שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  שוק איתן: המסחר בבורסה ננעל בעליות

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.8% - כשברקע נמשכים המטחים והמבצע הישראלי. משקיעים זרים רכשו מניות בזק: המניה עלתה ב-2.2%. עליות גם באג"ח הממשלתיות. מחזור המסחר - 1.24 מיליארד

  הבורסה בתל אביב מפגינה עצמה. המסחר ננעל היום (ד') בעליות במחזור גבוה בהובלת מניות הבנקים. מחזור המסחר הסתכם ב-1.24 מיליארד שקל.

   

  מדדי מניות

  תל-אביב 25 עלה ב-0.75% ל-1,376.3 נקודות, תל-אביב 100 עלה ב-0.77% ל-1,238.21 נקודות, מדד נדל"ן עלה ב-1% ל-387.92 ומדד הבנקים עלה ב-1.14% ל-1,284.29 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  אלכס זבז'ינסקי, כלכלן ראשי מיטב דש: "ניסיון העבר מלמד שפעולה פזיזה של המשקיעים בתגובה להתפתחויות הביטחוניות לא השתלמה בעבר. כעת, כשהפאניקה אוחזת בעיקר את שוק האג"ח הקונצרני, לפחות החלק הפחות מסוכן של האפיק שכולל אג"ח בדירוגים גבוהים יותר, עשוי להפוך לדוגמה נוספת שממחישה שפאניקה בהשקעות לא משתלמת. המשקיעים עשויים לגלות בדיעבד שבעת זו נוצרו דווקא הזדמנויות כניסה לשוק לא היציאה ממנו".

   

  יום לאחר פטירתו של איש העסקים שלמה שמלצר, היום יוצאת הודעה על פטירתו של איש העסקים והיזם דוד עזריאלי, שהלך לעולמו בגיל 92. שבוע שעבר, בעקבות הידרדרות במצבו הבריאותי של עזריאלי, הודיעה קבוצת עזריאלי על מינויה של בתו דנה לממלאת המקום שלו כיו"ר הדירקטוריון.

   

  עסקת סונול בוטלה: קבוצת שלמה החזקות של שלמה שמלצר הודיעה לפני שעה קלה בדיווח לבורסה כי עקב פטירתו הפתאומית של יו"ר הדירקטוריון ובעל השליטה, החליטה החברה "לסיים את המשא ומתן בקשר עם רכישת מניות סונול". קבוצת עזריאלי הוציאה לאחר מכן דיווח משלה לפיו קיבלה הלילה הודעה על הפסקת המו"מ משלמה החזקות. רק לפני כחודש הודיעה קבוצת עזריאלי כי חתמה על מזכר הבנות למכירת מלוא החזקותיה (100%) בחברת סונול לקבוצת שלמה שמלצר בתמורה ל- 450 מיליון שקל.

   

  מניות במרכז

  הגופים הזרים ביצעו את מרבית הרכישות במניית בזק - הברוקרים של סיטי, דויטשה בנק, מריל לינץ', UBS וגולדמן זאקס ריכזו כ-70% מהעסקאות במניה שעלתה ב-2.2%.

   

  קרן ההשקעות MSD של מייקל דל ניצלה את ההיסטריה ביומיים החולפים בשוק ההון בשביל לאסוף מניות של רמי לוי. הקרן רכשה בתוך יומיים מניות ב-2.5 מיליון שקל ומחזיקה כעת 9.22% ממניות החברה, בעלות שווי שוק נוכחי של 210 מיליון שקל.

   

  ביום שני, עם ההסלמה במצב הביטחוני, כאשר החל גל המוכרים לצבוע את המדדים בתל אביב באדום, נפלה מניית רמי לוי ב-2.4%. עוד באותו יום החלה קרן ההשקעות לאסוף סחורה ורכשה מניות ב-711 אלף שקל לפי מחיר של 167.08 שקל למניה המהווה ירידה של 2.3% מהבסיס. למחרת, רכשה הקרן מניות ב-1.77 מיליון שקל נוספים במחיר של 167.13 שקל למניה, המהווה עלייה של 0.14% מהבסיס.

   

  המסחר במניית סאני הופסק עד להודעה חדשה לנוכח התפטרות חברי הדירקטוריון, שהסתיימה אתמול עם התפטרותו של בעל השליטה אילן בן דב. כך הודיעה לפני שעה קלה הבורסה: "לאור האמור בדיווחי החברה מיום 8.7.14 בדבר התפטרות כל חברי הדירקטוריון ולאור אי בהירות בענייניה, הושעה המסחר בניירות הערך של החברה החל מהיום, 9.7.14. אם לא יתקיימו התנאים לחידוש מסחר בניירות הערך של החברה עד לישיבת דירקטוריון הבורסה שתתקיים ביום 24.7.14, ידון הדירקטוריון, בישיבתו זו, בהמשך השעיית המסחר".


  פורסם לראשונה 09/07/2014 10:12

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים