שתף קטע נבחר

אחורה פנה: המועמד של נתניהו למנכ"ל הליכוד - איש קדימה לשעבר

התסיסה במפלגת השלטון: יועצו הפוליטי של רה"מ שיקודם לתפקיד מנכ"ל הליכוד - היה בעבר איש מפלגת קדימה. כחלק מהדיל יקודם גם בנה של ראש מטה השר כץ. גורמים פוליטיים: "מדוע אדם חסר ניסיון שלא גדל בליכוד ימונה לתפקיד כה בכיר?"

תסיסה בליכוד, בעקבות חשיפת הדיל של ראש הממשלה בנימין נתניהו אתמול ב"ידיעות אחרונות": שרים, חברי כנסת ופעילים מרכזיים בליכוד מתקוממים נגד המהלך, שבמסגרתו ימונה למנכ"ל הליכוד יועצו הפוליטי של נתניהו, קובי צורף. כחלק מהדיל, ימונה לסמנכ"ל משה שטרית, בנה של קטי שטרית, ראש המטה של שר התחבורה ישראל כץ.

 

נוסף על טענות שנשמעו על כך שהדיל מחזיר את הליכוד לימיו העגומים, אמרו גורמים פוליטיים כי צורף, שבכלל הגיע למפלגה מקדימה, לא היה בכל חייו הפוליטיים איש ליכוד מובהק. לכן, לדבריהם, לא ברור מדוע יש למנותו לתפקיד כה בכיר במנגנון הליכוד.

 

בנו של סגן עיריית קריית מוצקין, איש הליכוד מנשה צורף, החל את דרכו בפוליטיקה הארצית עם ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט, בשעה שזה היה בקדימה. צורף, שאמור להחליף את המנכ"ל הנוכחי גדי אריאלי, היה חלק מהצוות הפוליטי של אולמרט ולאחר מכן שימש ליועצו הפוליטי של חבר הכנסת לשעבר זאב בוים ז"ל. יש לציין כי אריאלי הנחשב מנכ"ל מקצועי ומוערך, גילה אתמול (יום ג') בבוקר ב"ידיעות אחרונות" על הכוונה להדיחו, וזאת מבלי שנערך לו שימוע כמתבקש בחוק.

 

בקדימה סיפרו ח"כים לשעבר כי צורף היה דמות בולטת בשטח בקדימה והיה מצוי ביחסים טובים עם פעילי המפלגה. לדבריהם, הצלחתו של בוים בפריימריז נזקפת במידה רבה לזכותו. הם אמרו כי הוא ידע להתחבר לשרי קדימה ולבצע מהלכים פוליטיים מדויקים.

 

כשסיים את עבודתו עם בוים עבר לפני כחמש שנים לשמש כיועצו הפוליטי של יולי אדלשטיין, עוד לפני שכיהן כיו"ר הכנסת. לפני כחצי שנה, ובמסגרת סדרת מינויים שערך נתניהו כחלק מהתמקדותו המחודשת במוסדות המפלגה, זימן אליו יו"ר הליכוד כמה פעמים את היועצים הפוליטיים של השרים וכעבור זמן קצר הודיע על מינויו של צורף לעוזרו הפוליטי.

 

במפלגת השלטון אמרו כי לא ברור מדוע צורף, שלא גדל בתנועת הליכוד ובשנים הקשות של התנועה אף מילא תפקידים שונים בקדימה, מתאים להתמנות כעת לתפקיד כה בכיר במנגנון המפלגה. "אדם שהיה חבר במפלגת קדימה שמטרתה העיקרית הייתה חיסול הליכוד לא יכול לשמש מנכ"ל הליכוד. זה ליקוי מאורות חמור מאוד", אמר בכיר בליכוד. חברי כנסת טענו עוד כי צורף צעיר מדי לתפקיד והזכירו גם את חוסר ניסיונו היחסי. במהלך היום הודיע מבקר הפנים של הליכוד, עו"ד שי גלילי, כי כל מינוי שכזה יצטרף לעבור הליך של מכרז והמועמדים יצטרכו להציג כישורים מתאימים.


פורסם לראשונה 14/10/2014 23:52

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר  "ידיעות אחרונות"
נתניהו והמנכ"ל הנוכחי, גדי אריאלי
צילום: צביקה טישלר "ידיעות אחרונות"
מומלצים