שתף קטע נבחר

השופט חייב גרושה: חזרי מבת ים לגבעתיים

בשל יוקר המחיה עברה אישה עם שתי בנותיה לעיר מרוחקת ממקום מגוריו של בעלה לשעבר, בניגוד להסכם הגירושים. בית משפט קבע: זו עזות מצח

במסגרת הליך גירושים מורכב בין זוג הורים ניתן צו שיפוטי המורה לאם להישאר לגור עם בנותיהם בגבעתיים, שם חי גם האב. בשל מצוקה כלכלית החליטה האם להפר את הצו ועברה איתן לבת ים. בית המשפט שנדרש להתמודד עם הסוגיה הורה לה לחזור מיד להתגורר ליד האב, אחרת הילדות יועברו לחזקתו. על ההחלטה

צפויה האישה להגיש ערעור.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

ביולי 2014 הגיע לבית המשפט לענייני משפחה ברמת גן אב לשתי ילדות וביקש להורות על השבתן לגבעתיים, עיר מגוריו. התברר כי במסגרת הליך גירושים ממושך וקשה בינו לבין אשתו לשעבר, נאסר עליה להעתיק את מגורי הבנות ללא הסכמתו אלא אם התקבל אישור שופט.

 

לטענת האב, מעבר הבנות לבת ים כמוהו כניתוק הקשר ביניהם וחבלה בהסדרי הראייה שנקבעו אחרי הגירושים. הוא הוסיף שהמעבר עלול לפגוע בילדות, שחוו קשיים רבים ממילא בשל הפרידה והסכסוך בין ההורים.

 

האם השיבה מנגד שאינה יכולה לשאת ביוקר המחייה בגבעתיים, שם נאלצה לשלם שכר דירה חודשי של 4,000 שקל, בעוד בבת ים עומד שכר הדירה שלה על 3,300 שקל וגם הצהרונים זולים יותר. היא הוסיפה שדמי המזונות שמשלם האב, בסך 5,000 שקל, אינם מספיקים להוצאותיהן היומיומיות של בנותיה. עוד לדבריה, המרחק בין גבעתיים לבת ים זניח ואינו אמור לפגוע בהסדרי הראייה.

 

השופט יהורם שקד הגדיר את הדרך שבה פעלה האם "עזות מצח". כשהעתיקה את מקום מגורי הבנות, ציין השופט, היא הוכיחה שלתפיסתה מקום האב בחיי הבנות הוא מזערי, ונראה שאינה מוכנה, על אף הצהרותיה, לאפשר לו קשר תקין עם בנותיו.

 

לעמדת השופט, עקירת הילדות מביתן ומסביבתן הטבעית היא ניסיון בוטה לשיבוש ההליך השיפוטי, ויתרה מזו: גם פעולה מובהקת בניגוד לטובתן של הבנות, אשר זקוקות ליציבות בחייהן.

 

השופט הורה לאם להשיב את הבנות לגבעתיים, ויפה שעה אחת קודם, ואף הזהיר אותה כי היה ותעמוד על כוונתה להישאר בבת ים, יועברו הבנות להתגורר עם אביהן. האם חויבה בהוצאות ושכר טרחת עו"ד של 7,500 שקל. יש לציין כי על ההחלטה מוגש בימים אלה ערעור מצד האישה.

 

  • לקריאת ההחלטה המלאה – לחצו כאן
  • הכתבה באדיבות אתר המשפט הישראלי פסקדין
  • ב"כ המבקש: עו"ד מקסים ליפקין
  • ב"כ המשיבה: עו"ד אורטל שמואל, עו"ד שרון סגל
  • עו"ד אמיר זבולון עוסק בדיני משפחה

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים