שתף קטע נבחר

תם המצוד: נעצר הנגן החשוד ברצח פרודתו

הם חיפשו בספארי, בבית שלמה בר ובצפון - ומצאו אותו במרכז ת"א. 3 ימים אחרי שגופת הזמרת והמסעדנית דפנה בר ציון נמצאה בדירת אילן בן עמי, נעצר חבר "הברירה הטבעית". אזרחים הבחינו בו ברחוב ודיווחו למשטרה

אחרי מצוד שבמהלכו הגיעו בלשים לספארי, לבית מנהיג הלהקה שלו ולצפון הארץ - נמצא הנגן החשוד ברצח במרכז תל אביב. שלושה ימים אחרי שגופתה של הזמרת והמסעדנית דפנה בר ציון נמצאה בדירתו, נעצר הערב (יום א') החשוד ברצח, המוזיקאי אילן בן עמי. הוא נעצר לאחר שעורר את חשדם של תושבים ערניים, והם הזעיקו את המשטרה.

 

עוד בחדשות:

 

בן עמי, חבר להקת "הברירה הטבעית", נעצר שעות ספורות לאחר שהמשטרה ביקשה את עזרת הציבור בחיפושים אחריו. במשטרה ידעו למקד את החיפושים במרכז תל אביב לאחר שאיתרו את המקום שבו שהה בן עמי בלילה. עוד מצאו מסמך שבו ציטט שורות משיריו ודיבר על מצבו הנפשי. 

 

מהפרטים הידועים עד כה עולה כי בסביבות השעה 19:00 התקשר אזרח למוקד המשטרה ודיווח כי הוא רואה אדם שעונה לתיאור של אילן בן עמי ברחוב פרוג במרכז תל אביב. המשטרה הקפיצה למקום ניידת סיור. במקביל החלו להתקבל עוד דיווחים במשטרה על האיש החשוד. צוות סיור שהגיע למקום הבחין בבן עמי. הוא ניסה לברוח, אבל הצוות לכד אותו. לטענת גורמי משטרה, בן עמי נראה מבולבל ובמצב נפשי קשה. לאחר שזוהה, הוא הועבר לחקירת צוות של מרחב יפתח.

 

כאן נתפס בן עמי     (צילום: Google Maps) (צילום: Google Maps)
כאן נתפס בן עמי (צילום: Google Maps)
 

אילן בן עמי      (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
אילן בן עמי (צילום: אבי מועלם)

בן עמי ובר ציון     ()
בן עמי ובר ציון

בר ציון בהופעה     ()
בר ציון בהופעה

במהלך המצוד חיפשו החוקרים אפילו בביתו של שלמה בר, סולן להקת "הברירה הטבעית", שבה ניגן בן עמי. כבר כשלוש שעות אחרי גילוי הגופה בביתו בשכונת פלורנטין התקבל איכון סלולרי של המכשיר הנייד שלו ליד הספארי ברמת גן. הוא לא נמצא שם, אך השוטרים מצאו פריט אישי שהוא לקח על פי החשד מגופתה של בר ציון וניסה להיפטר ממנו. גם בבית שלמה בר הוא לא היה, וכך גם בצפון - אזור נוסף שאליו הגיעו הבלשים.

 

אמו של החשוד, ג'ולי בן עמי, קראה היום לבנה לחזור הביתה. בשיחה עם ynet אמרה האם ג'ולי: "הוא צריך לחזור, הוא לא עשה שום דבר רע. זה סיפור מורכב. שניהם היו באמוק ובאטרף. הייתה שם אהבה גדולה מאוד. אני מקווה שהכול יסתיים על הצד הטוב ביותר אצל כולם".

 

בר ציון הובאה למנוחות ביום שישי, יממה לאחר הרצח. חברתה ספדה לה: "השיר האחרון שכתבנו ביחד נקרא 'שלדים בארון' והיום הוא נשמע מבעית מתמיד. אילן היה השלד בארון שלך. הוא ישב והמתין לך עד שגדע אותך. את נערת הפרחים שלנו". אחותה אמרה דברים דומים: "הלכת עם האהבות שלך עד הסוף, הסוף מר". היא הותירה אחריה בת, נטע (25).

 

בתקופה האחרונה, שנתיים לאחר נישואיהם, נפרדה בר ציון מבן עמי. במהלך סוף השבוע התמקדו החוקרים במכריו של בן עמי, וניסו ללמוד על מערכת היחסים שלו עם בר ציון. הם גילו כי הוא היה במצב דיכאוני ונטל כדורים. בן עמי, חבר בהרכב "הברירה הטבעית" מתחילת שנות ה-90, הפיק בשנת 2011 את האלבום "בייבי אוריינטל" שבו נוגנו שירי ילדים בעיבודים ים תיכוניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אילן בן עמי ודפנה בר ציון
צילום: טל שחר "ידיעות אחרונות"
אילן בן עמי
צילום: טל שחר "ידיעות אחרונות"
מומלצים