שתף קטע נבחר

צילום: עידו ארז, רויטרס, AFP

אהרונוביץ': הצעתי לנתניהו לחקור הדלפות מהקבינט בפוליגרף, וזה לא קורה

השר לביטחון פנים קורא לחקירת ההדלפות מפורום השרים הבכירים, "ומי שמדליף ופוגע בביטחון - להעיף אותו". הוא גם מתח ביקורת על ראש הממשלה שלא מעדכן את שריו. אחד מהם אמר ל-ynet: "נתניהו משתמש במידע לחנך את השרים"

קריאה לחקירת שרי הקבינט - וראש הממשלה לא מגיב: "צריך להעביר את כולם פוליגרף, מי שמדליף - צריך להעיף אותו", כך אמר היום (ג') השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ'. "הצעתי את זה גם לראש הממשלה, אמרו שיבדקו את העניין הזה אך בינתיים זה לא קורה".

 

מלחמת התשה - עוד כותרות:

ההרס באשקלון: "קיבלנו את החיים במתנה"

סבתו של דניאל: "מתקשרים לומר 'כל הכבוד'"

"כל הרס בניין בעזה מוסיף ליוקרת חמאס"

 

אהרונוביץ' ביקר היום בדרום וגם באזור הפגיעה הקשה מהרקטה, שממנה נפצעו קל עשרות בני אדם ונגרם נזק לעשרות דירות. "מי שמדליף, מקומו לא בקבינט, צריך להכיר בכך. לא ניתן להחזיק בקבינט אנשים שפוגעים בביטחון צה"ל וביטחון התושבים", הוא הדגיש.

 

אחרי הפגיעה באשקלון הבוקר: 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

השר הוסיף כי "בקבינט מתקיימים דיונים רציניים, מקצועיים ורגישים שצריך שיישארו בפנים ולא ייצאו. מדי פעם יש הדלפות, ראיתי את מסיבת העיתונאים עם ראש הממשלה שאמר שאי אפשר להעביר חומרים לשרים כי יש הדלפות, ואמרתי שלא ניתן שלא להעביר חומרים לשרים. אם יש הדלפות יש לפתוח בבדיקת פוליגרף, פעם אחת לעשות זאת והעניין ייפסק".

 

בינתיים, נראה שראש הממשלה לא שש לכנס שוב את פורום מקבלי ההחלטות הבכיר. חמישה ימים לאחר שהתייצב מול המצלמות על מנת לנגח את שריו שיצאו נגד מדיניותו, הוא לא קיים דיון על המתרחש במבצע צוק איתן מחד, ובזירה המדינית הרוחשת מאידך. וכך, נותרו רבים מן השרים עם מידע מהתקשורת בלבד.

 

 

תקיפת בית ספר שממנו שוגר הפצמ"ר שהרג את דניאל טרגרמן ז"ל בן ה-4 מקיבוץ נחל עוז

אמש התברר כי נתניהו לא ממדר את כולם, ולבטח שלא באותה המידה. שרים סיפרו כי הם דווקא מעודכנים במתרחש - אך הם זוכים לעדכונים בפורומים מצומצמים מאוד, ובאופן אישי. נתניהו מחליט למי לומר מה.

 

אחד משרי הקבינט אמר ל-ynet: "אין ספק שנתניהו משתמש במידע ובחלוקתו באופן שנועד לחנך את השרים.

 הוא מעדכן, וחלק מהשרים אף זוכים לתדרוכים מעמיקים ורציניים, אם בטלפון ואם בשיחות אישיות". שר אחר משך בכתפיו כשנשאל מה קורה בשיחות עם קהיר: "קיבלתי עדכון כללי, אבל לך תדע אם הוא מדויק".

 

בעניין ההדלפות, בשבוע שעבר פנה ח"כ איתן כבל ליועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין, בדרישה לחקור בפוליגרף את השרים ואת ראש הממשלה על הדלפת מצגת צה"ל שהזהירה מהשלכות כיבוש רצועת עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עידו ארז
השר יצחק אהרונוביץ'
צילום: עידו ארז
מומלצים