שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  כשאין חשמל: ניתוח לב פתוח עם תאורת אייפון

  בעיצומו של ניתוח לב פתוח, ביצעה ממשלת קירגיסטן הפסקת חשמל יזומה וחדר הניתוח הוחשך. הצוות הרפואי מצא פתרון יצירתי והאיר על המטופל באמצעות הסמרטפונים. מה עלה בגורל החולה?

  מה קורה כשבאחד הניתוחים המורכבים ביותר שיש כבה האור בחדר הניתוח והחשכה מוחלטת? הצוות בבית חולים בקירגיסטן מצא פתרון יצירתי - להאיר את מהלך הניתוח באמצעות הסמארטפון.

   

  כבר תקופה ארוכה שממשלת קירגיסטן שבאסיה מבצעת הפסקות חשמל יזומות כדי להפחית את צריכת החשמל במדינה. החשמל בקירגיסטן מיוצר באמצעות אנרגיית מים המופקת מתנועת המים, אולם גובה הגדה הנמוך בנהרות המקומיים מקשה על ייצור די חשמל לכלל האוכלוסייה.

   

  וכך קרה שהפסקת חשמל יזומה התרחשה הפעם בדיוק בעיצומו של ניתוח לב פתוח במטופל בן 54, שלקה בלבו ואושפז בבית החולים זללבאד שבמרכז קירגיסטן.  

   

    

  עוד סיפורים חמים - בפייסבוק שלנו

   

  חדשות בריאות נוספות:

  פרסום ראשון: כך יטופלו חולי אבולה בישראל

  כוויות קור: מתי חייבים לקטוע את האצבעות?

  "שלחנו ילד בריא לצבא - והוא חזר בארון"

   

  כשחזהו פתוח והלב חשוף בידי המנתחים, כבה האור וחשכה מוחלטת אפפה את חדר הניתוח.

   

  הכירורגים ידעו שכל דקה קריטית בניתוח המורכב, לכן החליטו כאמור על פתרון מאולתר: האחיות והטכנאים אחזו בסמארטפונים והאירו על המטופל המורדם בשולחן הניתוחים.

   

  הניתוח הסתיים בשלום, והחולה שרד.

   

  ד"ר אבדרמנוב, ראש המחלה לכירורגיית לב בבית החולים, חושש כי תקריות כאלה יתרחשו פעמים נוספות בעיצומן של פעולות מצילות חיים: "מה עלינו לעשות בפעם הבאה?", הוא אומר, "האם נקווה בכל פעם שלא תהיה הפסקת חשמל, או שפשוט נפסיק להציל חיים עד שהחשמל יחזור?".

   

  לאחר פרסום התקרית אמרו תושבים לעיתונות המקומית כי יאספו כסף כדי לרכוש גנרטור לבית החולים, שיפעל במקרה של הפסקות חשמל נוספות.   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  האחיות והטכנאים אחזו בסמארטפונים והאירו על המטופל. הניתוח בקירגיסטן
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים