שתף קטע נבחר

בנט דרש הצבעה כדי למנוע הסכם, נתניהו סירב

יו"ר הבית היהודי האמין שניתן לסכל את ההסדר להפסקת אש, אולם בעדכון הטלפוני נמסר לו שאין הכרח משפטי בהצבעה. ארבעה מתוך שמונת חברי הקבינט הביעו התנגדות

ההצבעה שלא הייתה: ראש הממשלה בנימין נתניהו מנע היום (ג') הצבעה על הסיכום להפסקת אש עם חמאס - וסירב לדרישת השר נפתלי בנט, שמאמין כי ניתן היה למנוע את קבלת היוזמה המצרית.

 

הפסקת אש - כותרות אחרונות:

אין פירוז, המעברים ייפתחו. פרטי ההסכם עם חמאס

יריות שמחה בעזה, חמאס לתושבים: "ניצחנו"

ראשי מועצות בדרום: "נכנענו לטרור"

 

שבעת שרי הקבינט המדיני-ביטחוני לא כונסו כלל בימים האחרונים, אלא רק עודכנו לפנות ערב בטלפון על הסיכום. השר בנט דרש במהלך שיחת העדכון לקיים הצבעה על מתווה הפסקת האש, אולם דרישתו הושבה בשלילה והוסבר לו כי לא קיים הכרח משפטי לקיים הצבעה.

נתניהו ויעלון. לא כינסו את הקבינט בימים האחרונים (צילום: חיים צח, לע"מ) (צילום: חיים צח, לע
נתניהו ויעלון. לא כינסו את הקבינט בימים האחרונים(צילום: חיים צח, לע"מ)

בנט סבר כי לנוכח יחסי הכוחות בקבינט ניתן היה להפיל את ההצעה ולמנוע את הפסקת האש ולהמשיך בפעולות נגד חמאס.

 שלושה שרים בנוסף לבנט התנגדו גם הם למתווה - גלעד ארדן, אביגדור ליברמן ויצחק אהרונוביץ'. מלבד נתניהו, שלושה אחרים לא הביעו התנגדות - משה (בוגי) יעלון, ציפי לבני ויאיר לפיד.

 

במהלך השבועות האחרונים דרשו שרי הימין להרחיב את הפעולה נגד חמאס והתנגדו להפסקות אש ולמשא ומתן. בעניין זה גם לבני הצטרפה, אולם היא בניגוד אליהם הבהירה כי תצביע במקרה הצורך "לפי שיקולים ענייניים". בנט בחר בעימות חזיתי עם נתניהו, שהגיע לשיאו לפני כשבוע במסיבת העיתונאים שבה נזף נתניהו בחריפות בשרי הקבינט, ברמז ברור לעברו ולעבר ליברמן.

 

נראה כי אחרי הנזיפה התבטאויות השרים אכן התמתנו, וגם ההדלפות הפומביות נגד המדיניות שהובילו נתניהו ויעלון. ואולם הדבר נבע בין היתר ממדיניות קשוחה שנתניהו גיבש - ובמסגרתה "סינן" חלק מהשרים ועדכן אותם באופן מוגבל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אסי כהן
השר נפתלי בנט
צילום: אסי כהן
מומלצים