שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  נעילה חיובית בת"א; אפריקה זינקה ב-7.6%

  המדדים ת"א 25 ות"א 100 עלו ב-0.5% והבנקים טיפסו ב-0.7%; טבע רשמה עלייה של 0.8% לאחר שהחברה דיווחה על הצלחה בשני ניסויים בשלב 3 בתרופת Reslizumab לטיפול באסתמה. מחזור המסחר - 1.1 מיליארד שקל

  המגמה החיובית נמשכת גם היום: המסחר בבורסה לניירות ערך בתל-אביב נסגר אחר הצהריים (ג') בעליות שערים. מחזור המסחר הסתכם ב-1.1 מיליארד שקל.

   

  מדדי המניות

  מדד תל-אביב 25 עלה ב-0.53% ל-1,417.62 נקודות. מדד תל-אביב 100 עלה ב-0.46% ל-1,279.88 נקודות. מדד הנדל"ן עלה ב-0.84% ל-401.40 נקודות. מדד הבנקים עלה ב-0.72% ל-1,328.43 נקודות.

   

  ברקע המסחר

  "המשק בהאטה משמעותית מתמשכת. זה לא משבר, אך בהחלט האטה, והשורה התחתונה היא שהמשק מאבד גבוה", כך אמרה מנכ"לית בנק לאומי, רקפת רוסק עמינח, בנאום שנשאה בועידה הכלכלית הלאומית של כלכליסט. "אפשר להסתכל על הרבה נתונים והם ממחישים שאנחנו מאבדים גבוה וזה ממש לא רק צוק איתן, זה כבר התחיל לפני. זה הצריכה הפרטית שהתכווצה בגלל מחירי הדיור הגבוהים, זה הצמיחה לנפש האפסית, זה הייצוא שהולך ויורד בגלל חולשה של הכלכלה העולמית וחוזקו של השקל. המדד המושלב שמשקלל את כל הפרטמטרים מראה גם הוא שהמשק מאבד גבוה", הוסיפה עמינח.

   

  המגמה השלילית באירופה לא הרתיעה את המשקיעים אתמול בתל אביב. הבורסה המקומית ננעלה אתמול בעליות שערים של עד 1% במדדים המובילים, וריכזה מחזור מסחר גבוה יחסית של 979 מיליון שקל. את המגמה החיובית הובילו מניות הנדל"ן והבנקים, בעוד מניות התקשורת איבדו גובה. בניו יורק לא התקיים אתמול מסחר לרגל הלייבור דיי.

   

  את הסיבות למגמה החיובית בתל אביב - בניגוד לעולם - ניסה להסביר עידן אזולאי, מנכ"ל קרנות נאמנות ומנהל השקעות ראשי באפסילון: "קצת קשה לקבוע האם שוק המניות שומר על המומנטום החיובי בשל 'שיחות השלום' בין שר האוצר יאיר לפיד לנגידת בנק ישראל קרנית פלוג, או בשל התמעטות האלטרנטיבות הראויות להשקעה באפיקים הסולידיים. נראה שכל עוד לא תתברר המדיניות הפיסקאלית לטווח הקצר, המשקיעים ימשיכו להגדיל את רמת הסיכון ויתמכו בשוק המניות".

   

  מניות במרכז המסחר

  טבע רשמה עלייה של 0.8% לאחר שהחברה דיווחה על הצלחה בשני ניסויים בשלב 3 בתרופת Reslizumab לטיפול באסתמה.

   

  אפריקה השקעות זינקה ב-7.6% לאחר שמידרוג העלתה לאפריקה ישראל השקעות את הדירוג ל-A3 באופק יציב (בסדרות אג"ח כו' ו-כז') ואישרה גיוס של 750 מיליון שקל בדירוג זהה.

   

  ההנפקה של אומן, החברה התעשייתית מקיבוץ חצור שהייתה אמורה לצאת היום לדרך - בוטלה ברגע האחרון, כך נודע ל"כלכליסט". בשבוע שעבר נחשף כי קרן טנא המנוהלת על ידי אריאל הלפרין המחזיק ב-28% ממניות הקרן ואשר הובילה את ההנפקה על מנת לממש את אחזקותיה, חתכה את שווי ההנפקה ב-33% ל-135 מיליון שקל וזאת בעקבות לחץ שהפעילו עליה הגופים המוסדיים שהבהירו כי לא יכנסו להנפקה לפי שווי גבוה יותר.

   

  חברות דלק קידוחים ואבנר דיווחו על הארכת מועד תוכניות הקידוח ברישיון "רות C". מדובר ברישיון שממוקם בין מאגר "תמר" לבין מאגר "דלית", שם על פי ההערכות קיים פוטנציאל למציאת גז בהיקף שטרם פורסם. מועד הרישיון פג היום, אך משרד האנרגיה מצא כי "תוכנית העבודה ברישיון רות C בוצעה במלואה ועל כן הוחלט להאריך את הרישיון.


  פורסם לראשונה 02/09/2014 10:05

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים