שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  ת"א ננעלה בעליות; "האופוריה בשוק מוגזמת"

  ת"א 25 עלה ב-0.4%. מדד ת"א 100 והבנקים טיפס ב-0.5% ומניות הבנקים התחזקו ב-0.5%. מדד ת"א ביטוח רשם עלייה חדה של 1.9% ומחק את הירידות שרשם מאז תחילת מבצע צוק איתן. מגדל עלתה ב-2.3%, פניקס ב-1.8%, כלל ביטוח ב-1%

  המסחר בבורסה בתל אביב ננעל היום (ב') בעליות.

   

  מדדי המניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.4% ל-1,395.52 נקודות. מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.49% ל-1,256.51 נקודות. מדד נדל"ן ירד ב-0.49% ל-393.96 נקודות ומדד הבנקים ירד ב-0.53% ל-1,301.59 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  יניב חברון, הכלכלן הראשי של אקסלנס, מתייחס אומר כי נכון לעכשיו, הנזק הכלכלי שיסב מבצע "צוק איתן" בטווח הקצר יהיה ככל הנראה מינורי. "בטווח ארוך יותר, הגידול בתקציב עשוי להביא בשורות פחות טובות עבור האזרחים. מצבו של המשק המקומי בסך הכול טוב בהשוואה בינלאומית, אבל אנחנו עדים מזה תקופה לחולשה ניכרת, שעשויה רק להידרדר כתוצאה מהלחימה בעזה".

   

  בעניין האג"ח הקונצרני אומר חברון כי "בפילוח אחזקות המוסדיים בשוק הקונצרני הסחיר ניתן לראות שמשנת 2008 קרנות הנאמנות עולות בשיעור האחזקה בשוק, עד לשיא כל הזמנים של כ- 26%. מנגד, קופות הגמל עומדות כיום בשפל כל הזמנים עם אחזקה של כ-18% מהשוק הקונצרני. במצב של ירידות ממושכות באפיק הקונצרני, אנו מעריכים כי קרנות הנאמנות יהיו הראשונות לממש סחורה כאשר קופות הגמל יגיעו לירידות עם חשיפה נמוכה יותר".

   

  מקלקל מסיבות? לדברי אילן ארצי, מנהל השקעות ראשי בהלמן אלדובי, "האופוריה בשוק ההון המקומי מוגזמת. המעבר מדפרסיה למניה בשוק הישראלי, נראה על פניו כקיצוני ואינו מעוגן בשיפור במצב הביטחוני או לחלופין בשיפור בנתוני הכלכלה המקומית או דיווחי החברות שנסחרות. לא ניתן להתעלם לחלוטין מהמצב בו אנו שרויים. הדבר החיובי היחיד לשוק ההון שעשוי לנבוע מהמצב הביטחוני, הינו שהסיכוי להורדת ריבית גדל בחודשים הקרובים, לנוכח ההאטה הצפויה בעקבות המבצע.

   

  "מעבר לכך, השוק מתמחר כיום רק את התסריט האופטימי, שבו המבצע מסתיים בהצלחה מבחינה ישראלית, ללא פגיעה משמעותית בכלכלה או באזרחים. השוק אינו נותן משקל יתר התדרדרות. במצב הנוכחי, אין צורך להיות המשקיע האמיץ ביותר ולקחת את הסיכונים הגבוהים ביותר, להגדיל את מרכיב המניות, או את מרכיב אג"ח החברות בדרוג נמוך בתיק. במיוחדבעת הזאת, וברמות השערים הנוכחיות, נכון לרכוש הגנות חלקיות על תיק המניות, רצוי להתמקד במניות הגדלות שהינן נזילות יותר ותנודתיות פחות, נכון להתמקד באג"ח מדינה ואג"ח חברות בדרוג גבוה, ומנגד להקטין חשיפה לאג"ח חברות בדרוג נמוך. רצוי לפזר את ההשקעות גם לשווקי חו"ל, ולשמור גם נזילות להזדמנויות שעשויות לצוץ".

   

  מניות במרכז

  מדד ת"א ביטוח רשם עלייה חדה של 1.9% ומחק את הירידות שרשם מאז תחילת מבצע צוק איתן: מגדל עלתה ב-2.3%, פניקס ב-1.8%, כלל ביטוח ב-1%.

   

  טבע מדווחת כי ה-FDA קיבל לבחינה את בקשתה לתרופה חדשה (NDA) עבור Albuterol MDPI. מדובר במשאף אבקה יבשה רב-מינון (MDPI) לטיפול או מניעה של ברונכוספאזם במטופלים מגיל 12 ומעלה הסובלים ממחלת חסימת נשימה הפיכה, ולמניעה של ברונכוספאזם הנובעת מפעילות גופנית (EIB) בקרב מטופלים מגיל 12 ומעלה. זהו משאף אבקה יבשה המופעל בנשימה לטיפול מציל או סימפטומטי עבור חולי אסטמה הראשון מסוגו המתקבל לבחינה על ידי ה- FDA.

   

  בעקבות עדכון המשאבים במאגר לוויתן ל-22 TCF ומזכר ההבנות עם חברת BG, מעלה היום UBS את מחיר היעד למניות דלק קידוחים ואבנר, תוך המלצת קנייה. לדברי האנליסט רוני בירון, "אנחנו מאמינים שהעלייה בעתודות הגז תתורגם למכסות ייצוא גבוהות יותר, זאת לאור התיאבון האזורי לגז הישראלי. עסקת BG, יחד עם האספקה הצפויה למשק הישראלי ולירדן יאפשרו קבלת החלטת השקעה במתקן FPSO עוד השנה. אנו גם מאמינים כי השלב השני בפיתוח המאגר יוכל לתמוך בצינור פוטנציאלי לטורקיה ומתקן FLNG". מחיר היעד לדלק קידוחים הוא 23.8 שקלים (אפסייד של 22.3% מעל מחיר השוק). מחיר היעד לאבנר הוא 4.27 שקלים (אפסייד של 21.6% מעל מחיר השוק).


  פורסם לראשונה 14/07/2014 10:33

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים