שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  טלטלה גם בבורסה: ת"א 100 איבד 1.2%

  ת"א 25 איבד 0.9%, מדד הבנקים ירד ב-1.2% ומדד הביטוח נפל ב-2.4%. ירידות חדות באג"ח הממשלתי: האג"ח ל-30 שנה צלל ב-0.79%. קמטק זינקה ב-22%. אלגומייזר ירדה ב-14% בהמשך לצלילה של 16% אתמול

  הטלטלה הפוליטית והמתיחות הגיאופוליטית הגיעו לבורסה של תל אביב שננעלה (ב') בירידות של מעל ל-0.9% במדדים המובילים. מדד הביטוח בלט בירידה של 2.4%. מחזור המסחר היה גבוה יחסית לימים האחרונים והסתכם ב-1.19 מיליארד שקל.

   

  מדדי מניות

  מדד ת"א 25 ירד ב-0.9% ל-1,379.4 נקודות, מדד ת"א 100 ירד ב-1.17% ל-1,244.6 נקודות, מדד הבנקים ירד ב-1.24% ל-1,274.2 נקודות ומדד נדל"ן ירד ב-1.78% ל-387.6 נקודות.

   

  ירידות חדות נרשמו גם באג"ח הממשלתי: האג"ח ל-30 שנה צלל ב-0.79% לתשואה של 4.18%.

   

  אורי גרינפלד, הכלכלן הראשי בפסגות התייחס לירידות החדות באג"ח הממשלתיות: "שילוב של שלושה גורמים בא לידי ביטוי במסחר. פרסום הפרוטוקולים של החלטת הריבית האחרונה של בנק ישראל, כאשר הרוח העולה מהם מלמדת כי הסבירות להפחתת ריבית נוספת פחתה באופן משמעותי. זאת לאחר עליית תשואות בארה"ב כתוצאה מרצף נתוני מאקרו חזקים וצפי המשקיעים להקדמת מועד תחילת העלאות הריבית, כאשר על אלו נוסף המצב הגיאופוליטי הנפיץ. כל אלו הביאו ללחץ המוכר באג"ח הממשלתיות", אמר גרינפלד.

   

  מניות במרכז

  קמטק (זינקה ב-22%) הודיעה על השקת הדור הבא של פלטפורמת הבדיקות והמדידה לבקרת תהליכי ייצור עבור תעשיית המוליכים למחצה והמעגלים המודפסים (Semiconductor Inspection and Metrology Platform), בתערוכת Semicon West אשר תיפתח מחר, בסן פרנסיסקו. מערכת ה-Eagle נועדה לתמוך בשוק הצומח של המארזים המתקדמים (Advanced Packaging) באמצעות טכנולוגיות מובילות, הן בתחום התוכנה והן בתחום החומרה, המאפשרות בדיקה ומדידה ראשונה מסוגה של מארזים תלת מימדיים מסוג 2D ו-3D על גבי פלטפורמה אחת.

   

  ביוקנסל, העוסקת במחקר ופיתוח של תרופות למחלת הסרטן, יוצאת לגיוס של 28.8 מיליון שקל בהנפקת זכויות. כלל ביוטכנולוגיה מחזיקה בכ-70% ממניות החברה והיא צפויה להשתתף בחלקה בהנפקת הזכויות, ולפיכך להזרים לחברה כ-20 מיליון שקל. ההנפקה נעשית כדי לאפשר את ההכנסות לניסויים בשלב 3 בתרופה המובילה של החברה, BC-819, לטיפול בסרטן שלפוחית השתן.

   

  אחת מעסקות הנדל"ן הגדולות בשוק ההון הישראלי הגיעה למבוי סתום. חברת הנדל"ן אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן, הודיעה כי היא מושכת הצעתה לרכישת נכסי חברת אנגל משאבים, שנקלעה לפני חצי שנה לקשיים והקפאת הליכים. הצדדים לא הגיעו להסכמה בנוגע למחיר הרכישה שנע על פי ההערכות בין 400 – 450 מיליון שקל.

   

  קומפיוג'ן דיווחה על השגת אבן דרך ראשונית בשיתוף הפעולה עם חברת Bayer HealthCare (באייר) בתחום האימונותרפיה בסרטן. שיתוף הפעולה, שהחל בשנה שעברה, כולל פיתוח ומסחור של תרופות המבוססות על נוגדנים תרפויטיים כנגד שני חלבוני בקרה של מערכת החיסון (immune checkpoints) שגילתה קומפיוג'ן. ההודעה היום מתייחסת להשגת אבן הדרך הראשונה בפיתוח הפרה-קליני של אחד משני חלבוני הבקרה של מערכת החיסון, עבורה תקבל קומפיוג'ן תשלום של 1.2 מיליון דולר מתוך סך כולל פוטנציאלי של 30 מיליון דולר עבור המחקר הפרה-קליני המשותף של שתי התוכניות.

   

  מניית אלגומייזר שאיבדה אתמול 16% על רקע הסכסוך בין הנהלת החברה למייסדת (שהגיע לבית הדין לעבודה), המשיכה לאבד גובה וירדה ב-14%.

   

  החברה לישראל החליטה לסגת מדרישתה למנות את רפי דניאלי, מנכ"ל צים, ליו"ר החברה לאחר שהודיע על עזיבתו את תפקיד המנכ"ל. הרקע: התנגדות נחרצת של מחזיקי האג"ח למינוי של דניאלי, איש אמונם של אנשי החברה לישראל לתפקיד הרגיש ואיום לפוצץ את הסדר החוב שרק גובש.

   

  הודעה מעניית לאקסלנז ביוסיינס, המפתחת ומשווקת מכשור רפואי לאבחון וניהול מחלות בדרכי העיכול והכבד. החברה דווחה כי חברת הביטוח האמריקאית CIGNA, הנחשבת למבטחת מובילה בתחום הבדיקות לאיתור הימצאות חיידק H.Pylori, הודיעה כי החל ב-18 באוגוסט השנה לא ייתן עוד שיפוי לבדיקות דם (CPT code 86677) לצורך בחינת H.Pylori וזאת משום שבדיקה זו אינה הוכחה כיעילה.

   

  להערכת אקסלנז, להחלטה זו של CIGNA השפעה מהותית על שוק בדיקות ה-H.pylori בארה"ב ועשויה להיות לה השפעה על היקף המכירות של החברה – זאת משום שהיא עשויה לסמן שינוי בגישה של הגופים המבטחים בארה"ב בהתייחסותם לבדיקות הדם, המהוות כיום כ-65% משוק בדיקות ה-H.pylori בארה"ב, ומעבר אפשרי לבדיקות הנשיפה ובדיקות הצואה, המהוות כיום יחדיו כ-35% מסך שוק הבדיקות. אם תאומץ החלטה זו גם על ידי מבטחים גדולים נוספים בארה"ב, יגדל משמעותית השוק הפוטנציאלי לבדיקות הנשיפה ואקסלנז תעדכן בהתאמה את יעדי המכירות ויעדיה העסקיים.


  פורסם לראשונה 07/07/2014 10:21

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים