שתף קטע נבחר

סכסוך גירושים: הילדה תישאר בגן קרוב לאבא

בני זוג חלקו משמורת משותפת על בתם, והאם ביקשה לרשום אותה לגן בקיבוץ שבו עברה להתגורר. בית המשפט קיבל את ההתנגדות של האב

הורים גרושים שחלקו משמורת על בתם נקלעו לסכסוך עמוק שהגיע עד בית המשפט המחוזי: בעוד שהאם ביקשה להעביר את הילדה בת ה-3 לגן הסמוך לביתה החדש, האב התנגד וביקש להשאירה בגן שבעיר מגוריו. בית המשפט לקח בחשבון את טובת הילדה והחליט לא להיענות לבקשת האם.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

לאחר חמש שנות נישואים וילדה משותפת החליטו בני זוג להתגרש. האם עזבה את הבית המשותף בעיר בצפון הארץ ועברה לגור בקיבוץ המרוחק משם כחצי שעת נסיעה. הילדה נותרה להתחנך בגן הסמוך לבית המשותף, שבו נשאר האב.

 

לאחר המעבר ביקשה האם להעביר את הילדה ללמוד בגן של הקיבוץ, אך האב התנגד ופנה לשם כך לבית המשפט לענייני משפחה בקריות. בית המשפט ביקש לתת לאב זמן להתייצב ולהסתגל לשינויים שנבעו מהליך הגירושים, והורה להשאיר את הילדה בגן הנוכחי.

 

האם הגישה ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה וטענה שהחלטת בית המשפט לענייני משפחה נשענת ברובה על טובת האב ומתעלמת מטובת הילדה. לדבריה, בהחלטה ניתן משקל מכריע לציפייה כי הסכסוך ביניהם יגיע לרגיעה.

 

מנגד התעקש האב שהחלטת בית המשפט לענייני משפחה עולה בקנה אחד עם טובת הילדה, ויש להותירה על כנה.

 

שמירה על יציבות

השופט סארי ג'יוסי קבע שהצדדים קיבלו על עצמם הסדר של משמורת משותפת, ולכן, מאחר שהילדה שוהה מחצית מהזמן בקרבת אביה, אין לראות בביתה של האם את מרכז חייה היחיד של הילדה.

 

לפי השופט אין פגם בעצם העובדה שבית המשפט לענייני משפחה התחשב בהחלטתו גם בטובת האב. טובת הקטינה אינה נבחנת בהכרח במנותק מטובת הוריה. הותרת הילדה במוסד החינוכי שאליו הורגלה משרת גם את טובתה, כיוון שכך נחסך ממנה שינוי משמעותי נוסף ונשמרת מעט היציבות שעוד נותרה בחייה, לנוכח השינויים המשמעותיים שעברה עם פרידת הוריה.

 

משכך קבע השופט ג'יוסי כי קרבת האב לגן מהווה יתרון גדול עבור הקטינה גם מעבר לנוחות האב. הערעור נדחה והילדה תישאר בגן שבקרבת בית אביה.

 

 

  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המערערת: עו"ד זיו גרובר
  • ב"כ המשיב: עו"ד אלינור ליבוביץ

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים