שתף קטע נבחר

סופית: נדחתה תביעת תושבים נגד רמת חובב

בית המשפט העליון שדן בערעור התושבים הודיע להם שהוא לא מתכוון לשנות את החלטת המחוזי לדחות אותם. הם ישלמו מיליוני שקלים הוצאות משפט

הגיעה לסיומה הסאגה שבמסגרתה דרשו 63 תושבים מבאר שבע ועומר פיצויי נזיקין בגובה כ-240 מיליון שקל מהמפעלים שבאזור התעשייה רמת חובב : בית המשפט העליון דחה בשבוע שעבר סופית התובעים וקבע שיהיה עליהם לשלם מיליוני שקלים עבור הוצאות משפט.

 

פסקי דין מעניינים נוספים - בערוץ משפט ב-ynet:

 

תביעתם של התושבים נדחתה במקור בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בינואר 2013, על ידי השופטת שרה דברת, והחלטת העליון ניתנה במסגרת דיון בערעור שלהם. הרכב השופטים הבהיר לבאי הכוח של התושבים כי אין להם סיכוי בערעור, והוא מוכן לדון רק בגבוה ההוצאות שנקבעו במחוזי – 10 מיליון שקל.

 

לאחר משא ומתן הוסכם בין הצדדים שבית המשפט העליון יקבע לפי שיקול דעתו את גובה ההוצאות, בשיעור שלא יפחת מ-30% מהסכום שנקבע במחוזי ולא יותר מ-60% ממנו. (בין 45 אלף שקל ל-90 אלף שקל לכל תובע). עוד הוסכם שכל תובע שישלם 40 אלף בתוך 60 יום מפסק הדין יהיה פטור מתשלום זה.

 

בעבר נמחקו חמישה תובעים מההליך בשל אי עמידה בהליכים מקדמיים. תביעה חדשה הכוללת את חמשת התובעים האלה הוגשה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע, וכחלק מההסכמה בעליון, שקיבלה תוקף של פסק דין, גם היא אמורה להידחות.

 

עורכי הדין אסף פוזנר ואבישי פלדמן, שייצגו את החברה לשרותי איכות הסביבה, אחת הנתבעות מסרו בתגובה להחלטת העליון: "תביעות של איכות הסביבה צריכות להתנהל עם חוות דעת פרטניות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יעל דראל
בריכות אידוי ברמת חובב
צילום: יעל דראל
מומלצים