שתף קטע נבחר

צילום: AP, שאול גולן

חמאס בסרטון מעזה: היאבקו בישראל בגדה

סרטון ובו כיתובים בעברית קרא לפלסטינים להילחם נגד נוכחות ישראל, העמיד את ההתנחלויות במוקד העימות וניסה למנף את החטיפה לכדי מאבק כולל

מאמצי הרשות הפלסטינית לסייע לישראל באיתור הנערים הישראלים החטופים נתקלו בתגובת נגד עזתית. סרטון שפורסם ברשתות החברתיות קרא להתקוממות עממית נגד נוכחות ישראל בגדה המערבית, העמיד את ההתנחלויות במוקד העימות וניסה למנף את החטיפה לכדי מאבק כולל.

 

הקשר בין החטיפה לבחירות הפלסטיניות / ד"ר עידו זלקוביץ'

 

במהלך היום הוסיפו תושבי עזה, ובהם משפחות האסירים הפלסטינים בישראל, לחגוג את החטיפה - של הנערים גיל-עד שער, בן 16 מטלמון, תלמיד ישיבת "מקור חיים" בכפר עציון; נפתלי פרנקל, בן 16, תושב נוף איילון, גם הוא מישיבת "מקור חיים"; ואייל יפרח תושב אלעד בן 19, שלמד בישיבת שבי חברון. ממתקים חולקו באוהל המחאה של המשפחות ברצועה, והנוכחים במקום שיבחו את "הפעולה בחברון" וקראו לחטיפות נוספות.

מימין: גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח ()
מימין: גיל-עד שער, נפתלי פרנקל ואייל יפרח

תושבי עזה חוגגים ()
תושבי עזה חוגגים

"אנחנו חוגגים את הפעולה המכובדת בחברון", אמר דובר ועדת משפחות האסירים, מיסבאח עבד רבו, ששוחח עם ביטאון חמאס א-ריסאלה.

"תמיד קראנו לחטוף חיילים. אנחנו רואים בכך את הפתרון היחיד והטוב ביותר לשחרור בנינו מבתי הכלא של הכיבוש". בדומה לבכירים אחרים בחמאס, גינה עבד רבו את מאמצי הרשות לסייע באיתור הנעדרים וקרא לבכיריה "להתלכד סביב העם הפלסטיני או לשמור על שתיקה בנושא", כהגדרתו.

 

עם פרסום פרטי האירוע, דיווחו כלי תקשורת פלסטיניים על צהלות אסירים ביטחוניים בבתי הכלא בישראל ועל חלוקת ממתקים גם בחברון. גילויי השמחה לאיד נפוצו גם ברשתות החברתיות הפלסטיניות, וגולשים קשרו במהירות - בין היתר גם באמצעות קריקטורות - בין התקרית הנוכחית לבין נפילתו בשבי של גלעד שליט.


פורסם לראשונה 14/06/2014 22:37

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים