייראה המרוץ לנשיאות. מי שייבחר, משימתו הראשונה תהיה לחזק את אמון הציבור במוסד הנשיאות".

 

ח"כ מאיר שטרית (התנועה): "אני מאחל לעמיתי שיוכיח את ניקיון כפיו וצדקתו במהרה. המרוץ הנוכחי לנשיאות הגיע לצערי הרב למקומות שאינם ראויים למוסד חשוב ומרכזי זה בחיי העם והמדינה". שטרית הוסיף: "אני קורא לכל המתמודדים להתמקד בשלושת הימים שנותרו עד לבחירה בסוגיה היחידה החשובה באמת - והיא מי המועמד המתאים ביותר, בעל ניסיון החיים והרקורד שמכשירים אותו לתפקיד".

 

חברי מפלגת העבודה יתכנסו הערב לישיבה מיוחדת כדי להחליט במי לתמוך בבחירות לנשיאות ביום שלישי הקרוב. בישיבת הסיעה תתקבל החלטה האם לתמוך באחד מחמשת המועמדים שנותרו במירוץ - ריבלין, שטרית, איציק, דליה דורנר ופרופ' דן שכטמן - או לאפשר חופש הצבעה לחברי הכנסת של הסיעה. יו"ר מפלגת העבודה, ח"כ יצחק הרצוג: "קיבלתי את החלטתו של בן אליעזר לפרוש. אני מכבד אותו ואת החלטתו ומאחל לו שהאמת תצא לאור".

 

חברו למפלגה, ח"כ איציק שמולי, הוסיף: "דיברתי עם פואד הבוקר ושמעתי אדם חזק אך כאוב שחש שנעשה לו עוול גדול מאוד. מאמציי

לשכנעו לנסות ולהוביל מהלך לדחיית הבחירות עלו בתוהו והוא אמר לי שלנגד עיניו משימה גדולה יותר - לנקות את שמו הטוב".

 

שמולי הוסיף: "מדובר באיש שנתן את כל חייו למדינה, ואני מאחל לו שיצליח להפריך במהרה את כל הסיפור הזה. אני מקווה שהיועץ המשפטי לממשלה ייתן תשובה לגבי התזמון של הבדיקה - ארבעה ימים לפני הבחירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
בנימין בן אליעזר
צילום: גיל יוחנן
מומלצים